Milenijum

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
1. Isus dolazi na zemlju, u tom casu vaskrsavaju verni koji su u grobovima i zajedno sa zivima odlaze sa Hristom na nebo. ( SVI VERNI )


Ne odlaze svi već oni vaskrsnuti u prvom vaskrsenju i živi preobraženi a ostaće dole ovi i mnogi slični njima:

14:2 Jer ću skupiti sve narode na Jerusalim u boj, i grad će se uzeti, i kuće opleniti i žene osramotiti i polovina će grada otići u ropstvo, (i onda kaže:)14:16 I ko god ostane od svih naroda koji dođu na Jerusalim, svak će dolaziti od godine do godine da se pokloni caru Gospodu nad vojskama i da praznuje praznik senica.

Dokazi ti nevaljaju jer nečuješ gde piše da kud Isus tud i sveti On na nebo i oni On dole silazi i staje nogom i oni silaze....prevarila te veca.


2. Zivi gresnici umiru u casu Hristovog dolaska. ( UMIRU OD SKAVE HRISTOVOG DOLASKA )

Biblijski dokaz


"I carevi zemaljski, i boljari, i bogati, i vojvode, i silni, i svaki rob, i svaki slobodnjak, sakriše se po pećinama i po kamenjacima gorskim;
Jer dođe veliki dan gneva Njegovog, i ko može ostati?"
( otkrivenje 5. 16 - 17 )


Laki, lagala te veca jer to što ti pominješ skrivanje je otvaranje 6-og pečata i posle toga ide sedmi pa milenijum i veze to nema sa pustom zemljom.
Sakriti se ne znači nestati.
Daj mi molim te taj citat gde svi grešnici umiru prilikom Hristovog dolaska ako ne nađeš a nećeš vecu prevaranta za gušu kad dole odeš.


Sotona biva svezan na pustoj zemlji ( ZEMLJA JE U BIBLIJI OKARAKTERISANA KAO BEZDAN GLEDAJUCI IZ BOZJE PERSPEKTIVE, I TAKO JE NAZVANA NA POCETKU STVARANJA. SOTONA JE VEZAN ZA ZEMLJI LANCIMA OKOLNOSTI JER NE MOZE DA NAPUSTA NJENO TLO, I ONA JE PUSTA I RAZROVANA ZA HILJADU GODINA ).


Anđeo nosi velike okolnosti i govori satani da više ne može na nebo...:roll:
Tebe zaista veca ubedi kako Biblija nije Božja reč već su ti njeni plagijati Božja reč...svašta.



Nema puste zemlje sem Izrailjeve u vreme Navuhodonosora.



4. Isus i verni provode na nebu hiljadu godina. ( ISPITUJU NEBESKE KNJIGE I SUDE GRESNICIMA, JER BOG KAZE DA CE SPASENI NA NEBU SUDITI SVETU ).:


Nije tačno,na nebu su samo dok proslave Isusovo carstvo i prime zvanja careva i sveštenika i SILAZE DOLE a onda se ovo dešava:

