Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
dragi moj kolega
buduči da subotu ne svetkuješ, NE poštuješ četvrtu Božju Zapovijed
a upravo subota je Znak između Boga i grešnika
subotom nas Bog posvećuje, izljeva Duh Sveti
ne samo subotom ali ona je vrlo važna

Duha Svetog ti nemaš jer se ne vračaš poštivanju Božjeg Zakona
nego tjelesno mudruješ

da ti poštuješ Jednog Jedinog Boga Jehovu,
onda bi tebi dragi moj kolega subota bila milina,
i držao bi do nje

nisi ti Božji čovjek, niti je tebe Krist ovlastio za ovo što radiš
upozorio sam te nekoliko puta, savjetovao, ali ti se i dalje odupireš

tvrdoglav si brate mili, nemože ti se dokazati
bojim se za tebe da ne upadneš skroz u ruke sotone
tvoja verzija ,dragi moj,oko primanja svetoga Duha je doista katastrofalna. lepo sam ti predočio,ako sam imaš um a imaš ga,da je kajafa i svaki jedan galaćanin od pavla jasno posvedočen da su Duha svetoga primili pre nego su ih nagovorili da drže opet zakon.nije znak svetoga duha od mene izmišljena priča već jasno svedoči sami Gospod Duhom svojim da je ZNAK VERUJUĆIH JASNO ISKAZAN U MARKU 16.ČITAJ OČIMA SE VIDI,GOVORENJE U TUĐIM JEZICIMA! kako vi ovde se toliko protivite nečemu što piše jasno;ako je kazano da je znak verujućih onih koji veruju Boga taj i taj,onda o čemu dalje pričamo. pa onda ja mogu verovati i jednom neverniku ateisti totalnom,jer i on može reći da ima pravo kad kaže čak da nema Bog. prva stvar je da neko poseduje znak verujući,tj. svetoga Duha. kad god je došao jasni test vere vi ste ovde pokazali neveru.pavle kaže u korinćanima 14. jasni test ko tvrdi da poseduje svetoga Duha neka to dokaže time što će reći amen ,da je Bog zapovedio ženi da u crkvi nema vlast učiti. šta ste vi doneli ovde na to? jednu teološku priču kao satana evi u edemu,ne ja ću ti reći,šta je Bog mislio. Bog je mislio,to što je rekao. i postavio test za verujuće.i ti si taj test jedbnostavno iskazao kao jedan svaki nevernik. onda što čudi ,kada ti se kaže ,da pročitaš da li je i jedno krštenje bilo bez imena za oprost greha tj. imena Isusa i što si ti rekao,jednu teološko -satansku frazu ,dovodeć svetoga duha u zvanje lažca! jedino olakšanje ti je bilo da to ja izmišljam,kao da to doista ne piše u Pismu! kada sam ti rekao da je marko 16 .jasan da je dat još jedan tesat za verujuće znak verujućih ti si opet izmislio teološku frazu i priču o zakonu,očito niti znaš što govoriš niti što učiš. subotu koju ti držiš drži,reimljnima 14. ti to dozbvoljava i Bog te pravda ali ako to namećeš kao uslov spasenja,time donosiš ono što pavle kaže tiomoteju poslanici đavolsku nauku boreć se da nametneš drugome na silu dan i ne jedenje mesa i ostalog ,kao katolici neženjstvo. Bog je dao večni pokoj krštenje Duhom,kao što sam ovde naveo,Isus je malo začuđujuće za tebe ali istinski ako čitaš " kršio" subotu i recimo dan pedesetnice,nije hteo izaći na taj obavezujući praznik kada su ga braća zvala jer je potom sam dao svedočanstvo što je pedesetnica,upravo krštenje Duhom i vikao je vi koji ste žedni dođite.... a subotu je "kršio" najmanje dva puta zapisano,kada je isceljenom rekao da nosi odar pod sobom i kad je sa učenicima u subotu trgao klasje. ali on je bio Gospodar od subote i on je jasno doneo spoznaju večnog odmora tako da je večni pokoj,večni sabat krštenje Duhom ,i potom subota više nema svrhu jer ne može doneti večni pokoj već samo pogrešnim akcentovanjem da je data kao večni pokoj ,tim akcentovanjem ti, i slični ,ne vidite večni popkoj krštenje Duihom i ne primate ga . tako da ti nemaš ovlašćenje niti jednog čoveka ovde učiti Pismu o bilo čemu dok ne bi primio krštenje Duhom. sam Gospod nije počeo službu dok na njega nije došlo jordansko pomazanje u vidu jasno vidljivo ,goluba ,koji je pojavio se nad njime. ako je on trebao Gospod Mesija znak vidljiv nad sobom koliko za tebe i nene važi marko 16,znak verujućih! krštenje Duhom! niti jedna sveštenik bez pomazanja u starom zavetu nije mogao ni umisliti službu svoju. dakle kako onda ti bez tog pomazanja svetim Duhom možeš bilo što imati otkriveno? tvoja priča da si sam sebi dodelio Duha je prazna toliko koliko jovan sam kaže,da niko nema vlast deliti svetoga Duha osim Isus Hrista. a on to čini tako,što se ide na molitvu i onda se sveti Duh vidno spušta kako na kornilijev dom,tako na apostole na pedesetnici,tako na jovanove učenike!! jasno kao dan. marko 16 ,znak verujućih ,da si ti jedna vernik,ti bi morao iskati da ti Bog to da ,da imaš znak. onda se ovde može diskutovati dalje. ovako to je samo ljudska filozofija. ono što jasno piše ti kažeš da je moje,a ono što ne piše ti donosiš sa autoritetom kao da Bogu sediš u krilima! malo se trgni ti ne ja,jer ova reč će da sudi svima nama.mir tebi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
brate mili tebi je nemoguče dokazati najosnovnije stvari
kao prvo:
plan spasenja, uslove krštenja ne određujemo mi kršćani, nego je to dolazi od Boga i Krista
imaš dvije mogučnosti
1.prihvatiti
2.odbaciti

