Moja tema za World Cup 2014

Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Prvi mec prvenstva Brazil-Hrvatska, velika utakmica za komsije, vecu reklamu nisu mogli da imaju. Oko 2 milijarde ljudi ce gledati, ceremonija je pocela, ne deluje impozantno ali mislim da je Brazil okrenut utakmici, njih samo fudbal zanima.
Ocekujem utakmicu sa 3+ golova uz GG, verovatno u drugom poluvremenu. Videcemo koliko je Brazil uigran i koliko je Skolari postavio svoje ideje, a zna se njegov sistem.
Ovo je utakmica koja se dugo cekala, moguc je lako i prelaz, ali ocekujem siguran gol Nejmara.
Napad i sredina Brazila protiv Hrvatske odbrane, rekao bih da ce biti ludnica na tribinama.
Moja preporuka da ne slusate Acu Informaciju vec da pustite HRT2 i poslusate Draga Cosica koji je na stadionu i koji se za ovu utakmicu spremao 5 meseci. Ne smem ni da pomislim sta ce biti ako Hrvati daju gol.
Sudije mogu da uticu na igru, ali to jos vise podgreva sto sudi ovaj Japanac, totalno pogresan izbor za ovu utakmicu ali videcemo. Jeste ovde Evropa protiv Juzne Amerike, ali Azijac uopste nije dorastao iako je sudio i u Africi pre 4 godine. Isti ovaj Japanac je prosle godine imao par katastrofalnih utakmica u Azijskoj Ligi sampiona.
U Hrvatskoj je slicno kao u Srbiji pre cetri godine, ali tek je ludo u Bosnoj, to sledecih dana kada igraju U Brazilu ali bice kao da igraju kuci, svi ce biti protiv Argentine na Marakani.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Meksiko-Kamerun
Dosta razliciti stilovi igre, ako sudija dopusti trku Meksiko je u znacajnoj prednosti, u drugom pogledu ako bude mnogo sitnih prekrsaja lako moze da se iz jedne kontre istrgne Eto i bice lose za meksiko.
Igra se na mozda i najslabijem stadionu prvenstva.
Lako moze da bude sudiji ove utakmice i jedina na prvenstvu, zato ce dati sve od sebe da opravda poverenje jer ovo nije bobma od utakmice.
Spanija-Argentina
Repriza finala pre cetri godine, prelepa utakmica ce biti, ali ipak sa skrivenim kartama i poraz i remi nije problem jer ce obe ekipe lagano dobiti ostale dve u grupi. igrace se brz fudbal, Rizzoli je pravi izbor sudije za ovaj mec i trebalo bi da pusti igru.
Zavisi mnogo od formacija i od inspiracije jer je lako moguce da jedna situacija prelomi utakmicu.
Cile-Australia
Jedna od nekoliko najdosadnijih utakmica sampionata. Utakmicu sudi covek iz Obale Slonovace, meni totalno nepoznat ali sam citao da ima predispozicije da sudi i samu zavrsnicu, pod uslovom da ne bude africkih ekipa u istim.
Cile favorit ali samo zato sto igraju na svom kontinentu na stadionu gde bi trebalo da bude 40 000 cileanaca.
Australija ce igrati svoju tipicnu igru ne dam ne primam, cile je stvar inspiracije pojedinca.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Spanija-"Argentina" - vise "situacija" je prelomilo utakmicu ! :roll:
Ko je mogao da predpostavi ovo neko...
A ipak glavni detalj na mecu je odluka Van Gala da igra u defanizivi na loptu i videlo se da ih je spremio za tako nesto i po posedu lopte i po frustraciji igraca, a Del Boske skroz pogresan izbor postavio..ali dobro
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Kolumbija-Grcka
Znate svi koliko mrzim Grcku fudbalsku reprezentaciju, voleo bih da ih Kolumbija naduje, ali mislim da bi i sa 1;0 Kolumbija bila zadovoljna pa ce tako i igrati. Ne treba ocekivati atraktivan fudbal, Grcka ce dati sve od sebe da unisti lepotu. Prva utakmica dana i zagrevanje za ono sto sledi, a sledi mnogo bolje. Treba reci i da ko ne zna, Falkao ne igra. mec sudi Amerikanac Gajger a igra se u Belo Horizonteu.
Urugvaj-Kostarika
Igra se na fantasticnom stadionu, cudu arhitekture, veliki spektakl ce biti. Utakmicu sudi svima nama ponati Felix Brych i ne bi trebalo za sudjenje da brinemo. Ako bi Kostarika izasla u zelji da se nadigrava, uzivali bismo ali tesko je predpostaviti s kojim nacinom ce izaci an teren. Ovde cemo videti i koliko moze urugvaj na svom kontinentu i koliku podrsku imaju. ne zaboravimo na proslom su igrali polufinale. Urugvaj ima Cavanija i Suareza, kao duo verovatno najbolji na sampionatu. Tu je i Forlan, a ni odbrana sa fantasticnim, meni omiljenim Godinom. Prethodne utakmice ova dva tima su donosile razliku od jednog gola. A Kostarika ima problem s povredama, najvise u vidu Ovieda.
