Milenijum

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ponavljam "nije lepo da svoj greh neznanja pripisujes drugima"
Duhovni Izrailj :roll:

Hajde da vidimo sta rec Bozja kaze:

"Nema tu Jevrejina ni Grka, nema roba ni gospodara, nema muškog roda ni ženskog; jer ste vi svi jedno u Hristu Isusu.

A kad ste vi Hristovi, onda ste seme Avraamovo, i po obećanju naslednici" ( Galatima 3. 28 - 29 )

Dakle - u starom zavetu telesni Izrailj je bio naslednik obecanja po zaveta koji je Bog sklopio sa njim, odnosno sa Avramom.

U novom zavetu apostol Pavle kaze da nema vise nacionalnih podela i nekog narda koji bi mogao da se nazove "izabranim" vec da su svi oni koji poveruju u Hrista i prihvate ga za spasitelja "seme Avramovo i naslednici obecanja"

Dakle - telesni izrailj je bio telesno potomstvo Avramovo, a apostol govori o svim ljudima koji poveruju u Hrista kao o duhovnim Avramovim sinovima.

A ovaj citat iz Mojsija gde Bog traži poslušnost i kaže ako poslušaš biće ti dobro ako ne posluaš biće ti loše gde ti tu čuješ USLOVNO PROROČANSTVO?????????????

Prevarila te Jeca metlica kako je Božje proroštvo uslovljeno i čime je uslovljeno kume????
Uslovljeno ljudima ...Božja reč zavisi od ljudi :bfghb:

To su sve paganske izmišljotine zajedno sa tipovanjem i simbolikom u celoj Božjoj reči.

Da vidimo i u ovom slucaju sta kaze rec Bozja.

Citiracu jedan tekst koji govori o tome "da Izrailj vise nije izabrani narod u novozavetnom periodu, i da Bog nema vise nista sa zemaljskim Jerusalimom"
Samo da napomenem - da si ti tvrdio "da je Bog rekao da ce Izrailj vladati na zemlji sa Mesijom u zemaljskom Jerusalimu, i da se to navodno po tebi odnosi na milenijum.
Takodje si ranije tvrdio - ti ili neko drugi, da je Izrailj i dalje Izabrani narod - a ne odbacen.

"A kad Solomun svrši dom Gospodnji i dom carski i sve što željaše Solomun i rad beše načiniti,
9:2 Javi se Gospod Solomunu drugi put, kao što mu se beše javio u Gavaonu;
9:3 I reče mu Gospod: Uslišio sam molbu tvoju i molitvu tvoju, kojom si mi se molio; osvetio sam taj dom koji si sazidao da tu namestim ime svoje do veka; i oči će moje i srce moje biti onde vazda.
9:4
A ti ako uzideš preda mnom kao je išao David otac tvoj s celim i pravim srcem tvoreći sve što sam ti zapovedio i držeći uredbe moje i zakone moje,
9:5 Utvrdiću presto carstva tvog nad Izrailjem vavek, kao što sam kazao Davidu ocu tvom govoreći: Neće ti nestati čoveka na prestolu Izrailjevom.
9:6 Ali ako se vi i sinovi vaši odvratite od mene i ne uzdržite zapovesti mojih i uredaba mojih koje sam vam dao, i otidete i stanete služiti drugim bogovima i klanjati im se,
9:7 Tada ću istrebiti Izrailja sa zemlje, koju sam vam dao, i ovaj dom, koji sam posvetio imenu svom, odbaciću od sebe, i Izrailj će postati priča i podsmeh među svim narodima;
9:8 A dom ovaj koliko je slavan, ko god prođe mimo nj, začudiće se i zapištaće, i reći će: Zašto učini Gospod ovo od ove zemlje i od ovog doma?
9:9 I odgovaraće se: Jer odustaše Gospoda Boga svog, koji izvede oce njihove iz zemlje misirske, i uzeše druge bogove, i klanjaše im se i služiše im; zato pusti na njih Gospod sve ovo zlo" ( 1 o carevima 9. 1 - 9 )

Dakle, sve u starom zavetu vezano za telesni Izrailj - predstavlja uslovna prorocanstva, i ispunilo bi se da je Izrailj ostao veran zavetu.

Zato Bog u novom zavetu sklapa nov zavet sa svim ljudima, i govori o nebeskom Jerusalimu - u kome ce Isusa vladati na novoj zemlji.. Amin!

