Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
,,Daj mi odgovor na ovaj stih:
''Pomaza te Boze Bog tvoj uljem radosti vise nego drugove tvoje''.
Ko je koga ''pomazao''?
Jel to Isus pomazao sam sebe?
'Jedinorodni Bog koji je u narucju Ocevom , on ga javi''?
Kako je to ''Isus=Otac'' a moze biti sam u svom narucju?
,,


Brate moj,sad uzmi i čitaj postanje i vidi kako ide u jednini opis Boga i On se tako i predstavlja i proroci svedoče za JEDNOG Boga.

Isus takođe svedoči za jednog Boga. Zašto se gore kaže Bog Boga pomazuje i onda ispada da su dvojica ali nisu.Isaija 9.6 govori o SINU kao TELU i imenuje se BOGOM SILNIM i OTAC VEČNI baš to ime Bog silni je prizivao Ilija.
Bog se manifestuje kao TELO i time nosi naziv SIN ali unutra je ono kako je oslovljen.
To TELO je oslovljeno BOGOM je je po Duhu i u tom telu je PUNINA DUHA kao što reče apostol.


To telo je potvrđeno pred narodom a iznutra je prebivala PUNINA BOŽANSTVA zato se može reći da je tajna pobožnosti otkrivenje Boga u telu.
Isija govori ko je u telu i ko stiže za glasom koji viče. Ne piše da će dvojica stići već jedan kao telo u kom se proslavi i ljubavlju nadvlada tvrdovratost a krvlju greh.
Vidi sad apsurda, apostoli tvrde da nema drugog IMENA za spasenje...kako? Pa oni pored JHVH propovedaju Jehošuino delo i IME kao jedino ...zamisli da si u to vreme tamo bio i oni pored JHVH drugo ime nose i tvrde da nema drugo....šta bi pomislio?


Ozbiljniji pristup je kad prvo uzmemo proročke zapise i vidimo kad se ispunilo proroštvo i da bi rešili ovo moramo odgovoriti za početak kad je stigao BOG za glasom koji viče u pustinji , da li se to ispunilo i kad?
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
S postovanjem ti meni nisi nista odgovorio ovim.
Ponavljas svoje a na moja pitanja ne odgovaras.
Mislim da tvoji odgovori nisu dovoljno ubedljivi ni sami po sebi - da bih nastavljao.
Ali ajde da ti odgovorim jos jednom...



Dobro, sta si ti citirao sto ja vec nisam u svom prethodnom postu?
Jesam li ja postavio ovaj citat? Jesam.
Jesam li ga objasnio, mislim da je i tebi jasno znacenje, ali se pravis da ne vidis.

''Koji vide mene, vide Oca'' Znaci da je Isus svojim karakterom objavio svog Oca, a ne da je on sam Jahve , da je on ista licnost.

Ako ti je ovaj tekst( i onaj iz Isaije ) sve sto imas, budi siguran da to nije dovoljno.
Jel cela biblija svedoci i govori: da su Otac i Isus dve odvojene licnosti.
Ja sam od tebe trazio svedocanstvo cele biblije, ti rece da imas svedocanstvo celog SZ i da se to ponavlja u NZ, da je Isus=Otac.
Dokazi?



Ne Isus nije ista licnost kao Bog Otac, i ovde se pravi jasna razlika izmedju dve licnosti Bozanstva.
I zato ih se razdvaja u ''Dva Boga''.
Da je tvoja teorija ispravna, ne bi bilo potrebe da se Otac naziva Bogom i Rec Bogom, vec bi se odmah govorilo o ''samo jednom Bogu''.
Bilo bi dovoljno reci: ''U pocetku bese Rec i Rec bese Bog'' tacka. Nema potrebe govoriti da je ''Rec bila kod nekog drugog Boga''.
Isto tako je i sa ostalim tekstovima, nema potrebe da se govori o Ocu, kao o drugoj licnosti, koja govori sa nebesa, koja podrzava Isusa, koja kaze: ''Ovo je Sin moj ljubljeni njega slusajte'' , ''Pomaza te Boze Bog tvoj'' itd..
Ako je on ta ''ista licnost'' ako je Isus=Otac. Onda je on sam sebe: ''poslao, pomazao ..itd...
Ne moze Isus biti ista licnost kao Otac, to biblijski ne stoji!
Cemu bi sluzili svi ti stihovi osim sto bi razvodnjavali jasnu ''istinu''?
Ali oni sluze u tome da ukazu na to da su Isus i Otac dve razlicite licnosti.

