mts dekodiranje modema za internet

Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Dobrodošao na forum. Lepo je što si svratio. Započeo si temu koja već postoji. Pokušaću da ti pomognem. Treba ti novi kod za otključavanje za koji se trenutno ne može naći kalkulator kao do sada. Stari kod si probao i on ti nije otključao modem. To je zato što je tvoj modem noviji. Huawei je promenio algoritam kojim smo do sada izračunavali kodove za otključavnaje.

Javi se privatnom porukom da ti pošaljem link na kome će ti na osnovu IMEI broja izračunati ulock kod.Taj kod je ono što ti treba. Kad ponovo u računar staviš modem sa karticom novog operatera i kada ti se pojavi polje za ulock cod upiši osmocifreni broj-šifru za otključavanje koji si dobio na navedenom sajtu.

Da bi mogao da se konektuješ na mrežu novog operatera, potrebno je da uneseš nova podešavanja za novu mrežu. Pomoći ću ti oko toga. Sa otključanim modem možeš se konektovati na internet sa bilo kojom SIM karticom, na bilo kom računaru. Ipak, da znaš, ukoliko modem instaliraš na nekom drugom računaru softver za korišćenje stare mreže će se sam instalirati, a ti moraš ponovo unositi podešavanja za novu mrežu i to samo prvi put za taj računar.

Ukoliko imaš bilo kakvo pitanje u vezi modema, slobodno se javi. Dosta sam ih otključao i uvek sam voljan da podelim svoja iskustva.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.03.2014
Poruka
5
treba mi parametri za Telenor mrezu da bi se povezao na mrezu.. Telenor pospejd.. Naso sam sam kod da dekodiram mts modem.. Hvgala unapred
 
Učlanjen(a)
07.03.2014
Poruka
5
dobro necu vise da smaram jer ce te poludeti ako kazem da sam sve to vec probao razne kombinacije... Povezese i kada pokusam da udjem na google ili drugi pretrazivac ono stane konekcija na 00 kb a pun signal.. Jednostavno nesto me koci ali nzm sta.. Mora da nadjem od nekog pripejd karticu i da pokusam jer ja sam poslejd.. Treba mi tacan onaj indefikacionalni broj na mts mi je bio *99# ali na telenor nzm koji je...
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
pozz ljudi,evo da se javim i ja ali moram da vas razocaram jer to samo od svega nisam radio do sada tako da nemam bukvalno pojma kako ide sa tim usb modemima :(.
mozemo da promuvamo nesto po netu pa da vidimo sta kazu ako nadjem nesto javicu se :tease:.
 
Natrag
Top