14:3 Jer će Gospod izaći, i vojevaće na narode kao što vojuje na dan kad je boj.
14:4 I noge će Njegove stati u taj dan na gori maslinskoj koja je prema Jerusalimu s istoka, i gora će se maslinska raspasti po sredi na istok i na zapad da će biti prodol vrlo velika, i polovina će gore ustupiti na sever a polovina na jug.
14:5 I bežaćete u prodol gorsku, jer će prodol gorska dopirati do Asala, i bežaćete kao što bežaste od trusa u vreme Ozije, cara Judinog; i doći će Gospod Bog moj, i svi će sveti biti s tobom.
14:6 I u taj dan neće biti videlo svetlo i mračno;
14:7 Nego će biti jedan dan, koji je poznat Gospodu, neće biti dan i noć, jer će i uveče biti svetlost.
14:8 I u taj će dan proteći iz Jerusalima voda živa, pola k istočnom moru a pola k zapadnom moru, i biće i leti i zimi.
14:9 I Gospod će biti car nad svom zemljom, u onaj dan biće Gospod jedan i ime Njegovo jedno.
14:10 I sva će se zemlja pretvoriti u ravnicu od Gavaje do Rimona s juga Jerusalimu, koji će se podignuti i naseliti na svom mestu od vrata Venijaminovih do mesta gde su prva vrata, do vrata na uglu, i od kule Ananeilove do teska carevog.
14:11 I oni će nastavati u njemu, i neće više biti prokletstva, i Jerusalim će stajati bez straha.
14:12 A ovo će biti zlo kojim će Gospod udariti sve narode koji bi vojevali na Jerusalim: telo će svakom posahnuti dok još stoji na nogu, i oči će svakom posahnuti u rupama svojim, i jezik će svakom posahnuti u ustima.
14:13 I u to će vreme biti velika smetnja među njima od Gospoda, i hvataće jedan drugog za ruku, i ruka će se jednog podignuti na ruku drugog.
14:14 A i Juda će vojevati na Jerusalim, i blago svih naroda unaokolo sabraće se, zlato i srebro i odelo vrlo mnogo.
14:15 I zlo kao to zlo snaći će konje, mazge, kamile i magarce i svu stoku koja bude u tom logoru.
14:16 I ko god ostane od svih naroda koji dođu na Jerusalim, svak će dolaziti od godine do godine da se pokloni caru Gospodu nad vojskama i da praznuje praznik senica.
14:17 I ako koje od plemena zemaljskih ne bi došlo u Jerusalim da se pokloni caru Gospodu nad vojskama, na njih neće biti dažda;
14:18 I ako se pleme misirsko ne bi podiglo i došlo, na koje ne daždi, biće isto zlo kojim će Gospod udariti narode koji ne bi dolazili da praznuju praznik senica.
14:19 Takav će biti greh Misircima i greh svim narodima koji ne bi dolazili da praznuju praznik senica.
14:20 U taj će dan biti na zvoncima konjskim: Svetinja Gospodu; i lonci će u domu Gospodnjem biti kao zdele pred oltarom;
14:21 I svi će lonci u Jerusalimu i u Judi biti svetinja Gospodu nad vojskama, i svi koji hoće da prinesu žrtvu dolazeći uzimaće ih i kuvati u njima; i u taj dan neće više biti Hananejca u domu Gospoda nad vojskama.
Vreme carovanja gvozdenom palicom i ispunjenje 23 proročanstva.




6. Posle hiljdu godina Isus se sa spasenima vraca na pustu zemlju.


Čekaj braćala...polako,ti reče da sa dolaskom nebeskog Jerusalima stižu i sveti sa neba sem ako nisi odustao od te ideje....i ja te više puta upitah KOJE SVETE SATANA OPKLOLJAVA PRESILASKA JERUSALIMA DOK JOŠ MORA IMA i ti uvek izostaviš odgovor?????

Zaljučak je pogrešan jersu SVETI na zemlji ceo milenijum,učinio ih je na nebu carevima i sveštenicima i evo gde caruju:
5:10 I učinio si nas Bogu našem careve i sveštenike, i carovaćemo na zemlji.



7. Nebeski Jerusalim se spusta na odredzeno mesto na povrsini zemlje.

8. U tom casu gresnici vaskrsavaju iz grobova i iz mora.


Jeste da si ponovo izvršio korekciju svoje izjave i ako nastaviš za desetak postova možda i pogodiš ispravno verovanje adotle pogađaj,to je i Jelena radila igrala pogađanja a to nikom od verujućih ne možeš prodati a evo i zašto:
Kažeš silazi nebeski Jerusalim i ONDA more daje svoje mrtvace a Biblija seče laž i kaže da u momentu silaskaJerusalima MORA VIŠE NEMA i ti se ponovo nađe u prevari teta vece evo čuj:


I videh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.
21:2 I ja Jovan videh grad sveti, Jerusalim nov, gde silazi od Boga s neba, pripravljen kao nevesta ukrašena mužu svom.
21:3 I čuh glas veliki s neba gde govori: Evo skinije Božije među ljudima, i živeće s njima, i oni će biti narod Njegov, i sam Bog biće s njima Bog njihov.


