Masononstvo, New age i subotarstvo (EGWističko)

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ti očito ne znaš što je osoba. :) Ja nemam vremena instrukcije ti davati.

Gde ti je jasan Biblijski stih...gde to Bog zaista kaže?

Šta je osoba..znam..osoba je neko ko je stvoren..stvorenje..ali ti ako Boga svodiš na "osobu" ti Ga onda ne razlikuješ od stvorenja. Stvorenja jesu definisana..neko stvorenje ovako, neko onako...ali Boga svoditi na "osobu" kao definiciju suštine Njegove jeste svođenje Boga na stvoreno...to ti činiš.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Gde ti je jasan Biblijski stih...gde to Bog zaista kaže?

Šta je osoba..znam..osoba je neko ko je stvoren..stvorenje..ali ti ako Boga svodiš na "osobu" ti Ga onda ne razlikuješ od stvorenja. Stvorenja jesu definisana..neko stvorenje ovako, neko onako...ali Boga svoditi na "osobu" kao definiciju suštine Njegove jeste svođenje Boga na stvoreno...to ti činiš.

Dakle, pojma nemaš što je osoba. Uči, uči.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Stvorenje je osoba...to je to.

Netočno. Uči dalje.

Pa zar Boga svodiš na stvoreno?

Ti, dakle, osim što ne znaš što je osoba, ti ne znaš ni Što ni Tko je Bog. Zajašio si na masonsku bogohulnost kako je Bog neosoban, pa jaši.

Evo tko je tvoj bog i bog vas subotara (EGWista):

Ellen G. White: “God desires every human being in our world to be a worker together with him.
..... God is the great Architect (Bog je veliki Arhitekt). Without his cooperation,
” – The Review and Herald, May 28, 1908, paragraph 4

:);)

A sada uguglajte pitanje: Tko je Veliki Arhitekt, ili Who is the great Architect?
Evo što 'gugl' odguglava na ova pitanja:

"Slobodno zidarstvo" (Masonstvo) u biti je obožavanje Sotone kao vrhovnog arhitekta Svemira. Albert Pike, jedan od većih mislilaca u masoneriji otvoreno je zastupao takav stav.
----------------------------
Ovdje neprestano treba ponavljati i ljudima pokazivati "tko je tko". Tako ljudi moraju znati da je tzv. "Adventni pokret" polovicom 19. stoljeća poveo mason William Miller, a zatim moraju znati da se taj pokret, osim što je začet i rođen u leglu masonerije, sve do današnjeg dana zadržao u toj protubožjoj simbiozi sa sotonom. Koliko je sotonski bio a i ostao, najbolje govori činjenica da im je jedan od "porođajnih tikova" bilo urlikanje kako je Kristova Crkva Kurva.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Netočno. Uči dalje.



Ti, dakle, osim što ne znaš što je osoba, ti ne znaš ni Što ni Tko je Bog. Zajašio si na masonsku bogohulnost kako je Bog neosoban, pa jaši.

Evo tko je tvoj bog i bog vas subotara (EGWista):

Ellen G. White: “God desires every human being in our world to be a worker together with him.
..... God is the great Architect (Bog je veliki Arhitekt). Without his cooperation,
” – The Review and Herald, May 28, 1908, paragraph 4

:);)

A sada uguglajte pitanje: Tko je Veliki Arhitekt, ili Who is the great Architect?
Evo što 'gugl' odguglava na ova pitanja:

"Slobodno zidarstvo" (Masonstvo) u biti je obožavanje Sotone kao vrhovnog arhitekta Svemira. Albert Pike, jedan od većih mislilaca u masoneriji otvoreno je zastupao takav stav.
----------------------------
Ovdje neprestano treba ponavljati i ljudima pokazivati "tko je tko". Tako ljudi moraju znati da je tzv. "Adventni pokret" polovicom 19. stoljeća poveo mason William Miller, a zatim moraju znati da se taj pokret, osim što je začet i rođen u leglu masonerije, sve do današnjeg dana zadržao u toj protubožjoj simbiozi sa sotonom. Koliko je sotonski bio a i ostao, najbolje govori činjenica da im je jedan od "porođajnih tikova" bilo urlikanje kako je Kristova Crkva Kurva.

Gde je u Bibliji pojam osoba za Boga samo navedi.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A sada ti nama citiraj svoje sveto pismo, "Moral i dogmu" Alberta Pike-a, da vidimo tko je vaš subotarski bog.

Neka ga citira.. no u međuvremenu... evo slike njhovog boga.

a627ae259048b411001f9bc302d7e745.jpg7631d311dd38b145ae68566f89fd9f6c.jpg


PS. Ako je, a jeste YHWH "JA JESAM KOJI JESAM", šta je onda sotona?

Upravo ono kako Boga predstavljaju masoni i iz njihovog krila nastali kvazi hrišćani, "JA JESAM KOJI NISAM" ili skraćeno i mnogo tačnije "JA NISAM" NE BIĆE, Abbadon, haos nepostojanja.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ti treba da naučiš da Bog kada komunicira sa stvorenjima uzima obličje onih sa kim komunicira. Moraš da naučiš da ne brkaš stvari te da o Bogu gradiš misao na osnovu Njegove pojavnosti...jer pojavnost je radi nas a ne radi Sebe samog.
 
Natrag
Top