Isus nikada nigdje nije prekršio Božji Zakon, samim time znači nije ni subotu kršio
subotom su dozvoljena djela milosrđa

da je kojim slučajem Isus bilo gdje bilo kada bilo kako prekršio bilo koju Zapovijed Zakona
učinio bi grijeh
misija spašavnja ljudskog roda bi propala
Jehova nebi Krista uskrsnuo jer to nebi ni bilo moguče
to znači da bi Spasitelj ostao u grobu zauvijek

jao jao jao tebi mrsavkiću ako se ne pokaješ i ostaviš ovog đavloskog posla
jer ovo što radiš samo smeta Evanđelju

vjeruj, neče te Bog dovijeka pozivati
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
brate mili tebi je nemoguče dokazati najosnovnije stvari
kao prvo:
plan spasenja, uslove krštenja ne određujemo mi kršćani, nego je to dolazi od Boga i Krista
imaš dvije mogučnosti
1.prihvatiti
2.odbaciti

Isus nikada nigdje nije prekršio Božji Zakon, samim time znači nije ni subotu kršio
subotom su dozvoljena djela milosrđa

da je kojim slučajem Isus bilo gdje bilo kada bilo kako prekršio bilo koju Zapovijed Zakona
učinio bi grijeh
misija spašavnja ljudskog roda bi propala
Jehova nebi Krista uskrsnuo jer to nebi ni bilo moguče
to znači da bi Spasitelj ostao u grobu zauvijek

jao jao jao tebi mrsavkiću ako se ne pokaješ i ostaviš ovog đavloskog posla
jer ovo što radiš samo smeta Evanđelju

vjeruj, neče te Bog dovijeka pozivati
dokaži? je li tragano klasje,je lis am ja izmislio to? fariseji su mu jasnoreklči da je to protiv zapovesti subote! i tako i jeste pisalo. samo oni nisu imali otkrivenog Gospodara subvote. i on je upravo rkeao kao odgovor odbranu svoju,da je SUBOTA NAČINJENA ČOVEKA RADUI,A NE ČOVEK RADI SUBOTE. ONA JE NAČINJENA SA SVRHOM ZA ČOVEKA DA ON SPOZNA VEČNI POKOJ KROZ PEDESETNICU A NE DA ČOVEK BUDE SUBOTE RADI DOVEKA U TOME.
TAKOŽE JE JASNO KRŠENJE SUBOTE AKO BILO KO NOSI TERET U TAJ DAN.ON JE REKAO ISCELKENOM OSIM DA JE MILOSRĐE U REDU,ALI REKAO MU JE DA UZME I NOSI ODAR! zar oćeš reći da Isuis nije znao,da se zaboravio da je taj dan subota? paakoon nije znao čak ni kad je subota onda je komentar o njegovoj privrženosti suboti suvišan!!
problem je kao što sam rekao,što ti nemaš ovlašćenje tumačiti bilo što bez svedočanstva da si kršten svetim Duom,a ti taj znak svedočanstvo nemaš! onda ti nikad nećeš moći spoznati ništa oko subote u Isusovom tumačenju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zakon ne može spasiti, ali kroz Zakon čovjek dolazi do poznanja grijeha.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Smrt je posledica krsenja Bozjeg zakona, i sam zakon nije njen uzrok - on je ne izaziva, vec je uzrok smrti krsenje zapovesti.

