Najispravnija crkva na svetu - Srpska pravoslavna crkva

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
to je greška kolega
jer mi ljudi nevidimo bez Krista
bez vodstva Isusa ostali bi u mraku
i nikada nebi mogli biti spašeni
ljubav i milost Kristova još uvijek pozivaju na preobraćenje
čitaj Bibliju i vjerujem da češ shvatiti ovo što pišem
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Bibliju sam procitao. Zato i jesam postao ateista :)
Mozda da nisam, ko zna...
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Naravno da mi ne pada na pamet da PRVO zauzmem stav o onome sto cu citati, pa onda da citam. Stav mogu da zauzmem samo posto procitam nesto. Sto se tice milosti i ljubavi, poznajem je i bez biblije. Prestani da me pojmis kao nekog nemilosrdnog manijaka, ja sam covek kao i ti, minus bespotrebno u mom zivotu.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
[h=2]"Najispravnija crkva na svetu - Srpska pravoslavna crkva"[/h]
Posle ovog bombastog naslova autor teme, a ne znam ko je, svim silama se zalaze da dokaze da zene u Srposkoj pravoslavnoj crkvi treba da budu ravne robovima.

Cela tema uopste ne govorio o onome sto je u naslovu najvaljeno, nego o sasvim necim drugome.

Koji su dokazi izneti u temi dokazali daje "Pajispravnija crkva na svetu - Srpska pravoslavna crkva?"

Nema ga ni jednoga!
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Naslov teme je cinican, posto originalni naslov, koji je bio pre ovoga, je bio moj direktan napad na crkvu, sto je po pravilima foruma zabranjeno.
Naravno da nema ni jednog dokaza koji govori o ispravnosti crkve. Ideologija crkve nije ispravnost, vec pokoravanje.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Који си ти србомрзац. Поред три геноцида над Србима у 20. веку ти се налазиш паметан да нападаш СПЦ и овј јадни народ, који еј преостао од јама и клања.
Не може се замислити да један Јеврејин каже да они греше што се боре са Арапима и што објављују целом свету нацистичка зверства.
Не може се наћи ниједан Хрват који ће нападати НДХ и оно што је Туђман урадио.
Али зато оних који имају комплекс што су рођени као Срби има на претек.
Оних чији су дедови дошли из шума у градове као партизани, па узели отете куће и станове, живели од пензија и верности Брозу, саветовали потомке, да уче да ен би радили, да би падом комунизма , сотали без свега.
Онда су променули газде, уместо Истока, окренули се ка Западу и радили оно што знају најбоље, блатили сопствени народ, првоборци против српског хегемонизма.
Перјанице разних НВО су пореклом из комуњарских породица, паметном доста.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Odakle tebi ideja da naciju poistovecujes sa religijom? Ne mozes da razlikujes pripadnost jednoj drzavi kao narodu i pripadnistvo religiji?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Србин без православља не бива, као што је Јеврејин јудаиста, а не муслиман или суботар.
Маса људи у Србији, који нису из мешовитих бракова, није хтела за себе да каже да су Срби, него су се изјашњавали ако Југословени.
Где су они данас ?
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Cccccc... pa i cigani imaju srpsko drzavljanstvo, i srbi su. O cemu li ti pricas, majko moja..
Da, biva se srbin, bez vere u boga. Evo, uzmes mene za primer, i ta tvoja teorija da je religija=nacija, pada u vodu na jedan.
 
Natrag
Top