9. Sotona ih kusa da napadnu grad sa Hristom i vernima.
Oni opkoljavaju grad i u tom casu silazi oganj od Boga i ubija ih.

Ne opkoljava nebeski Jerusalim satana Lakiću već ZEMALJSKI gde žive sveti u milenijumu dok je jecin mesija bio u utrobi zemlje umotan u ogromni lanac i kad je pušten on ne ide na nebo datamo opkoljava već dole gde je Hram i carstvo i oganj spaljuje buntovnika i onda ide SUD Lakiću a posle suda preobraženje neba i zemlje i smrti više nema ni mora više nema i TEK TAD silazi Jerusalim nebeski lagila te jeca kad ćeš to konačno shvatiti?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne vredi, ti ne zelis da sagledas istinu u biblijskoj projekciji, vec da slusas sebe i ono sto si naucio od onih koji su te prevarili - na ti to ne vidis.

Dao sam biblijske dokaze i oni su konacni.

Da sam osvedocen drugacije - imao bih Mozda razloga da posumnjam u nesto, ali moje osvedocenje u istinu koju imam je potpuno.

Pozdrav!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Legendo Laokiću!
Otkud sveti NA ZEMLJI pre silaska Jerusalima i onih svetih što su ti na nebu Laodikeja?
Kad vlada-caruje gvozdenom palicom?
Kad se ispunjava proroštvo o mijenijumu na zemlji na desetine njih?

Tvoje konačno je smejurija kuvarice Jece zato uzmi i počni razmišljati i VEROVATI Božjim prorocima a ne plagijatorma i vešticama kojima je satana mesija i čiji je Bog na Orionu.
Đe zapelo pa nikako da odgovoriš na pitanja...treba li pomoć jarane?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne moze Isus da vlada u hiljadugodisnjici na zemlji gvozdenom palicom nad gresnicima - jer gresnici umiru u casu Hristovog dolaska a verni su na nebu.

Ja sam dao biblijske dokaze bez ukljucenja svojih misljenja, a ti si za razliku od toga izneo samo svoja misljenja - bez da si ih dokazao pismom.

Dakle, treba da dokazes sledece pod rednim brojevima:

1. DA VERNI ODLAZE NA NEBO SAMO DA VECERAJU PA SE ODMAH VRACAJU NA ZEMLJU.


Dao sam dokaz da SVI verni odlaze na nebo da tamo budu hiljadu godina, i da sede na prestolima i sude gresnicima ispitujuci nebeske knjige.

2. DA ONI NA ZEMLJI VLADAJU U ZEMALJSKOM JERUSALIMU KOJI DANAS POSTOJI NA ZEMLJI.

Dao sam dokaz da je to nebeski Jerusalim koji ce se tek na kraju milenijuma spustiti sa spasnima na zemlju.

3. DA ISUS VLADA NAD GRESNICIMA GVOZDENOM PALICOM NA ZEMLJI, KOJI SU ZA VREME HILJADUGODISNJICE ZIVI I NE UMIRU U CASU HRISTOVOG DOLASKA.

Dao sam dokaz da gresni umiru u casu Hristovog dolaska i da su u grobovima za hiljadu godina, nakon cega ce vaskrsnuti na sud.