Zakon ukazuje coveku sta je pred Bogom greh a sta pravda, i covek gledajuci zakon spoznaje da je krsio zapovesti i da je gresnik.
On u toj spoznaji moze uciniti dve stvari.

1. Moze pogaziti savest koja ga osvedocava u greh i nastaviti da gresi i da dalje krsi Bozje zapovesti.
2. Ili moze doci Isusu i prihvatiti njegovu zrtvu kao otkup za svoje grehe, i time dobiti silu da vise ne krsi ni jednu zapovest.

To je tako jasno i nedvosmisleno.

Apostol Pavle govoreci o zakonu - upravo ukazuje na ova dva stanja covekovog duha

1. Stanje duha u grehu gde covek krsi Bozje zapovesti i on ga osudjuje kao gresnika.
2. I stanje u pravdi i potpunom predanju Hristu, gde se coveku daje sila da vise ne gresi ni jednu zapovest, i zakon ga tada ne osudjuje vec mu je on u srcu i on mu se raduje.

Da bi se ovo shvatilo, potrebno je licno iskustvo sa Bogom, u suprotnom postoji nerazumevanje zbog nedosttatka ovog licnog iskustva.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Smrt je posledica krsenja Bozjeg zakona, i sam zakon nije njen uzrok - on je ne izaziva, vec je uzrok smrti krsenje zapovesti.

Zakon ukazuje coveku sta je pred Bogom greh a sta pravda, i covek gledajuci zakon spoznaje da je krsio zapovesti i da je gresnik.
On u toj spoznaji moze uciniti dve stvari.

1. Moze pogaziti savest koja ga osvedocava u greh i nastaviti da gresi i da dalje krsi Bozje zapovesti.
2. Ili moze doci Isusu i prihvatiti njegovu zrtvu kao otkup za svoje grehe, i time dobiti silu da vise ne krsi ni jednu zapovest.

To je tako jasno i nedvosmisleno.

Apostol Pavle govoreci o zakonu - upravo ukazuje na ova dva stanja covekovog duha

1. Stanje duha u grehu gde covek krsi Bozje zapovesti i on ga osudjuje kao gresnika.
2. I stanje u pravdi i potpunom predanju Hristu, gde se coveku daje sila da vise ne gresi ni jednu zapovest, i zakon ga tada ne osudjuje vec mu je on u srcu i on mu se raduje.

Da bi se ovo shvatilo, potrebno je licno iskustvo sa Bogom, u suprotnom postoji nerazumevanje zbog nedosttatka ovog licnog iskustva.
hm. ali stoji drugačije.pavle kaže,ja ne znah za greh da ne dođe zapovest koja reče ne čini.tako pavle bi ubijen zapovešću i zato on koji je ubijen je znao da biti ubijen znači biti u smrti. pa pita je li njemu bi dobra smrt. po pavlu smrt ga nije ubila dok ne dođe zakon i ne zaželi!
to je najličnije iskustvo samog pisca poslanice. tvoje je malo iskrivljeno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Po tvom tumacenju, stanje greha u kome je Pavle bio pre nego sto je spoznao zakon - nije bilo nesto lose, odnosno to gresno stanje mu nije bilo na smrt vec na zivot.
Onda je po tebi greh nesto dobro a ne lose, sve dok ne spozna zakon on ima blagoslov zivota, a kad ga spozna dolazi smrt.
Onda Bog treba da pusti gresnike da grese a ne da im govori da je to sto rade greh, jer greseci oni imaju zivot, a ako im otkrije zakon on im onda donosi smrt.

Vidis da je to jedna velika prevara.

Pavle govori o dva ljudska stanja.
Stanje u grehu gde on nije znao da je ono sto cini greh jer nije znao za zakon, a onda kada je spoznao zakon shvatio je da on osudjuje njegov greh i da greh donosi smrt.
U tom smislu zakon donosi osudu na smrt, jer onaj ko gresi treba da umre, ali zakon ne donosi sam po sebi osudu, vec greh koji pretstavlja krsenje zakona.
Dakle, greh je uzrok smrti a ne zakon, zakon samo osudjuje greh i pokazuje coveku sta je njegov kraj ako nastavi da krsi zakon.