Engleska italija
Utakmica se igrau manuasu, ne tako velikom stadionu, ali i navijaci italije su podbacili uzevsi samo 200tinak karata. Sudi Holandjanin Kujpers, po meni sudija kakav treba da bude za savremeni fudbal.
Italija igra i oslbljena u ovoj utakmici, dok Engleska spremno ceka i mislim da su po prvi put mentalno spremni za visok domet zahvaljujuci Hodzsonu koji im je usao u mozgove.
Dobar fudbal, ne puno golova, rekao bih da nije moguce da se ponovi ono od sinoc s Holandijom pa je za ocekivati normalan mec za prvu fazu. Valjda nece i veceras biti sumnjivog penala, ostaje nam da se nadamo...
Obala Slonovace Japan
Au, najbolji africki i najbolji azijski tim. Ko pobedi ima realne sanse za osminu finala, ko izgubi tesko dok nereseno moze biti mac sa dve ostrice. Bitna je zelja i volja brace Ture jer nije realno da igraju i 2018. Ako Obala Slonovace izadje u formaciji 4-3-3 realno je da napadnu i ako daju gol da se zatvore. Sudi Cileanac, meni nepoznat ali po onim snimcima na you tube sto sam pogledao o njemu, voli da bude u centru paznje. Mec se igra Na Areni permanbukano pred 45000 gledalaca i prpeoruka da pogledate mec, mozda se necete nauzivati ali ovo je titpicna klasika World cupa sto bi se reklo
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Brazil-Meksiko
Dobar fudbal, mislim da zavisi od taktike Meksika i da li ce se braniti ili napadati. Brazil igra pred jos boljom atmosferom od otvaranja, bice golovato je sigurno. Samo da ne bude jos jedan potpuni preokret, opustili su nas, postalo normalno da dnevno imamo preokret, evo danas Belgija. Sve zavisi od fudbala i nadam se da cemo uzivati i da ce brazil igrati mnogo bolje nego na otvaranju.
Rusija-koreja
Nisam siguran da cemo se nagledati fudbala. Dve totalno razlicite koncepcije, samo se nadam da nece biti drugi mec prvenstva zavrsen nulom. Ne simpatisem nijedan ni drugi tim, ali mislim da cemo znati formu oba tima posle ove utakmice jer oni nemaju sta da se cuvaju i cekaju sledece meceve.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
O mazicu i sudjenju
Misljenja sam, kao sto rece ceo analiticarski deo eurosporta da je odsudio mec bez greske. Dve situacije koje su diskutabilne je penal i crveni karton. Ne znam da li ste gledali usporene snimke ali crveni je Pepe dobio ne zbog starta vec onog vracanja nakon starta i svga sto je usledilo. Sasvim zasluzeno. Penal je dosta slozenija situacija, ali ukratko ni da ni ne ne bi bila greska i niej greska. Posle meca malo se pricalo o sudjenju i mislim da su i portugalci hteli da izbegnu to jer su shvatili koliko su losi bili ali su ih mediji pritisli. Sve u svemu, od mene za mazica 9, siguran sam da je opravdao poverenje i treba ocekivati da dobije mec u drugom kolu od 4. do 6. grupe.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Katastrofalna igra Spanije, Cile me iznenadio pozitivno, mogu jos bolje.
Hrvati su razbili kamerun ali dzabe sve ako ne pobede meksiko a nekako nisam optimistican po tom pitanju..
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Mazic sudi Mesiju
Lepo rekoh ja da mazic maestralno odradio svoj posao a Portugalski mediji mogu i sutra da pisu kako im reprezentacija pokradena. Mazic sudi Argentina-Iran. Ne bi trebalo da bude teska utakmica, nadam se da mu je to nagrada zbog dobro obavljenog posla u derbiju.
Posle ove utakmice sve zavisi od FIFE, mora imati i malo srece, ako dobije mec pri kraju treceg kola, verovatno ce biti da sudi Koreji u poslednjem kolu. Onda jedan broj sudija pred eliminacije otpada i nadam se da ce mazic ostati i onda opet sve zavisi od srece, ali bio bi dobar scenario da dobije sesti ili sedmi mec osmine finala kako bi onda ako dobro odradi posao sudio i mec same zavrsnice a to sve zavisi od ekipa koje budu igrale.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Englezi ispali
Ovakva je vecina naslova i nema veze sa vezom jer nije istina.
Nije sve u rukama Enleske ali ne treba ni mnogo toga da im se poklopi. Ostao im je mec sa Kostarikom, to moraju dobiti sto mislim da ce se desiti, momentalno samim tim imaju bolji skor. Sve zavisi od Urugvaja, iako imaju sa Urugvajom i Italijom negativan skor, ne odgovara im da Italijani ne dobiju sutra jer onda nemaju nikakve sanse. Ako Italija dobije sutra, u poslednjem kolu ne smeju da izgube jer gube i prvo mesto.
Zakljucak, Englezi treba da se plase samo od podele bodova u poslednjem kolu u drugom mecu grupe.
 
Natrag
Top