Upravo je okultno - nju ejdjersko ucenje - dace Hristos maitreja ( biblijski antihrist ), sesti u zemaljskom Jerusalimu u hiljadugodisnjem carstvu mira naovoj zemlji u novom svetskom poredku.

To je sotonin cilj i namera, da se on sam zacari na zemlji, i dananjoj osnuje svoje cartvo - tako da je optuzba za mnogobostvo upucena Adventistima - neosnovana, vec je upravo suprotno, da ti podrzavas nju ejdjersko okultno ucenje, pa time i sotonine ideje i ciljeve..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
U posljednje vrijeme doći će rugači...

Laodikeja ne bacaj bisere pred ....

Pred Taramanu.
Bravo majstore.
Neka vas Bog blagoslovi i podari razum.



"Nema tu Jevrejina ni Grka, nema roba ni gospodara, nema muškog roda ni ženskog; jer ste vi svi jedno u Hristu Isusu.

A kad ste vi Hristovi, onda ste seme Avraamovo, i po obećanju naslednici" ( Galatima 3. 28 - 29 )

I...?
Gde čitaš duhovni Izrailj?
Paganska izmišljotina.
Postoje poslušnii VERNI i oni drugi Jelenini,Rašini,Branhamovi ..itd.koji ne veruju i upisuju Bogu reči koje nije rekao.

Dakle - u starom zavetu telesni Izrailj je bio naslednik obecanja po zaveta koji je Bog sklopio sa njim, odnosno sa Avramom.

A sad će ,,duhovni Izrailj,, naslediti a telesne jelena odbacila...:assassin:
Ako doživiš čudićeš se koja čudesa će se dešavati kakva svet još nije video kad Bog počne Izrailj vraćati Lakiću. Tad će ti biti jasno da si učio pogrešno citirajući Jelenu plagijatora.

U novom zavetu apostol Pavle kaze da nema vise nacionalnih podela i nekog narda koji bi mogao da se nazove "izabranim" vec da su svi oni koji poveruju u Hrista i prihvate ga za spasitelja "seme Avramovo i naslednici obecanja"

Seme Avraamo jeono što IMA VERU AVRAAMOVU shvati to.
Tu nema govora ni o kakvom duhovnom Izrailju.
Paja reče kako Bog NIJE ODBACIO IZRAILJA te tako pokazao Jelenu lažovom jer ista tvrdi kako je Izrailj otpao.

Dakle - telesni izrailj je bio telesno potomstvo Avramovo, a apostol govori o svim ljudima koji poveruju u Hrista kao o duhovnim Avramovim sinovima.

I..?
Gde čitaš duhovni Izrailj?


Da vidimo i u ovom slucaju sta kaze rec Bozja.

Citiracu jedan tekst koji govori o tome "da Izrailj vise nije izabrani narod u novozavetnom periodu, i da Bog nema vise nista sa zemaljskim Jerusalimom"

Idi.
Čuj Paju prevaranta šta kaže opet kontrira veštici:

37:16 Gospode nad vojskama, Bože Izrailjev, koji sediš na
heruvimima,(Isaija)

Govorim, dakle: eda li Bog odbaci narod svoj? Bože sačuvaj! Jer sam i ja Izrailjac od semena Avraamovog, od kolena Venijaminovog. 11:2 Ne odbaci Bog naroda svog, koji napred pozna. Ili ne znate šta govori ..(Pajče)


Takodje si ranije tvrdio - ti ili neko drugi, da je Izrailj i dalje Izabrani narod - a ne odbacen.

Naravno Lakiću,moja vera i vera apostola je ista.


Dakle, sve u starom zavetu vezano za telesni Izrailj - predstavlja uslovna prorocanstva, i ispunilo bi se da je Izrailj ostao veran zavetu.

Mislio sam otvorem mi prozor pa lupa kad ono ti.
NEMA uslovne Božje reči već samo pozitvnog i negativnog ishoda za čoveka LAKIĆU.


To je sotonin cilj i namera, da se on sam zacari na zemlji, i dananjoj osnuje svoje cartvo - tako da je optuzba za mnogobostvo upucena Adventistima - neosnovana, vec je upravo suprotno, da ti podrzavas nju ejdjersko okultno ucenje, pa time i sotonine ideje i ciljeve..

Ne čudi me što Božje reči nazivaš satanine jer satanu držiš za jagnje koje trajno uklanja grehe sveta.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tebe biblija ne zanima, i uzalud je sa tobom trositi vreme.

