Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Za razliku od dosadašnjih evo jedne lake mozgalice:

Žena se razbolela. Tražila je svuda leka ali uzalud. Nekako je doznala za mudraca koji joj je prepisao tablete. Jednu vrstu za telo a drugu vrstu za dušu. Spakovane su u dve bočice. Svako jutro treba da popije po jednu iz obe bočice. Tablete su iste boje, težine, veličine i oblika.
Jednog jutra je iz jedne bočice istresla u dlan jednu a iz druge 2 tablete. U šaci je imala 3 tablete koje su bile identične.
Problem je što ne sme da popije dve iste u jednom danu, ne može da popije samo jednu vrstu jer po receptu mora svakoga dana od obe vrste samo po jednu. Ne sme ni da ih baci.
Kako će rešiti problem?
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Odložiće na stranu te tri, i onda će da uzme iz jedne bočice jednu a iz druge opet jednu. I tako dok ne ozdravi. A posle...posle toga joj neće više trebati. Haahahahahahaha

Dodato posle 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Oooh sada primetih da nesme da ih baci (tj da ih odloži). Ništa ondak, tražim drugo rešenje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Ovaj forum je cudo,par dana me nije bilo i vec sam pocela da kriziram.
Da pokusam da odgovorim.
U svakoj boci ima isti broj tableta.Izbrojace koliko ih ima u svakoj bocici i iz one u kojoj ima 1 vise,uzece jednu i dodati onim trima tabletama.Tada ce svaku podeliti na pola i u naredna dva dana ce uzimati od svake tablete po pola.
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
yes3Tačno!
Samo mali dodatak, ne mora da broji, zna iz koje bočice je uzela jednu.

Pa kazem ja,zasto jednostavno,kad moze komplikovano.

Evo novog zadatka.
Na ulazu u jedno selo su bila pobodena dva balvana visoka pet metara.
Seljani su ih zvali Istocna kapija.
Od vrha jednog do vrha drugog balvana visio je konopac dugacak deset metara,koji je na jednom mestu dodirivao zemlju.
Na drugom kraju sela je bio ulaz koji su zvali Zapadna kapija.
Svaki seljanin je mogao tacno da pogodi ko je pri ulasku u selo prosao kroz Istocnu kapiju a ko ne .
Kako?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Ladno sam tek sada primetio da ima zadatak, ccccccccccccc, srm m bl
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Nešto sam razmišljao. Ako je konopac dužine 10 metara bio razapet između vrhova bavlana koji su visine 5 metara, to bi značilo da su oni priljubljeni jedno uz drugo (stoga što kanap dodiruje tlo). Kako je dodir sa tlom ustvari 1/2 kanapa po bavlanu, tako je logično onda da je ne moguće proći kroz Istočnu kapiju- stim što je sada meni nelogično da se zove kapija ako ne možeš proći kroz nju. (?) Tako da sada ljudi uvek ulaze na Zapadnu, a kako ljudi uvek ulaze na nju tako živalj zna koje ušao.

Ako bi bio ovaka nebulozni odgovor, onda bi ulaz na istočnu kapiju bio moguć ukoliko bi kanap bio sa druge strane bavlana, da ljudi mogu da se uzveru (?)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Jokshir,to je tacan odgovor.Kroz Istocnu kapiju se ne moze proci.
Sad zasto su je prozvali kapija a kroz nju se ne moze procii,to je drugo pitanje.

"Jer ,ja samo pricam onako kako cujem,i ako su lagali mene,i ja lazem Vassss"
 
Natrag
Top