Pa uzmimo i samu cinjenicu da ''Isus umire'' , da li Bog moze da umre?
Naravno da ne!
Ali Isus umire, a to je moguce samo ako je on deo Trojstva, jedan deo Boga umire, ali ne i ceo Bog.
Inace ako ti tvrdis drugacije- da je Isus=Otac, onda Bog umire, a to po bibliji nikako i nikada ne moze biti!
Sa druge strane ako Isus nije umro, nego bio samo prividno mrtav, onda nije mogao ni platiti kaznu za ljudske grehe.
Upadas u corsokak..





Cemu ovaj tvoj sarkazam?
Nisi nista dokazao ovim, cinjenica je, to se jasno vidi iz teksta, da ih krstava zato sto nisu primili Duha.
Apostol Jovan je krstio ''vodom'' za oprostenje greha, ali dolazi onaj ''koji ce vas krstiti Duhom i Ognjem'' , i to je razlog ponovnog krstenja, to je Jovan i rekao(da moraju biti ponovo krsteni i naveo je i razlog za to) , ne zbog ''imena'' , nego zbog ''duha''(jer ga nisu primili) to svedoci biblija, i to je Jovan rekao.
A ti ako hoces normalno razgovarati, ja bi ti lepo tekstovima i dokazao.
Ali vidim da tebe nije briga sta biblija uci, ti zelis verovati kako se tebi svidja..

Sto se tice Duhova koji izlaze na pomen ''Isusovog Imena'', ni to nije nista cudno.
Ne boje se oni ''imena'' niti je to neko ''magicno ime'' vec ''ime'' predstavlja osobu.
Ja ovde nisam ni tvrdio: ''da se mora upotrebljavati forma: 'U Ime Oca Sina i Duha Svetoga'' ' .
Niti sam tvrdio da su je apostoli upotrebljavali.
Ja sam sasvim suprotno tvrdio- da ta formula koju je Isus dao: ''objasnjava'' znacenje samog krstenja.
On nije dao ''odredjene reci'' , vec je u tom stihu objasnio njeno znacenje.


Naravno da mene ne mozes upecati ni prevariti, ja sam ozbiljan, ali ti se ismejavas.
Ozbiljnoj temi se pristupa ozbiljno..



Naravno da nemas NIGDE ''formulu'', da je imas ti bi je ovde napisao da svi vidimo!
Nemas nigde ''zapovest da se krsti u Ime''!




Jako si neozbiljan.
Objasni ti meni ove stihove ''matematicki''?
Nisam ih ja izmislio, nego ih je sam Bog napisao!
Dakle matematicki mi objasni kako je to: 1+1 = 1?





Odgovor si dao sam sebi, a da nisi ni svestan toga.

Ako je bilo vise ''Isusa'' u vreme apostola, koga su demoni culi kada su isterivani?
Mozda su culi ''Isusa sina Petrovog'' ili ''Isusa sina Markovog'' a ne ''Isusa sina Josifovog - Sina Bozjeg''?

Zasto apostoli nisu ''precizirali'' kada su prizivali ''Ime''?



Ime predstavlja osobu. A Bog cuje tvoje misli. Pa se odma priziva Isus koga si pozvao.
I da kazes ''U Ime Sina Bozjeg'' cuce te!

Da je suprotno, ti bi onda morao da preciziras: ''Prizivam Isusa sina Josifovog - Sina Bozjeg''!
Da osiguras da ne bi slucajno prizvao pogresnog Isusa, pa te demon rastrgne!
Jel Shvatas sad?

Nije to magicno ime!

Shvatas li ti da Isus nije na Nebu imao ime ''Jehoshua'' nego se jos naziva i ''Emanuil'' dakle ima bar dva imena!
Nije vazno ''ime'' vec onaj na koga ti ''mislis'' u tom trenutku!



Odakle ti to da je ''medena zmija'' Isusovo ime?
I kako to mozes da ''pogledas na ime''?
Pricas svasta.
Zmija jeste predstavljala Isusa, ali to je sve o tome.



