Moji Tutorijali i Projekti - 2 DVD

Član
Učlanjen(a)
24.10.2010
Poruka
5
stvarno sam dosto dugo na netu i nenađoh ništa slično i tako kvalitetno odrađeno a da nije na engleskom ili nekom sličnom meni mrskom jeziku,tako da i ono što sam mislio da znam uvidjeh da stvarno neznam, šta bih čovjek mogao još da postavi na ovom forumu?svaka čast!
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2010
Poruka
5
zahvaljujem se na ovakvom dvd-u,samo imam jedan problem sa djelom instalacioni tutorijali,kada instaliram program vidim ga samo u control panelu i nigdje više, kako da ga startujem?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
zahvaljujem se na ovakvom dvd-u,samo imam jedan problem sa djelom instalacioni tutorijali,kada instaliram program vidim ga samo u control panelu i nigdje više, kako da ga startujem?



C/ProgramFiles/......Obicno se folder zove tutorijali ili boki71....

Kada instaliras tutorijale,programe...menjaj uvek defaultni izbor instalacionog foldera jer ako je jedan instaliran ,nece se drugi instalirati na toj lokaciji..
 
Član
Učlanjen(a)
12.05.2013
Poruka
27
Svaka čast. Skinuo sam prvi disk, sad skidam drugi. Narezaću više kopija da razdelim mojim drugarima koji stalno nešto kubure sa računarom. Mislim da ne bi bilo loše kada bi se inkorporirala i neka apdejt aplikacija u prvi disk za ažuriranje pre svega starih linkova ili prijavu istih.

Skinuo sam i drugi disk. Naravno, morao sam stalno da rekonektujem Vip Usb ZTE modem preko njegovog interfejsa da bi izmenio IP adresu i time smanjio vreme čekanja na početak odobrenja za download na filefactory, ništa nisam uspeo sa JDownloaderom jer nemam ruter.

Neki programi u njemu traže .NET Framework 4 . Instalirao sam ga, ali i nakon toga ne rade neko programi poput SF Milioner.exe jer me i dalje obaveštava da mu je potreban .NET Framework 4. Da li sam skinuo pogrešnu verziju ili adresni put do istog se razlikuju od sistema do sistema jer koristim Windows 7 ?

Svaka čast. Uživaću dugo u ova dva diska. Kad izlazi treći ? :arrow:
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Svaka čast. Skinuo sam prvi disk, sad skidam drugi. Narezaću više kopija da razdelim mojim drugarima koji stalno nešto kubure sa računarom. Mislim da ne bi bilo loše kada bi se inkorporirala i neka apdejt aplikacija u prvi disk za ažuriranje pre svega starih linkova ili prijavu istih.

Skinuo sam i drugi disk. Naravno, morao sam stalno da rekonektujem Vip Usb ZTE modem preko njegovog interfejsa da bi izmenio IP adresu i time smanjio vreme čekanja na početak odobrenja za download na filefactory, ništa nisam uspeo sa JDownloaderom jer nemam ruter.

Neki programi u njemu traže .NET Framework 4 . Instalirao sam ga, ali i nakon toga ne rade neko programi poput SF Milioner.exe jer me i dalje obaveštava da mu je potreban .NET Framework 4. Da li sam skinuo pogrešnu verziju ili adresni put do istog se razlikuju od sistema do sistema jer koristim Windows 7 ?

Svaka čast. Uživaću dugo u ova dva diska. Kad izlazi treći ? :arrow:

Jako tesko je izmenjati linkove u okvirima tutorijala...u vreme pravljenja diskova bili su ok naravno medjutim radi se na suzbijanju piraterije pa serveri brisu programe kao metlom....Smatram da je dovoljno sto je objasnjen nacin rada sa programom a posto se ima njegovo ime moze se malo izguglati i pronaci isti....ili jednostavno potraziti a ja cu uploadovati iste posto ih naravno gotovo sve imam.....


