„Montevideo“ će prešišati „Šišanje“?

Član
Učlanjen(a)
30.11.2009
Poruka
19
Nije za svacije oko ali je bio za oci britanskih parlamentaraca. Zivo me zanima da li su ga gledali kao umetnicko vidjenje rezisera Filipovica ili kao sliku sadasnje Srbije?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
"Šišanje" je nikakav film. Pogotovo što je u bliskoj vezi sa filmom "Šejtanov Ratnik" koji tek nema veze sa vezom. Zamišljen jeste kao jak ali ne i ostvaren. Ni jedan ni drugi.
 
Član
Učlanjen(a)
31.01.2011
Poruka
15
"Šišanje" je nikakav film. Pogotovo što je u bliskoj vezi sa filmom "Šejtanov Ratnik" koji tek nema veze sa vezom. Zamišljen jeste kao jak ali ne i ostvaren. Ni jedan ni drugi.
Nisi u pravu. Šejtanov ratnik je bio zezanje grupe studenata i ispao mnogo bolji nego što su i oni i mi očekivali.

Snimanje Šišanja započeto je ambiciozno (iako scenarista Dimitrije Vojnov u životu nije video živog skinsa, a kamoli znao nešto o nima što nije video u bioskopu i na netu), snimali su ga skoro 4 godine, a rezultat je porazan.

Šejtanov ratnik
je veseo filmić, a režija nije ništa gora od Montevidea.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
Šejtanov ratnik[/B] je veseo filmić

Imao je izgleda da bude snažan, jaka fabula na početku. Ali razvoj situacije i legende o nemogućem čak i u bajkama .... To sve govori o "veselosti filmčića". Bez uvrede, ali ukusi su različiti. "Montevideo" nisam gledao ali hoću čisto da bih video i to "čudo režije" u ovim novim vremenima.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Šišanje je klasičan režimski film...Fk Radnik i Gvozdeni Stroj...zaista žalosne asocijacije.
Ispada da mladi u ovo doba tranzicija i globalizacija imaju glavni problem da ne budu naivni i podvedeni pod ekstremne ideje i da nasilje nikako nije rešenje. S obzirom da njima kao i ostalom većini ljudi ovde država gotovo ništa ne nudi onda je jedino rešenje da maldi krenu stranputicom na pogrešna način kanališući svoje nezadovoljstvo. Film se malo kasno pojavio pa će teško izvući dnevnopolitičke poene ali je opet dokaz koliko je država nesposobna da "uđe! u dijalog sa mladima.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Montevideo je gledljiv film. Biće od onih koji se mogu gledati više puta. Meni lično je zanimljiv ''akcenat'' koji je stavljen na prijateljstvo, a koje je veoma važno u timskom sportu. Film je ''laganica'' za opuštanje. Nije ništa spektakularno, ali je svakako drugačiji, od svega onog što se u poslednje vreme prezentira.
Šišanje je težak film, možda nešto ''već viđeno'', ali ipak zalužuje pažnju. Treba ga pogledati, pogotovo zbog onog dela, kada mlad čovek krene u nešto nepoznato i doživi potpunu transformaciju kao čovek, ispoljavajući sav onaj bes koji je sve vreme podsvesno imao, a drugi mlad čovek koji ga je u sve to uvukao, ''zezanja radi'', ostane potpuno nedužan. To je baš nešto što je karakteristično za život mladih ljudi.
Uvek ima onaj ''vođa'' ili jedan od ''glavnih'', koji promoviše neku ideju, zezanja radi, a i da bi postao najveća faca u svom kraju, a onda se pojavi neki naivni, koji ''zagrize do kraja''...Film je čista psigologija, a i puka realnost, ma šta ko mislio...yes3
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Transformacija i psiholgija...ali po kom pitanju?
Po pitanju nacizma. Priča je vrlo naivna i ima vezu sa vezom onako uopšteno, ali nema vezu sa realnošću...samo propaganda vladajuće klase yes3
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Transformacija i psiholgija...ali po kom pitanju?
Po pitanju nacizma. Priča je vrlo naivna i ima vezu sa vezom onako uopšteno, ali nema vezu sa realnošću...samo propaganda vladajuće klase yes3
Ima itekakve veze sa realnošću. Ne znam koliko poznaješ ''skin heads-e''. Ali, prilično su dobro ''skinuti'', kao osobe. Na to sam mislila, na transformaciju koju je glavni lik doživeo, upuštajući se u nešto što je samo za njega ozbiljno, a za ostale je čisto zezanje. A i ponašanje policije u takvim situacijama, takođe...Ne bih dalje, da ne politiziram...
Ne doživljavam ga sasvim, kao propagandu vladajuće klase...yes3
To je lično moje mišljenje, ne mora se niko složiti sa njim...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Naravno, razmena mišljenja :)
Da Skinhedi jesu, može tako da se kaže, ali koliko njih danas ima. Ispada da je problematika nasilja i mogućih zabluda mladih veoma vezana za nacionalno pitanje, da je to ono što predstavlja potencijalno najveću opasnost.
Isto tako, slažem se za policiju...ima film smisao i realan životni prostor ali je cela priča pogrešna baš zbog prethodno navedenog, odnosno zbog kretanja pažnje sa nedovoljno mogućnosti da se mladi afirmišu, na zablude i nalaženje izlaza u nasilju yes3
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Naravno, razmena mišljenja :)
Da Skinhedi jesu, može tako da se kaže, ali koliko njih danas ima. Ispada da je problematika nasilja i mogućih zabluda mladih veoma vezana za nacionalno pitanje, da je to ono što predstavlja potencijalno najveću opasnost.
U filmu je dat samo jedan primer nasilja, a nasilje se u našem društvu nalazi u raznim drugim oblicima. Da nacionalizam predstavlja najveću opasnost, naravno da nije istina, ali svakako ''bode oči'' javnosti....

.
Isto tako, slažem se za policiju...ima film smisao i realan životni prostor ali je cela priča pogrešna baš zbog prethodno navedenog, odnosno zbog kretanja pažnje sa nedovoljno mogućnosti da se mladi afirmišu, na zablude i nalaženje izlaza u nasilju yes3
Najlakši način da se mladi afirmišu, je upravo kroz neki model politike. Da li si zapamtio ponašanje Viktora Savića (Relju u tom filmu)...On se naprosto ''uvlači'', profesoru-govorniku (Predrag Ejdus), a sve u cilju ulaska u visoko društvo...
Ima dosta istine u onome što kažeš, ali ipak film ima mnogo smisla sa realnošću.
I naravno da diskutujemo...Ja sam ovako ovu temu i shvatilayes3
 
Natrag
Top