mts telenor ili vip

C0a

Član
Učlanjen(a)
04.08.2010
Poruka
81
Ajde da pogledamo cene svakog od operatera (razgovor, sms)
VIP: Pozivi prema fiksnoj i svim mobilnim mrežama u Srbiji 7.9 SMS 3.9
Telenor: Zavisno od paketa mozes izabrati paket Poruke min 8.85 sms 2.24din i paket Prica u telenor mrezi 3.42 u nacionalnom saobracaju 9.32 sms 4.01din. Postoje jos neki paketi ali ovi su osnovni.
Mts: 5 paketa uglavnom se razlikuju u cenama, kod jednih su poruke jeftinije a razgovori skuplji i obrnuto...
Ja koristim mts i zadovoljan sam uslugom, a ti odluci koji ti od ovih operatera najvise odgovara.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Ja sam na Telenor postpaid i sviđa mi se što nikad nema skrivenih troškova, uvek je račun onoliki koliko si potrošio (pozivi, poruke, internet). yes3 Dok kod Mts-a kupuješ "mačku u džaku", svako malo stigne neki nebulozni račun (znam pošto je devojka dugo na njihovom postpaid-u). Ako te interesuje prepaid, onda pogledaj ponude sva 3 operatera i neke specijalne usluge tipa: dodatni besplatni minuti, poruke... pa sve lepo odvagaj i izaberi. yes3
 
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
55
Ja nemam stalnog operatera :) kupujem kartice od onih koji imaju najbolje promocije :)
Kad budem htela da se "skrasim", kontam da ce to biti Telenor.
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Imam trenutno Telekomovu prepaid karticu, ali imao sam daaavno i Telekom postpaid karticu i toliko su mi budzili racun da sam bio prinudjen da prevremeno otplatim preostale rate iz ugovorne obaveze i konacno raskrstim sa lopovima. Mesecna rata tada mi je bila 650din. a stizao mi je racun u iznosu od 6.500 din.! Problem je bio u tome sto nikada nisam mogao da proverim stanje na racunu, kao servis je trenutno zauzet i onda ti na kraju meseca zaprze corbu. Bezi od njih sto dalje. Imam i VIP-ovu prepaid karticu i VIP mi deluje poprilicno skupo. Tu kartcu koristim samo za sluzaj nuzde kada idem na poljoprivredne radove, ponesem VIP krs od telefona, pa ako ga zaorem, nije mi zao :) Sa telenorom nemam iskustva. Moj savet- od tri zla biraj najmanje.
 
Član
Učlanjen(a)
30.05.2011
Poruka
226
Moj savet- od tri zla biraj najmanje.

Slažem se.. Ni jedan nije savršen.. Ja sam do sada uvek koristio Mt:s i Telenor, pokušao sam i Vip na mesec dana i vratio se na Telenor.. Između Telenora i Mt:s-a ne bih mogao izabrati ali sigurno Vip nije na prvom mestu..
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Hajde da i ja iznesem svoje iskustvo.

U mt s-u su me non stop potkradali pa sam, čim se pojavio post pejd VIP, prešla tamo. U VIP-u imam post pejd već 4 godine i prezadovoljna sam. Plaćam 590 dinara a imam 150 minuta i 150 SMS-a ka bilo kojoj mreži. retko kada mi je to nedovoljno pa potrošim još neki minut ili poruku.

Telenor takođe koristim dve godine, i do sada je to bio post pejd, paket kombinuj, gde ne možeš da premašiš račun. Ukoliko ti zafali dopuniš kredit kao pri pejd.
Sada sam na nekom START paketu gde se razgovori tarifiraju na 1s a ne na 60s, kao što je to slučaj sa ostalim paketima bilo kog operatera. Tako da ako razgovaram 15 sekundi toliko i platim. Ne naplati mi se ceo minut.
Inače, cena ovog paketa su sledeće:
1. minut u telenor mreži je 3,42 dinara,
2. van mreže je 6,96 dinara,
3. poruka je 2,60 a
4. uspostava veze 2,95.
Cena su sa porezom. Fiksna pretplata je 177 dinara.
npr: za 40 s razgovora u telenor mreži platim 2,28 dinara, a van mreže 4,64. + uspostava veze 2,95 dinara.