Svi dokazi su izneseni, pa ako neko ovo prati od prisutnih na forumu - neka objektivno sagleda sve sto je izneseno.

Pozdrav!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Danilo takođe tvrdi kako će PREUZETI a preuzima se nešto što ide iz jedne ruke u drugu kao carstva kroz istoriju što jedan car PREUZIMA od predhodnika carstvo tako i Hristovim dolaskom SADA preuzima se carstvo NAD ZEMLJOM od sadašnjeg sveta i vlada u milenijumu.

7:21 Gledah, i taj rog vojevaše sa svecima i nadvlađivaše ih,
7:22 Dokle dođe starac, i dade se sud svecima Višnjeg, i prispe vreme da sveci preuzmu carstvo.

Jarane ti si dobar da poslužiš kod ulaznih vrata u crkvu pozdravljajajući sve prolaznike i to ti baš leži pogotovo što bi mnogo puta mogao istu reč ponoviti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je tako po ucenju onih od kojih si primio dogmu.

Po bibliji je sasvim suprotan slucaj.

Sto se tice prilozenog teksta - tvoje tumacenje nije biblijsko.

Hajde da vidimo:

7:21 Gledah, i taj rog vojevaše sa svecima i nadvlađivaše ih,
7:22 Dokle dođe starac, i dade se sud svecima Višnjeg, i prispe vreme da sveci preuzmu carstvo.

Dakle, Danilo ovde govori o starcu koji sedi na sudijskom prestolu NA NEBU i pred kojim su otvorene sudijske knjige.

Tekst kaze da se taj sud odigrava NA NEBU, i da se on u jednom trenutku daje onima koji su spaseni, da oni budu sudije.

To znaci da ce oni suditi gresnima koji su u grobovima NA NEBU ili SA NEBA, odakle se ovaj sud i odrzava, i gde se nalaze knjige zivota i smrti.

Spaseni preuzimaju carstvo Bozje, ali izraz "Carstvo Bozje" nije vezan za odredjenu lokaciju - jer je carstvo Bozje i na nebu i na zemlji.

Ovaj izraz se odnosi na samo vreme kada ce verni uci u nebesko carstvo, a po kotinuitetu poslednjih dogadjaja iz otkrivenja o kojima sam vec pisao - potom i u u novu zemlju nakon suda na nebu koji ce trajati 1000 godina.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
To je tako po ucenju onih od kojih si primio dogmu.

Po bibliji je sasvim suprotan slucaj.

Sto se tice prilozenog teksta - tvoje tumacenje nije biblijsko.

Naravno da nije,kako može citat iz Biblije biti biblijski?:mig:


Hajde da vidimo:

Šta da vidimo?
Ti jarane pišeš jedno a ja pitam drugo i mi ne govorimo o istom...ja pominjem PREUZIMANJE CARSTVA a ti pričaš o sudu...
Reci ti šta znači PREUZETI CARSTVO OD zveri i bezakonika?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vec je odgovoreno.

Hajde da vidimo:

7:21 Gledah, i taj rog vojevaše sa svecima i nadvlađivaše ih,
7:22 Dokle dođe starac, i dade se sud svecima Višnjeg, i prispe vreme da sveci preuzmu carstvo.

Odgovor je jasan a on glas: "Verni prilikom Hristovog dolaska odlaze na nebo da preuzmu sud koji je do tada vodio Bog NA NEBU.

Dakle, oni su na nebu i sude, a ujedno se i nalaze u Bozjem carstvu NA NEBU.

Potom posle hiljadu godina oni se vracaju sa neba na zemlju, da vladaju vecno na obnovljenoj zemlji sa Hristom koji ce se zacariti u novom Jerusalimu, centru nove zemlje.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Šuplje!
Kofa je bušna majstore.
PREUZETI CARSTVO je od ZEMLJANA a ne od Boga na nebu kužiš li ti to????
PREUZETI CARSTVO od zemaljskih vladara znači vladati tamo gde su zemaljski vladari vladali....joj Jelene nesrećo šta učini od naroda.

Pitao sam te nekoliko puta zaredom kad se ispunjavaju sva ona proroštva o milenijumu na zemlji ti uvek prekoračiš ista i ponavljaš Jeleninu recitaciju...može pjesma...može i recitacija
 
Natrag
Top