Najbolji reziser

Izaberite najboljeg rezisera, ili onog kog najvise volite,

  • Nikita Mikhalkov

    Votes: 6 7,5%
  • Emir Kusturica

    Votes: 3 3,8%
  • John Carpenter

    Votes: 1 1,3%
  • Pedro Almodóvar

    Votes: 1 1,3%
  • Alfred Hitchcock

    Votes: 6 7,5%
  • Orson Welles

    Votes: 0 0,0%
  • Stanley Kubrick

    Votes: 5 6,3%
  • Guy Ritchie

    Votes: 3 3,8%
  • Charlie Chaplin

    Votes: 1 1,3%
  • Federico Fellini

    Votes: 0 0,0%
  • Steven Spielberg

    Votes: 16 20,0%
  • Martin Scorsese

    Votes: 4 5,0%
  • Akira Kurosawa

    Votes: 5 6,3%
  • Francis Ford Coppola

    Votes: 0 0,0%
  • Woody Allen

    Votes: 6 7,5%
  • Quentin Tarantino

    Votes: 7 8,8%
  • Luis Bunuel

    Votes: 0 0,0%
  • James Cameron

    Votes: 6 7,5%
  • Wim Wenders

    Votes: 1 1,3%
  • Bernardo Bertolucci

    Votes: 0 0,0%
  • Andrei Tarkovsky

    Votes: 1 1,3%
  • Ethan and Joel Coen

    Votes: 0 0,0%
  • Clint Eastwood

    Votes: 1 1,3%
  • Tim Burton

    Votes: 2 2,5%
  • Christopher Nolan

    Votes: 2 2,5%
  • Neki koji nije na listi

    Votes: 3 3,8%

  • Total voters
    80
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Glasao za Camerona,njegova dva filma su najgledanija ikada,mada mi se Avatar ne svidja,ali milijardama ljudi je super...
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
Felini i Čaplin su mi najbolji, ali ima nekoliko reditelja koji nisu na listi, a možda bi kod nekoga konkurisali za najboljeg. Na primer Andrej Tarkovski i Ingmar Bergman, ili od mlađih Lars fon Trir. Tu su i Bertoluči, Almodovar, Kješlovski,... To su sve velika imena, mislim da Krejven, Karpenter i još neki zauzimaju mesta na listi koja bi mogla da pripadnu, sa pravom, ovim gromadama.
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Felini i Čaplin su mi najbolji, ali ima nekoliko reditelja koji nisu na listi, a možda bi kod nekoga konkurisali za najboljeg. Na primer Andrej Tarkovski i Ingmar Bergman, ili od mlađih Lars fon Trir. Tu su i Bertoluči, Almodovar, Kješlovski,... To su sve velika imena, mislim da Krejven, Karpenter i još neki zauzimaju mesta na listi koja bi mogla da pripadnu, sa pravom, ovim gromadama.

Da li su velika ime,moglo bi da se diskutuje,za vecinu sam cuo od ovih koje si naveo,ali za ovu dvojicu nisam nikad: Tarkovski,Kjeslovski...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruka
4.736
Felini i Čaplin su mi najbolji, ali ima nekoliko reditelja koji nisu na listi, a možda bi kod nekoga konkurisali za najboljeg. Na primer Andrej Tarkovski i Ingmar Bergman, ili od mlađih Lars fon Trir. Tu su i Bertoluči, Almodovar, Kješlovski,... To su sve velika imena, mislim da Krejven, Karpenter i još neki zauzimaju mesta na listi koja bi mogla da pripadnu, sa pravom, ovim gromadama.

Lista je podložna promenama i biće menjana, a Krejven i Karpenter su tu zbog ljubitelja horora,
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
Da li su velika ime,moglo bi da se diskutuje,za vecinu sam cuo od ovih koje si naveo,ali za ovu dvojicu nisam nikad: Tarkovski,Kjeslovski...

Među poštovaocima filma, onima koji ga smatraju načinom umetničkog izraza, to jesu velika, ogromna imena, a upravo Andrej Tarkovski važi za jedno od najvećih. Tarkovski je uz Ezenštajna najveći ruski reditelj i po vrednosti nijedan Kameronov, Spilbergov i ne znam čiji film nikada neće moći da se poredi sa Stalkerom, Andrejom Rubljovim, Ivanovim detinjstvom... Postoje filmovi koji su pravljeni za zabavu (svi američki filmovi, sem filmova nezavisne produkcije kao što su Džarmušovi filmovi) i filmovi koji su proizvod vizije, invencije, strasti, duha, umetničkog nadahnuća, unutrašnjeg poriva da se iskaže istina, da se dokuči nedokučivo. To su ipak filmovi za sladokusce.
Zbog toga se ne može diskutovati o veličini tih imena. Ako bi se, pak, gledala komercijala, uspeh u bioskopu i dvd-u i tako neke stvari koje su van samog filma, najveći bi zaista bili Spilberg i Kameron. Ali, kad znam za ove majstore i još neke sa liste, ja ovu dvojicu skoro ne mogu ni da nazivam rediteljima. Svakome ko je filmski "obrazovan" je jasno o čemu pričam.
Krzysztof Kieślowski je poljski reditelj. Čuven je po seriji Dekalog i trilogiji Tri boje: Plavo, Belo i Crveno. Tri boje: Plavo mi je jedan od omiljenih filmova.

Dodato posle 8 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Lista je podložna promenama i biće menjana, a Krejven i Karpenter su tu zbog ljubitelja horora,

Ma razumem, samo sam nabrojao neke koji su meni dobri, a nisu na listi, bez neke namere da ocenjujem samu listu. Jasno mi je da mora da bude i neki predstavnik horora, ipak je to veliki žanr sa puno filmova i publike, pa bi bilo zanimljivo videti koji je interesantniji publici - Krejven ili Karpenter, pogotovo zato što su obojica ostavila dubok trag u žanru i često ih porede.
Zaboravio sam da spomenem Žan Lik Godara, jednog od najvećih živih reditelja, mislim da takođe nije na listi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.02.2010
Poruka
11
Od gore navedenih u anketi najbolji je Čarli Čaplin. Slede Hičkok i Kurosava. Filmovi Vudija Alena su takodje dobri, ali na neki drugi, neobičan način. Nov sam ovde pa ne znam koliko je ko upućen u SSSR/Rusku kinematografiju, ali bi vam preporučio filmove Eljdara Rjazanova, Vladimira Bortka i Leonida Gajdaja.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruka
4.736
Felini i Čaplin su mi najbolji, ali ima nekoliko reditelja koji nisu na listi, a možda bi kod nekoga konkurisali za najboljeg. Na primer Andrej Tarkovski i Ingmar Bergman, ili od mlađih Lars fon Trir. Tu su i Bertoluči, Almodovar, Kješlovski,... To su sve velika imena, mislim da Krejven, Karpenter i još neki zauzimaju mesta na listi koja bi mogla da pripadnu, sa pravom, ovim gromadama.

U anketu su ubačeni Bernardo Bertolucci i Andrei Tarkovsky,
 
Natrag
Top