Kombinujem ta dva i prezadovoljna sam.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
20
Mts

Evo da i ja nešto napišem na ovu temu... Korisnik sam MTS-a od 1. februara 2000. godine (pripejd) a od sredine 2004.god sam prešao na račun (postpejd)... Prilikom potpisivanja prvog ugovora, tražio sam da mi uz račun uvek stiže listing, tako da do danas NISAM imao nikakva potkradanja od strane MTS-a (bar tako mi se čini). Ugovor je bio bez uzimanja telefona, samo mi je bilo važno da UVEK imam kredita za pozive, a godinu dana kasnije (2005) sam uzeo tel Samsung E250, koji još uvek radi, (uz doplatu od oko 2400 din u to vreme), paket Bel 100...
Sada, 11 godina kasnije, pre 8 dana odem u poslovnicu u Bul. Umetnosti da produžim ugovor i da uzmem nov aparat i strašno se razočaram... pa oni su prsli načisto, mislim na telefone koje imaju u ponudi...
Kažem ja lepo, treba mi laptop ali kako to nema u ponudi (kao u VIP-u), dajte mi ponudu "pametnog" telefona koji ima Wi-Fi i punu podršku za internet (mislim na fleš). Ne treba mi muzički tel, ne treba mi foto-aparat, ni GPS, samo ovo što sam naveo...i normalno, posle 11 godina valjda sam zaslužio da aparat bude za 1 dinar...i ponuda je spala na HUAWEI U8110...
Zašto kažem da su prsli, pa evo : novi korisnik koji zaključi ugovor u MTS paket Mix 750 dobija ovaj aparat za 1 din;
ja kao dugogodišnji korisnik sa istim paketom Mix 750 dobijam isti aparat !?!? Pa čemu onda ono pismo iz MTS-a o ukazanom poverenju itd...
Eto tu sam se razočarao. Normalno, nisam uzeo taj aparat...kažu na raznim forumima da je o.k, ali...
Da rezimiram, što se tiče svega ostalog, mislim na cene poziva, rominga i ostalog, ja sam zadovoljan i mislim da su najjeftiniji, možda grešim, ali to je ipak moje mišljenje...
I još jednom da se izvinim na dužini teksta, ne snalazim se baš dobro u komunikaciji preko foruma...

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Evo da i ja nešto napišem na ovu temu... Korisnik sam MTS-a od 1. februara 2000. godine (pripejd) a od sredine 2004.god sam prešao na račun (postpejd)... Prilikom potpisivanja prvog ugovora, tražio sam da mi uz račun uvek stiže listing, tako da do danas NISAM imao nikakva potkradanja od strane MTS-a (bar tako mi se čini). Ugovor je bio bez uzimanja telefona, samo mi je bilo važno da UVEK imam kredita za pozive, a godinu dana kasnije (2005) sam uzeo tel Samsung E250, koji još uvek radi, (uz doplatu od oko 2400 din u to vreme), paket Bel 100...
Sada, 11 godina kasnije, pre 8 dana odem u poslovnicu u Bul. Umetnosti da produžim ugovor i da uzmem nov aparat i strašno se razočaram... pa oni su prsli načisto, mislim na telefone koje imaju u ponudi...
Kažem ja lepo, treba mi laptop ali kako to nema u ponudi (kao u VIP-u), dajte mi ponudu "pametnog" telefona koji ima Wi-Fi i punu podršku za internet (mislim na fleš). Ne treba mi muzički tel, ne treba mi foto-aparat, ni GPS, samo ovo što sam naveo...i normalno, posle 11 godina valjda sam zaslužio da aparat bude za 1 dinar...i ponuda je spala na HUAWEI U8110...
Zašto kažem da su prsli, pa evo : novi korisnik koji zaključi ugovor u MTS paket Mix 750 dobija ovaj aparat za 1 din;
ja kao dugogodišnji korisnik sa istim paketom Mix 750 dobijam isti aparat !?!? Pa čemu onda ono pismo iz MTS-a o ukazanom poverenju itd...
Eto tu sam se razočarao. Normalno, nisam uzeo taj aparat...kažu na raznim forumima da je o.k, ali...
Da rezimiram, što se tiče svega ostalog, mislim na cene poziva, rominga i ostalog, ja sam zadovoljan i mislim da su najjeftiniji, možda grešim, ali to je ipak moje mišljenje...
I još jednom da se izvinim na dužini teksta, ne snalazim se baš dobro u komunikaciji preko foruma...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.05.2011
Poruka
362
Ja koristim dva vip broja.. Jedan je postpaid, drugi je prepaid..
Sto se tice postpaid-a zadovoljna sam,sve je "crno na belo", nema onim fora da kradu,pa vam stogne znatno veci racun nego sto bi trebalo..(kao sto sam cula da u telenoru to rade)
A na ovoj drugoj, prepaid kartici koristim tarifu besplatni sms, i prezadovoljna sam, uplatim 250 din krd najmanje i za 7 dana dobijem 1500 besplatnih poruka... Ne bih menjala vip nikad :D
 
Član
Učlanjen(a)
07.01.2010
Poruka
41
Ja bih ipak preporucio Mts i to neku MixNet varijantu.A sto se tice telefona uz neki od paketa,jos uvek mislim da su sva tri operatera toliko bezobrazni da je to glupo vise i komentarisati.NE POSTOJI drzava u svetu gde su skuplji telefoni.
 
Natrag
Top