Interpretacija dogadjaja ti nije tacna, ali sve jedno:
Ti si ovde sam razdvjio Jahvea i Isusa u dve odvojene licnosti, kada pored ''zazvianja Jahvea'', moras da pogledas na ''medenu zmiju'' koja je predstavlja Isusa.
Zasto ne bi bilo dovoljno samo ''pogledati na zmiju'' tj. Isusa ako je on ''jedan Bog''?
Dakle imas ''dve licnosti'' ovde u tvojoj verziji.



ti si sam sebi dao odgovor. skevini sinovi sau prizivali kako si ti ovede naveo Isusa kojega pavle propoveda,ali to nije imalo dejstvo. ako se ne prizove ime Isusa Hrista koji je danas a ne samo juče onda sotona to ne respektuje.
pogled na medenu zmiju je bio obavezan kao odgon tadašnjeg ujeda a to je greh danas. bez prizivanja i8mena Isus (što je simboličn o upoređenje sa smislom pogleda na ZMIJU) JE JEDINO moguće ottkloniti greh. ni priziv pavlovog Isuasa niti slično titula ne deluje na žalost.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
ti si sam sebi dao odgovor. skevini sinovi sau prizivali kako si ti ovede naveo Isusa kojega pavle propoveda,ali to nije imalo dejstvo. ako se ne prizove ime Isusa Hrista koji je danas a ne samo juče onda sotona to ne respektuje.
pogled na medenu zmiju je bio obavezan kao odgon tadašnjeg ujeda a to je greh danas. bez prizivanja i8mena Isus (što je simboličn o upoređenje sa smislom pogleda na ZMIJU) JE JEDINO moguće ottkloniti greh. ni priziv pavlovog Isuasa niti slično titula ne deluje na žalost.

Pa nisu oni prizivali ''Djordja'', nego ''Ime Isus'' pa to nije imalo dejstvo.
Zasto?
Zato sto nije dovoljno prizvati ''Ime Isus''. Nego se mora imati ziva zajednica sa njim.
Demon je rekao: ''Isusa znam i Pavla znam, ali ko ste vi''?
To pokazuje da ime nije dovoljno, niti je to neko ''magicno ime'' izgovoris ga i sad: ''bum''.
Nisi u pravu.

Sto se tice zmije, ti si to malo izfilozofirao, nema dokaza da ''zmija'' predstavlja ''ime''.


,,Daj mi odgovor na ovaj stih:
''Pomaza te Boze Bog tvoj uljem radosti vise nego drugove tvoje''.
Ko je koga ''pomazao''?
Jel to Isus pomazao sam sebe?
'Jedinorodni Bog koji je u narucju Ocevom , on ga javi''?
Kako je to ''Isus=Otac'' a moze biti sam u svom narucju?
,,


Brate moj,sad uzmi i čitaj postanje i vidi kako ide u jednini opis Boga i On se tako i predstavlja i proroci svedoče za JEDNOG Boga.

Isus takođe svedoči za jednog Boga. Zašto se gore kaže Bog Boga pomazuje i onda ispada da su dvojica ali nisu.Isaija 9.6 govori o SINU kao TELU i imenuje se BOGOM SILNIM i OTAC VEČNI baš to ime Bog silni je prizivao Ilija.
Bog se manifestuje kao TELO i time nosi naziv SIN ali unutra je ono kako je oslovljen.
To TELO je oslovljeno BOGOM je je po Duhu i u tom telu je PUNINA DUHA kao što reče apostol.


To telo je potvrđeno pred narodom a iznutra je prebivala PUNINA BOŽANSTVA zato se može reći da je tajna pobožnosti otkrivenje Boga u telu.
Isija govori ko je u telu i ko stiže za glasom koji viče. Ne piše da će dvojica stići već jedan kao telo u kom se proslavi i ljubavlju nadvlada tvrdovratost a krvlju greh.
Vidi sad apsurda, apostoli tvrde da nema drugog IMENA za spasenje...kako? Pa oni pored JHVH propovedaju Jehošuino delo i IME kao jedino ...zamisli da si u to vreme tamo bio i oni pored JHVH drugo ime nose i tvrde da nema drugo....šta bi pomislio?


Ozbiljniji pristup je kad prvo uzmemo proročke zapise i vidimo kad se ispunilo proroštvo i da bi rešili ovo moramo odgovoriti za početak kad je stigao BOG za glasom koji viče u pustinji , da li se to ispunilo i kad?