Drugo stanje coveka je stanje u pravdi, gde covek spoznaje kroz zakon da je gresan i da zakon osudjuje njegov greh i da ce ako ostane u grehu umreti, i dolazi Bogu, kaje se za prosle grehe i napusta ih, i Bog mu daje silu da vise ne krsi ni jednu zapovest vec da ih ispunjava i zivi u pravdi.
Takvog coveka koji je putem zakona spoznao da je gresan, i ostavio to gresno stanje i pokajao se, zakon takvog coveka ne osudjujene, jer on vise ne krsi zakon i prema tome nema vise greha ni osude koja ga vodi u smrt, vec se covek raduje Bozjem zakonu i velica ga.

Ako ponovo sagresi bilo koju zapovest, on ponovo pada pod osudu, i treba mu ponovno opravdanje od greha, ponovo kajanje, ociscenje, i uskladjivanje zivota sa nacelima Bozjeg zakona.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Po tvom tumacenju, stanje greha u kome je Pavle bio pre nego sto je spoznao zakon - nije bilo nesto lose, odnosno to gresno stanje mu nije bilo na smrt vec na zivot.
Onda je po tebi greh nesto dobro a ne lose, sve dok ne spozna zakon on ima blagoslov zivota, a kad ga spozna dolazi smrt.
Onda Bog treba da pusti gresnike da grese a ne da im govori da je to sto rade greh, jer greseci oni imaju zivot, a ako im otkrije zakon on im onda donosi smrt.

Vidis da je to jedna velika prevara.

Pavle govori o dva ljudska stanja.
Stanje u grehu gde on nije znao da je ono sto cini greh jer nije znao za zakon, a onda kada je spoznao zakon shvatio je da on osudjuje njegov greh i da greh donosi smrt.
U tom smislu zakon donosi osudu na smrt, jer onaj ko gresi treba da umre, ali zakon ne donosi sam po sebi osudu, vec greh koji pretstavlja krsenje zakona.
Dakle, greh je uzrok smrti a ne zakon, zakon samo osudjuje greh i pokazuje coveku sta je njegov kraj ako nastavi da krsi zakon.

Drugo stanje coveka je stanje u pravdi, gde covek spoznaje kroz zakon da je gresan i da zakon osudjuje njegov greh i da ce ako ostane u grehu umreti, i dolazi Bogu, kaje se za prosle grehe i napusta ih, i Bog mu daje silu da vise ne krsi ni jednu zapovest vec da ih ispunjava i zivi u pravdi.
Takvog coveka koji je putem zakona spoznao da je gresan, i ostavio to gresno stanje i pokajao se, zakon takvog coveka ne osudjujene, jer on vise ne krsi zakon i prema tome nema vise greha ni osude koja ga vodi u smrt, vec se covek raduje Bozjem zakonu i velica ga.

Ako ponovo sagresi bilo koju zapovest, on ponovo pada pod osudu, i treba mu ponovno opravdanje od greha, ponovo kajanje, ociscenje, i uskladjivanje zivota sa nacelima Bozjeg zakona.
ti si laodikeja majstorf izvrtanja poslanbice. pavle kažed a dok ne bi zakona on ne zna za greh a ti kažem da je greh posledica zakona. greh je postojao i pre zakona kaže pavle jer je on take laodikeje imao sa takim istim pitanjima uma a ne duha. i pavle kaže da je Bog milosrdno i strpljeno pronosio posude gneva samo. pronosio! a zakon je dat da sve ljude stavi pod kar. da svi budu krivi. da niko ne bi umislio da je možda pravednik. da greh učini modveć grešnim i da donosi konačnu smrt na dan suda. Bog je mogao pronositi ali budući pravedan Bog nije mogao na kraju greh ustoličiti. zato je išla žrtva da tgo što Bog pronosi pokrije,a kasnije je došla žrtva Isus koja je definitivno dala šansu da ne budemo krivi i psuđeni po zakonu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
PRONOSITI ne postoji u bibliji, to si sam izmislio.

Biblija je jasna - krsenje zapovesti je greh i povlaci kao posledicu smrt,
Hristos je dosao da preuzme covekov greh krsenja zapovesti na sebe i da umre umesto coveka i da ga time opravda i izvrsi ociscenje od greha davsi mu silu da vise ne gresi krseci zapovesti, vec da ih savrseno ispunjava i zivi u pravdi i posvecenju iz trenutka u trenutak, dopustajuci Duhu Svetoe da svakotrenutacno deluje u njemu i da ga menja i vodi ka savrsenstvu u visini mere rasta Hristova.
 
Natrag
Top