Milioner mislim da sam uradio u Visual Basicu koliko me pamcenje sluzi....kod mene je funkcionisao odlicno na windows Xp..stvarno neznam kod tebe u cemu je problem ali sasvim je moguce da ne podrzava windows 7 i bilo bi nezahvalno ovako napamet pricati u cemu je problem .....


sto se tice drugih projekata trenutno sam se fokusirao na ove integracije u windows 8 u ovoj temi...


http://serbianforum.org/razni-progr...operativni-sistemi-postinstalacioni-pack.html


a upravo sam zavrsio i jedan monstum od diska sa portabl programima....


http://serbianforum.org/domaci-tutorijali/338432-windows-8-windows-xp-potrabl-i-linux-projekat.html
 
Član
Učlanjen(a)
12.05.2013
Poruka
27
Hteo sam oba diska da sastavim u jedan, i delimično mi je uspelo. Glavni problem čini mi se je u fajlu autorun.dat jer pretpostavljam da u sebi pohranjuje spiskove fajlova koji trebaju biti pokrenuti na zahtev. Kako da eventualno sastavim informacije iz autorun.dat sa prvog diska sa onim iz drugog? Eventualno ako ima i editor za isti, jer kada izbacim instalacione verzije pdf dokumenata iz kompilacije, sve može da se nareže na običan jednoslojni DVD disk.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Hteo sam oba diska da sastavim u jedan, i delimično mi je uspelo. Glavni problem čini mi se je u fajlu autorun.dat jer pretpostavljam da u sebi pohranjuje spiskove fajlova koji trebaju biti pokrenuti na zahtev. Kako da eventualno sastavim informacije iz autorun.dat sa prvog diska sa onim iz drugog? Eventualno ako ima i editor za isti, jer kada izbacim instalacione verzije pdf dokumenata iz kompilacije, sve može da se nareže na običan jednoslojni DVD disk.

Dobar si,nisam pokusavao tu opciju medjutim dao si mi zadatak za razmisljanje...

Ja sam namerno ostavio tako otvoren projekat kod oba diska da bi moglo se kombinovati,izvlaciti iz projekta po zelji sta kome treba.Mogao sam ga zavrsiti i zatvoriti u jedan .exe fajl i od toga za kombinovanje onda nebi bilo nista....

Situacija je ovakva...Fajl .dat je usko vezan za projekat i moze se otvoriti sa Notepad ++ ili MS. Ako je to chat sesije ili neki tekstualni dokument onda ce prikazati sadrzaj sto nije slucaj kod ovog projekta,tu ce pokazati neke grube podatke da samo programeri mogu naravno to i razumjeti.

Ovde je blize objanjen nacin otvaranja .dat fajla.....

Kod:
http://www.addictivetips.com/windows-tips/open-dat-file-extension-in-windows-quickly/

E sada mozes ti i spojiti dva .dat fajla u jedan i to je blize objasnjeno ovde kako to i uraditi....

Kod:
http://www.ehow.com/how_5192643_join-dat-files.html

Medjutim pitanje je sta ce od svega toga i ispasti .....

Mislim da je mnogo bolja varjanta da otvoris prazan folder u okviru projekta 1 i da u njega iskopiras sve iz foldera dvd2

rA3cUa0m9.png


a zatim programom Autorun Typhoon otvoris projekat 1 i da kreiras novo dugme za disk 2 u njemu te i uradis precicu ka Projekat 2 .exe fajlu i sve to usnimis u tom programu......te onda narezes sav sadrzaj na dualaer disk....

Posto startuje se projekat 1 kliknes misem na Disk 2 dugme....

BDmMPo.png


I otvara se drugi dvd ..i mozes mu pristupiti bez problema....

hjd1G.png
 
Član
Učlanjen(a)
12.05.2013
Poruka
27
Da, instalirao sam Autorun Typhoon i on me je navodio da otvorim postojeći autorun.dat, ali kada sam to pokušao tražio mi je šifru-broj korisnika koji je kreirao originalni projekat. Možda je bolje napravim svoje nadmenije? Naime, skenirao sam folder u kome sam ubacio sadržaje oba diska i sve duplikate fajlova izmeðu prvog i drugog diska sam obrisao iz drugog, dok sam iz prvog pobrisao instalacione verzije pdf dokumenata, tako da je sada veličina kompilacije 4.14 GB a svakom disku je dodeljen folder : Moji tutorijali-DVD1 i Moji tutorijali-DVD2 i kreirao sam jednostavni nadmeni programom Autohotkey kojim se odabira koji će se projekat otvoriti, ali falinka je što su ostali u spisku fajlovi kojih više nema na disku 1 ili disku 2. Koliko bi bilo teško da se napiše program koji automatski integriše disk1 sa diskom 2 pomoću apdejtovane sjedinjene verzije autorun.dat fajla ? Da li bi mogli da se nadamo takvom naknadnom dodatku ?
 
Natrag
Top