Voleo bih ja da si ti u pravu, ali meni je citav kontekst biblije suprotan ovome.
A i ne vidim problem, svi Hriscani Isusa smatraju Bogom svakako.

Ti bi meni trebao citav kontekst biblije da das, jer osim par stihova, nista ovo ne podrzava.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pa nisu oni prizivali ''Djordja'', nego ''Ime Isus'' pa to nije imalo dejstvo.
Zasto?
Zato sto nije dovoljno prizvati ''Ime Isus''. Nego se mora imati ziva zajednica sa njim.
Demon je rekao: ''Isusa znam i Pavla znam, ali ko ste vi''?
To pokazuje da ime nije dovoljno, niti je to neko ''magicno ime'' izgovoris ga i sad: ''bum''.
Nisi u pravu.

Sto se tice zmije, ti si to malo izfilozofirao, nema dokaza da ''zmija'' predstavlja ''ime''.

Zmija tu nije ni data da bi bila obožavana ili da bi imala neku slavu već da probudi POGLED VERE.
Pogrešnim shvatanjem narod sa sveštenicima poče kaditi mejedenoj zmiji i načiniše kult što je Boga gnevilo tako biva uvek kad se nešto postavi na Božje mesto.

Đavoli rekoše da ZNAJU navedene kao SPAŠENE i one koji IMAJU VLAST a oni ostali ne primiše vlast i zato ih pita ko su oni...nije tu pitanje validnosti imena već ovlaštenja.
Mojsije je imao vlast a Korej nije i svaki posao bez dozvole je pod udarom sankcija pa i učenje kao i proricanje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zmija tu nije ni data da bi bila obožavana ili da bi imala neku slavu već da probudi POGLED VERE.
Pogrešnim shvatanjem narod sa sveštenicima poče kaditi mejedenoj zmiji i načiniše kult što je Boga gnevilo tako biva uvek kad se nešto postavi na Božje mesto.

Đavoli rekoše da ZNAJU navedene kao SPAŠENE i one koji IMAJU VLAST a oni ostali ne primiše vlast i zato ih pita ko su oni...nije tu pitanje validnosti imena već ovlaštenja.
Mojsije je imao vlast a Korej nije i svaki posao bez dozvole je pod udarom sankcija pa i učenje kao i proricanje.

A sta predstavlja ''Ime'' po tebi?
''Izgovarati Ime'' bez spoznanja o kome govoris, je uzaludno, jel tako?
Onda ako ja izgovorim ''Sine Bozji'' a mislim na Isusa, mislis li da me Bog nece cuti?
Najvaznije je kome si uputio molitvu i kome si se obratio, a to Bog zna, jer poznaje svacije srce i cita misli..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
,,A sta predstavlja ''Ime'' po tebi?,,

Ne nudim svoje zato po meni ne može biti.
Čitam gde piše da je to JEDINO IME dato.
Čitam da NEMA DRUGOG IMENA.
Čitam da oni što se u TO IME KRSTE u Hrista se obukoše.
Čitam da se TOM IMENU pokoravaju sve sile i vlasti.
Čitam da je u TOM IMENU oproštenje greha.

Ko sam ja da preko toga nešto nudim?
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Pa nisu oni prizivali ''Djordja'', nego ''Ime Isus'' pa to nije imalo dejstvo.
Zasto?
Zato sto nije dovoljno prizvati ''Ime Isus''. Nego se mora imati ziva zajednica sa njim.
Demon je rekao: ''Isusa znam i Pavla znam, ali ko ste vi''?
To pokazuje da ime nije dovoljno, niti je to neko ''magicno ime'' izgovoris ga i sad: ''bum''.
Nisi u pravu.

Sto se tice zmije, ti si to malo izfilozofirao, nema dokaza da ''zmija'' predstavlja ''ime''.




Voleo bih ja da si ti u pravu, ali meni je citav kontekst biblije suprotan ovome.
A i ne vidim problem, svi Hriscani Isusa smatraju Bogom svakako.