4. DA U TRENUTKU SILASKA NOVOG JERUSALIMA NEMA MORA.

Dao sam dokaz da se na kraju milenijuma nebeski Jerusalim spusta sa neba, da u tom casu vaskrsavaju gresni, i da ih sotona kusa da napadnu grad novi Jerusalim,
Da nakon toga Bog stvara novo nebo i zemlju bez mora, na kojoj ce centar biti Novi Jerusalim, za koji je apostol Jovan napomenuo - da je video da se spusta od Boga, opisujuci sam grad.

On ne kaze da ce se Jerusalim spustiti tek na novu zemlju bez mora - vec jednostavno napominje da je video grad kako silazi od Boga, a u celom kontekstu - to je u periodu nakon milenijuma, kada mora jos ima, kada gresnici vaskrsavaju, i na nagovor sotone pokusavaju da osvoje nebeski Jerusalim.

Jos nesto.

Nakon milenijuma i povratka Isusa i svetih u nvom Jerusalimu - tada ce Isus nogama stati na maslinsku goru, i ona ce se pretvoriti u veliku dolinu.

Dakle, zanemari SVOJA misljenja, vec prilozi biblijski kontinuitet dogadjaja, sa biblijskim citatima.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Imaš citate stoje od ranije celeglave uz komentar ali tebi ne vredi citat kad ti neveruješ u Bibliju već u Jelenu.
Tebi je čudo da na zemlji bude carstvo i kako onda da prihvatiš Jezekiljeva i Isaijina kao i Zaharijina proroštva...nikako.
Tvoje igrarije kako prvo silazi Jerusalim a mora i dalje ima su smešne i tvoja priča kako satana opkoljava sveti Jerusalim je velika glupost jer isti silazi na zemlju kad satane više ne bude bilo kao ni mora to verujući znaju jer tako čitaju dok jelenaši izvrću reč i neverstvo šire.

Buntovnik opkoljava ŠATOR SVETIH NA ZEMLJI i oganj ih spaljuje i onda silazi Jerusalim i ponovo stižu svetu sa Jerusalimom po tvojoj priči pa te ponovo pitam koje to svete satana na zemlji opkoljava pre silaska nebeskog Jerusalima i onih svetih koje si ti izmislio da stižu SA GRADOM,oni će živeti u tom gradu TEK KAD SE SPUSTI i ne silaze sa njim što varaš sebe i ubeđuješ druge u laž?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, upravo je prevara tvoja tvrdnja "da ce spaseni i zivi i oni koji budu vaskrsli - ziveti u danasnjem zemaljskom Jerusalimu"

Biblija jasno kaze da ce verni i zivi i vaskrsli - otici sa Hristom na nebo, sotona biti vezan na zemlji, a gresnici u grobovima, oni koji su umrli pre Hristovog dolaska, i oni koji umiru prilikom Hristovog dolaska.

Znaci - svi verni su na nebu, i oni nemaju sta da traze na zemlji u zemaljskim gradovima i ispremetanoj zemlji od posledica greha i sedam poslednjih zala.

Novi Jerusalim se spusta na kraju milenijuma na odredjeno mesto - i to u dolinu Josafatovu ( kako precizno biblija napominje ), a to je danasnja dolina Izrailj, na kojoj ce se odigrati poslednji sukob izmedju Hrista i sotone, u vreme kada je more jos uvek na zemlji, Hristos se spusta na goru maslinsku i ona postaje velika ravnica, gresnici vaskrsavaju iz grobova, i sotona ponovo ima priliku da ih kusa, i on ih navodi da opkole grad Novi Jerusalim koji se u medjuvremenu spustio sa neba, i da ga osvoje.

Ono sto pravi celu zabunu je to, sto Jovan tek na pocetku 21 poglavlja napominje da je video da se grad spusta sa neba - opisujuci njegov izgled i mere.

On tu ne kaze da se grad spustio tek kada je Bog stvorio novo nebo i zemlju bez mora, vec da je prosto video da se on spustio i da ce verni ziveti u njemu na novoj zemlji, a kada se spustio - vidi se iz konteksta.

