Masononstvo, New age i subotarstvo (EGWističko)

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nema stiha. Zato je to ne Biblijsko shvatanje.

A šta kaže tvoj Pike i njegova "Moral i dogma" kako to da vaš bog "Veliki Arhitekt" nije osoba?

Ti treba da naučiš da Bog kada komunicira sa stvorenjima uzima obličje onih sa kim komunicira. Moraš da naučiš da ne brkaš stvari te da o Bogu gradiš misao na osnovu Njegove pojavnosti...jer pojavnost je radi nas a ne radi Sebe samog.

Sada bi mene klanjatelj Velikog Arhitekta poučavao tko je to Bog. Odlazi od mene. :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Sada bi mene klanjatelj Velikog Arhitekta poučavao tko je to Bog. Odlazi od mene.

Ja ti kažem kako jeste..a tebi se ne dopada. Ti hoćeš nešto, pokušaš da budeš interesantan i inovativan ali džaba kad braniš pogrešne stavove. Koliko god truda uložio, uzalud je sve jer spoljašnje obličje inovativnog i zanimljivog ne pomaže kada se brani neistina. I na kraju uvek pokažeš svoje lice...kroz neku neotesanu opasku. Kada vidiš na kraju da ne vredi iako si pokušao da prikažeš nešto u drugačijem svetlu i sebe i nauku...kada god vidiš da to ne ide..onda bes iz tebe mora izaći.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja ti kažem kako jeste..a tebi se ne dopada. Ti hoćeš nešto, pokušaš da budeš interesantan i inovativan ali džaba kad braniš pogrešne stavove.

A neš ti inovativnosti nekoga tko za boga odabere masonskog Velikog arhitekta svemira!?!?!?

Koliko god truda uložio, uzalud je sve jer spoljašnje obličje inovativnog i zanimljivog ne pomaže kada se brani neistina.

Neistinu braniš ti. Ti se sam sebe ovdje lažovom prokazao. :) Sam si trideset puta ustvrdio da Bog nije osoba, a sada evo sam pljuješ po tome što si tvrdio.

I na kraju uvek pokažeš svoje lice...kroz neku neotesanu opasku.

Što god rekao tebi, klanjatelju Velikog Arhitekta svemira, ništa nije neotesano, sitnica je.

Kada vidiš na kraju da ne vredi iako si pokušao da prikažeš nešto u drugačijem svetlu i sebe i nauku...kada god vidiš da to ne ide..onda bes iz tebe mora izaći.

Opet sebe opisuješ ovdje. Upravo si ti ovdje naveliko promoviro svoga boga "Velikog Arhitekta svemira", pa kad si shvatio da ti pokušaj neće uroditi plodom, pokušavaš se "ko kurva povući". Neće ići, nisu ljudi koji čitaju mutavi. Traži ti mušterije na Cetinju kod 'Institucije'.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Da te podsjetim. Ti pišeš koješta. Ti ovdje promoviraš i veličaš "Velikog arhitekta svemira" koji nije osoba. Da te priupitam. Ako tvoj bog nije osoba, je li možda tvoj bog onaj kamen u Meki? Kamen je vrlo cijenjen među "velikim arhitektima".

On je Više od Osobe. On je Bog. On ima osobine naše sve ali mi Njegove sve nemamo. Mi smo stvorenja On je Bog.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
On je Više od Osobe.

Hoćeš reći da je tvoj bog priroda, svemir, materijo, ...? Ovako: :)

Masonstvo posve odbacuje i deistički pojam Boga. Naziv Veliki arhitekt svemira Andersen je preuzeo iz jezične upotrebe svoga doba. U prvom izdanju Konstitucija piše: "Adam, our first parent, created after the Image of God, the great Architect of the Universe." U drugom izdanju Konstitucija 1738. u biti navodi se sadašnja stilizacija. Veliki arhitekt svemira je formula koja svakom dopušta slobodu osobnih uvjerenja. Masoni, prema Pikeovu učenju, priznaju postojanje božanskih svojstava, čiju sveukupnost svatko može po volji nazivati Bogom, prirodom, svemirom, duhom, materijom. Slobodno zidarstvo objavljuje od svojih početaka, postojanje jednoga stvaralačkog principa pod imenom Veliki arhitekt svemira. (Ivan Mužić, Masonstvo)
----------------------
Dakle, bog im može biti što god požele – priroda, svemir, duh, materija, samo nikako nije i ne može biti osoba. Zato i ovdašnji „klanjatelj velikog arhitekta“, Jovan, bjesomučno ponavlja kako Bog nije osoba. Evo još mali dodatak da vidimo kako to sve subotari baštine od svoje „proročice koja je govorila u drskosti“.

1611323205806.png

P.S. Samo za subotarske oči (svevideće oko). :)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne neću to reči....to je tvoj jer ti Ga izjednačavaš sa sobom.

Sada ćemo mi vidjeti tko je tvoj bog. Evo ga:
1611326327157.png
Hoćeš još? :)

A evo ti i ovaj zadnji citat od 'masonke' preveden, pa čitaj:

Ellen White: „Bog, veliki arhitekt, izgradio je ove uzvišene planine i njihov utjecaj na klimu je blagoslov za naš svijet. Crpe iz oblaka obogaćujući vlagu. Planina lanci su veliki Božji rezervoari, koji opskrbljuju ocean vodom. To su izvori izvori, potoci i potoci, kao i rijeke. Primaju ih u obliku kiše i snijega pare kojima se puni atmosfera i prenose ih na usahle ravnice ispod. " - Our High Calling stranica 253, odlomak 4
 

Prilozi

  • 1611326207823.png
    1611326207823.png
    8,7 KB · Pregleda: 0
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Hoćeš još? :)

A evo ti i ovaj zadnji citat od 'masonke' preveden, pa čitaj:

Ellen White: „Bog, veliki arhitekt, izgradio je ove uzvišene planine i njihov utjecaj na klimu je blagoslov za naš svijet. Crpe iz oblaka obogaćujući vlagu. Planina lanci su veliki Božji rezervoari, koji opskrbljuju ocean vodom. To su izvori izvori, potoci i potoci, kao i rijeke. Primaju ih u obliku kiše i snijega pare kojima se puni atmosfera i prenose ih na usahle ravnice ispod. " - Our High Calling stranica 253, odlomak 4


Stvoritelj svega. Dizajner...Bog je sve to..jer je Stvoritelj. A ko je drugi inače ako ne Bog? Ko?
 
Natrag
Top