Najpopularniji kreacionisticki argumenti

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
1. Koriscenje ugljenika za datiranje nastanka zemlje nije precizno
2. Ne mozes da dokazes evoluciju
3. Ako su ljudi evoluirali od majmuna, zasto jos uvek imamo majmune?
4. Ljudsko oko je previse savrseno, da bi evoluiralo
5. Ateizam je zapravo religija.
6. Naucnik X veruje u boga.
7. Ateisti tvrde da se sve dogodilo slucajno.
8. Drugi zakon termodinamike
9. Adolf Hitler je bio ateista.
10. Sve sto je ostalo neobjasnjeno u nauci, mora da je delo boga.
11. Sta je bilo pre Velikog Praska?
12. Tako pise u bibliji.
13. Moral ne postoji bez boga.
14. Biblija se ne tumaci bukvalno
15. Imao sam licno iskustvo i ne mozes mi reci da se nije dogodilo
16. Ko si ti da ispitujes postojanje boga?
17. Ako verujes u boga, i ispostavi se da on ne postoji, ne gubis nista, ali ako odbacis boga, a ispostavi se da on postoji, gubis sve (Paskalova kocka)
18. Postao si ateista?
19. Da bi razumeo bibliju, moras da naucis da citas Jevrejski (Hebrew) i Grcki.
20. To si izvadio iz konteksta
21. Sve mora da ima tvorca, Bog nema tvorca.
22. Materija je neunistiva

Ako znate jos neke popularne, dodajte.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kolega moj "nevalja ti rabota"
rđav ti je posao
zašto se toliko trudiš srušiti ljudima vjeru u Bibliju-Sveto Pismo
nema razloga za to, nemoj da se nađeš u ratu s Bogom i Kristom
Bog nas još uvijek poziva u svojoj neizmjernoj LJUBAVI I MILOSTI na pokajanje
nemoj tu ZLATNU priliku propustiti
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Kako to da dodam na listu, kao 6 odvojenih ili sve zajedno? Ili da sumarizujem u jednu recenicu?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Postavljajte reference na kopirane tekstove, da vam isti ne bi bili brisani![/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
I ljudi koji veruju da je zemlja ravna mogu da nadju neki argument verovatno :D
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Ma dobro, siguran sam da taj argument ne koriste najmanje zadnjih 50 godina, tako da ga nisam uveo. Mada, ko zna.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mnostvo istinitih biblijskih navoda, mesta i dogadjaja koji se spominju u bibliji, kao i ispunjenje mnostvo biblijskih prorocanstavau koji su se ispunili u istoriji, a vezani su za odredjene istorijske dogadjaje, mesta, i pojedince.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Primer, konkretan, sta je to biblija predvidela, da se ostvarilo? Da potrazimo, proverimo. Mogu i linkovi ako imas.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Cela knjiga proroka Danila koja govori o pojavi svetskih carstava, Vavilona, Persije Grcke, Rima, moderne evrope i teznje da se ona ujedini.

Otkrice biblijskih gradova za koje nauka pre njihovog otkrica nije verovala da postoje vec da biblija izmislja, poput Sodome i Gomore i naucni dokazi da su bili unisteni ognjem i Simporom kako i pise u bibliji, potom biblijskog grada Ura Haldejskog - rodnog grada biblijskog Avrama, itd.

Razorenje Jeruslima 70 godine nove ere od strane Rimljana koje je Isus predvideo 40 godina pre tog dogadjaja.

Potom celo otkrivenje jovanovo koje prorockim okom prikazuje celu istoriju Hriscanske crkve od apostola do kraja istorije, srednji vek, politicke prilike, nastanak sjedinjenih Americkih drzava, Ujedinjenih nacija i Evropske unije, pojava Islama, Francusku revoluciju i Robjesperovu vladavinu terora, uzdizanje Rimokatolicke crkve, i mnoge druge stvaru koje je moderna nauka i arheologija potvrdila kao tacne..
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Potom celo otkrivenje jovanovo koje prorockim okom prikazuje celu istoriju Hriscanske crkve od apostola do kraja istorije, srednji vek, politicke prilike, nastanak sjedinjenih Americkih drzava, Ujedinjenih nacija i Evropske unije, pojava Islama, Francusku revoluciju i Robjesperovu vladavinu terora, uzdizanje Rimokatolicke crkve, i mnoge druge stvaru koje je moderna nauka i arheologija potvrdila kao tacne..

Moze li neki citat gde se bilo sta od toga pominje? Van biblije, naravno. Ne mogu ja o sebi biti dokaz da sam ja uradio nesto, vec svedok, ja uvek mogu o sebi da svedocim lazno. Treba nam svedok van biblije koji potvrdjuje prorocanstvo, odnosno nesto sto je neko zabelezio za vreme isusovog zivota, a ne posle njegovog zivota i dogadjaja, da kaze da je neko nesto predvideo.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top