Dakle - on opisuje sam dogadjaj gde je video sustanje grada, a ne kada se on spustio.

Naravno - u kontekstu grad novi Jerusalim se spustio na zemlju u dolinu Izrael nakon milenijuma, potom se desilo vaskrsenje gresnika, opkoljavanje grada, i poslednji sukob izmedju Hrista i sotone, nakon cega su gresni zajedno sa sotonom baceni u ognjeno jezero da tamo prime sud, i Bog nakon toga na kraju stvara novu zemlju bez mora..

MESTO GDE CE SE PO BIBLIJI SPUSTITI GRAD NOVI JERUSALIM, I ODIGRATI POSLEDNJI SUKOB IZMEDJU HRISTA I SOTONE




 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Šta čovek da ti radi...znaš da si u pravu zato što je Jelena u pravu jer nađe Božje proroke lažnim.

A znaš li ti Laodikeja koliko je širok i visok Jerusalim nebeski kad već govoriš o mestu gde će se spustiti?

Ti hoćeš da postaviš u dolinu Josafatovu nebeski Jerusalim..
:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:


On tu ne kaze da se grad spustio tek kada je Bog stvorio novo nebo i zemlju bez mora, vec da je prosto video da se on spustio i da ce verni ziveti u njemu na novoj zemlji, a kada se spustio - vidi se iz konteksta.

Dakle - on opisuje sam dogadjaj gde je video sustanje grada, a ne kada se on spustio.

Naravno - u kontekstu grad novi Jerusalim se spustio na zemlju u dolinu Izrael nakon milenijuma, potom se desilo vaskrsenje gresnika, opkoljavanje grada,

Tebi zaista nije dosadno,svaki dan kalkulišeš koja opcija bi pasovala u Jeleninu kulicu od karata sa metlom na vrhu.

Ti gore napisa između mnoštva gluposti i ovu da će sići nebeski Jerusalim na zemlju dok još IMA MORA i kako će satana opkloiti taj Jerusalim čiji su zidovi MALOvišlji od tebe :beee:

A Biblija kaže da:


I pokazuje tekstom dokaz za tu izjavu:

I videh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.(a potom)
21:2 I ja Jovan videh grad sveti, Jerusalim nov, gde silazi od Boga s neba, pripravljen kao nevesta ukrašena mužu svom.

Lakiću,dolina Josafatova je područje uz Jerusalim i deo današnjeg Jerusalima znaš li to?
Jerusalim nebeski je širok i VISOK isto a to je svega 2220 KILOMETARA I SMEŠTA SE U ONU SLIČICU :bfghb:



Šta čovek da ti radi...znaš da si u pravu zato što je Jelena u pravu jer nađe Božje proroke lažnim.

A znaš li ti Laodikeja koliko je širok i visok Jerusalim nebeski kad već govoriš o mestu gde će se spustiti?

Ti hoćeš da postaviš u dolinu Josafatovu nebeski Jerusalim..
:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:




Tebi zaista nije dosadno,svaki dan kalkulišeš koja opcija bi pasovala u Jeleninu kulicu od karata sa metlom na vrhu.

Ti gore napisa između mnoštva gluposti i ovu da će sići nebeski Jerusalim na zemlju dok još IMA MORA i kako će satana opkloiti taj Jerusalim čiji su zidovi MALOvišlji od tebe :beee:

A Biblija kaže da:


I pokazuje tekstom dokaz za tu izjavu:

I videh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.(a potom)
21:2 I ja Jovan videh grad sveti, Jerusalim nov, gde silazi od Boga s neba, pripravljen kao nevesta ukrašena mužu svom.