Ti bi meni trebao citav kontekst biblije da das, jer osim par stihova, nista ovo ne podrzava.
upravo tako nisu prozvali đorđa ali su očito napravili grešku kada su prizvali Isusa juče,tj. Isusa kojega pavle propoveda,a nisu pozvali Isusas danas i do veka istog,dakle greška je uvek ista ako se ne pozove Isus u originalu dolazi do greške. ne pavloog Isusa već Isusa koji je u tvojoj veri. skevini sinovi su danas posvuda odriču se Isusa iz jevanđelja u originalu a uzimaju falš i onda idu teorije.
i u vreme zappovesti da se gleda u medenu zmiju svi su sigurno vikali Jahve pomozi,Jahve pomozi ali nije bilo dejstvo začudo i ako je to bilo originalno vikanje Jahvea,nešto je falilo. taako i danas možeš krsitti i sto titula ne vredi,ako se ne "pogleda" NA IME U KRŠTENJU.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Isus u evanđelju po Jovanu kaže: "Ja i Otac jedno smo. Pa još kaže: U onaj dan spoznaćete da sam ja u Ocu i otac u meni i da ste vi u meni i ja u vama". Svi su Jedno biće. Premda nose različita imena, jedno su biće. Ljudska logika pravi zabunu. Ljudska logika kaže da kad imamo dva imena imamo dva bića. Međutim Otac i Sin su, po rečima Sina ,odnosno Oca, jedno biće. Isus te logičke prepreke savladava parabolama. Svoje jedinstvo sa učenicima opisuje kao biljku vinovu lozu. Kaže : Ja sam trs, vi ste loza. Delovi biljke mogu nositi razna imena ali biljka je jedno biće. Zato valja razumeti i spoznati Jedno biće Sina Oca, Duha svetoga, a ne naglašavati da su to posebne ličnosti zbog različitih imena. To u pravoslavlju rešavaju paradokslanim izrazom trojedni Bog. Ne kažu "tri boga"
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
kada je petar pisao poslanicu opomene on kaže da su na delu a da će i biti oni koji će farati za pogibao one izm išlenim rečima. a otkrivenje kaže,ako se doda jedna titla,zarez ide sud. tako izmišljena reč na jasno kazano Gospod je Bog jedan Jedini dodati mesto jedini tro je dodato i oduzeto od jedini a ujedno je tro izmišljena reč. trojedini ne postoji u Bibliji. postojis amo na drvetu znanja i to je sotona nudio evi i to je donelo smrt.
postoji jasno Boćje delovanje od samog stvaranja. on je rekao da svako drvo i svaka biljka mora,mora,mora dati svoj rod. dakle mora. ne da li oće ili neće,već zapovedno mora. može li se ikad i od bilo kog dokazati da je jedna biljka kukuruza ikad dala pšenični rod?
tako je Bog obećao seme obećanja u rimljanima 9 gl. i galatima poslanici gde kaže da od tog semena obećanja apsolutno dolaze sinovi Boćji. rod tog semena su sinovi Božji. to mora dati to,i tu nema zabune. sada ako je isto tro jedan i jedan ako je isto rteći Isus i reći b ilo štomosim tog imena onda Bog nije inspirisao ništa od rečenog! a on je jasan. obećano seme nosi naziv Isus Hrstos. on nije rekao obećano seme je otac sin sveti duh već jasno i glasno Isus Hristos.
kao što je rekao kukuruz pšenica,ječam movas itd takosvako seme dolazi od svojega roda i nema zabune tako je obećano seme nazvano jasnim imenom. i sada kroz to obećano seme dakle kroz ime Isusa samo mogu doći obećanja neba ,tj. deca Božja. preskočiti ovo ime krštenjem znači zaobići obećanje u samom semenu.onda to će doneti crkvena semena katolike,pravoslavne,baptiste itd. oni dolkaze kroz ctkvenu dogmu kroz tri ne kroz jerdnoga obećanoga. i oni mogu dati samo crkvene članove ali ne i obećano nebesko pokolenje decu Božju. jer svako seme mora,mora dati svoj rod. katolici daju katolike isključivo i oni ne primaju od Božjeg semena Reči koje je Isus. pravoslavni daju pravoslavne ,adventisti adventiste itd. seme neba daje rod decu neba,a to je od onih krštenih u obećanje u seme u ime Isus.
tako ako neko misli da nema razlike i da je ime jedna farsa pravi katastropfalnu grešku svog života.
 
Natrag
Top