Najgori filmovi koje ste gledali od početka 2010.?

Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
Aha, evo ga novi favorit - Percy Jackson & The Olympians - The Lightning Thief. Opet grčka mitologija. Clash of the Titans je užas na svoj način i o tome sam već pisao, a ovaj film ga je žestoko prešišao. Ustvari, ovaj je baš izrazito intenzivno debilan, a šteta, likovi su garant umislili da su originalni i inventivni. Ne vredi uopšte da ga pljujem i polivam neku negativu, to bi bilo teško gubljenje vremena.
Mogu samo, pošto to izgleda pali po belom svetu, da preporučim i našim sineastama da naprave tako nešto. Na primer, glavni lik živi u Beogradu, ide na fax, na samofinansiranju je i ne zna da kaže slovo "r". On je sin cara Lazara, što se i da naslutiti jer se zove Laza. U međuvremenu, neko Kraljeviću Marku mazne toljagu i ovaj okrivi Lazu i šalje Šarca, hajduk Veljka i Musu Kesedžiju da ga nauče pameti. I tako se onda ganjaju, malo po Bg-u (najnovijim BMW-om), malo po Mokroj gori, malo oko Gračanice, da bi borba kulminaciju doživela u Hramu Svetog Save gde se najzad otkriva da je buzdovan drpio Vujke, sin Starog Vujadina. Lopov biva propisno izdevetan i Laza se sa ženskom vraća u kamp za mlade talente u Petnici. Inače, njegova ženska je ćerka Svete Petke. I da, prateći političku korektnost iz američkih filmova, treba istaći i to da je u panteonu svetih predaka i jedan pripadnik romske provinijencije, zove se Crni Đorđe. Eto, to bi bila ilustracija radnje Persija Džeksona.
Možda nije suviše elegantno, ali mi se nameće kao jedino rešenje za ljude koji su snimili Persi Džeksona, i njima slične - prebiti za primer, nacionalizovati im imovinu, a rodbinu odvesti u roblje. Brodom...u potpalublju...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
3
Did you hear abou The Morgans... neverovatno povrsno i aljkavo uradjen film... cini mi se da se snimao citava 24h
 
Natrag
Top