Lakiću,dolina Josafatova je područje uz Jerusalim i deo današnjeg Jerusalima znaš li to?
Jerusalim nebeski je širok i VISOK isto a to je svega 2220 KILOMETARA I SMEŠTA SE U ONU SLIČICU :bfghb:
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, ovo nema veze sa Jelenom niti sa bilo kojim covekom i ljudskim tumacenjem - vec sa biblijom i njenim kontekstom.
Ja sam citirao bibliju, a ti sve vreme iznosis svoja misljenja, tako da se ja ogradjujem o sve tvoje optuzbe koje mi pripisujes da ja lazem.

Nije to lepo reci nekome da laze, a da taj ujedno ne vidi svoju licnu slepocu da ne prepoznaje jasno biblijsko ucenje, iz razloga jer vise slusa ljude a ne Boga.

Dakle, nije problem u reci Bozjoj ni u meni, vec u tebi dobri moj Taramana, jer upravo ti govoris ono sto si naucio od ljudi koji sami po sebi tumace bibliju i otkrivenje.

Ti ne lazes - vec verujem da iskreno verujes da je tvoje stanoviste ispravno, ali verujem da obmanjujes samoga sebe - svesno ili ne svesno to ti znas, jer svesno ili nesvesno podrzavas i propagiras ljudske filozofije

Slicno tumacenje koje i ti podrzavas - imaju i Jehovini svedoci.

To tumacenje je takodje i okultno - nju ejdzersko, jer New age ropagira da ce Hristos Maitreja ( u Hriscanstvu poznat kao antihrist ), sesti u zemaljskom Jerusalimu, i zacariti se kao navodni Hristos koji je dosao, u hiljadugodisnjem carstvu mira na ovoj zemlji u novom setskom poredku.

To je poreklo tvog ucenja, i sotonin cilj, i to su njegove ideje i namere, da na ovoj planeti osnuje svoje hiljadugodisnje carstvo, gde ce on sam biti car nad ljudima u zemaljskom Jerusalimu.

Sto se tice nebeskog Jerusalima i doline Izrailj - Nebeski Jerusalim je u obimu oko 2250 kilometara - kao jedna savrsena kocka, s time - da se svaka stranica grada prostire oko 560 kilometara, u svaku od cetiri strana.
Gradski zid je visok oko 60 metara u visinu.

Biblijske mere grada opisane u otkrivenju:

- 12 000 potrkalista iznosi oko 2250 kilometara u obimu, oko 560 kilometara u svaku duzinu grada.

- 144 lakata iznosi 60 metara u visinu gradskih zidova.


Ja nisam rekao da ce taj grad ceo stati u dolinu Izrailj, vec da ce se spustiti na toj lokaciji, sto znaci u kontekstu biblije - da ce u toj dolini ili na njenom rubi biti jedan od gradskih zidova sa troje vrata ( kako u bibliji istoji ) oko koga ce se skupiti sotona i gresnici, a grad ce se od tog mesta prostirati 560 kilometara u svaku stranu na povrsini zemlje. i tih gresnika nece biti deset ili sto ili hiljadu - vec milioni.

Ova ravnica se nalazi 40 kilometara udaljeno od Galilejskog Jezera.

Sve ostalo je u mojim predhodnim odgovorima, kao i u poslednjem:

http://serbianforum.org/threads/milenijum.545102/page-12#post-1784194
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Taramana ispunjava ono iz Biblije, da ć u posljednje vrijeme doći RUGAČI.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Taramana ispunjava ono iz Biblije, da ć u posljednje vrijeme doći RUGAČI.
Ja ih prepoznajem i pokušavam im pokazati da ruganje Božjoj reči nije lepo i da se to zove laganje.
Nisam čuo Laodikeja odgovore kad će vladati gvozdenom palicom ni kad će se ispuniti sva ona proročanstva gde se u milenijumu carstvo na zemlji dešava ni koje svete satana opkoljava PRE silaska nebeskog Jerusalima dok još MORA IMA....đe zapelo? Ti Biblijom kažeš svedočiš pa kako ste onda u suprotnosti...reče Trile da postoje neki rugači a ja mu verujem.
 
Natrag
Top