Manchester City FC. ~ Gradjani

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Bolesno navijanje i kako ga sprečiti?

Bolesno navijanje i kako ga sprečiti?


Uprava Mančester sitija pokušava da ubedi svoje navijače da prestanu da pevaju posrpdnu pesmu o tragediji fudbalera Mančester junajteda, zvanu "Minhen".

v204585p0.jpg



Mančester siti proslavio je pobedu na gostovanju u Blekburnu koja mu je otvorila vrata Lige šampiona u narednoj sezoni, ali veliku mrlju na trijumf bacili su njegovi navijači ponovo pevajući bolesnu pesmu posvećenu omrženom Mančester junajtedu.

Pesma koju navijači Sitija godinama pevaju, a u kojoj se na posprdan način odnose prema generaciji fudbalera Junajteda poginuloj u avionskoj nesreći u Minhenu 1958. godine nailazi na žestoke osude, uključujući i legendi Mančester sitija.

Tako je jedan od najpopularnijih igrača Sitija svih vremena Kolin Bel apelovao na jezgro navijača tog kluba da prestanu takvo skandiranje.

"To nisu pravi navijači Sitija. Fudbal je samo sport. Ovo već dugo pevaju i apelujem na njih da prestanu. To što se dogodilo u Minhenu je zaista tužno, a ovo što rade pojedini navijači je zaista bljutavo. Igrao sam za Siti i sada sebe smatram navijačem, a ovakvo skandiranje degradira ugled kluba. Uopšte mi se to ne dopada", rekao je 65-godišnji Bel.

Te 1958. godine, vraćajući se sa utakmice protiv Crvene zvezde, u avionskoj nesrećni poginule su 23 soobe, među kojima je bilo osam fudbalera Mančester junajteda, kao i zvaničnici kluba i novinari.

Uprava Mančester sitija saopštila je da je već preduzela korake ka tome da spreči navijače da ubuduće to skandiraju.

Za sada, čelnici Sitija pokušavaju razgovorima da ubede navijače da prestanu da vređaju protivnički klub, ali tvrdi jezgro fanova na to ni ne pomišlja, pravdajući se da pesma "Minhen", zapravo govori o suparničkim navijačima i da nije uperena protiv najljućeg rivala.

Reč je o ovoj pesmi


U Mančester sitiju se nadaju da će njegovi navijači zaboraviti na tu pesmu bar u finalu FA Kupa na Vembliju protiv Stouka 14. maja, što je jedna od najvažnijih utakmica u engleskom fudbalu.

(MONDO - foto: Dejli mejl)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
24.04.2011
Poruka
71
Samo osvajanje FA kupa može da spasi sezonu. Ulazak u ligu šampiona sa ovakvim timom je nedovoljno. Doduše mnogi kažu da se tim ne kupuje nego stvara i da je to proces. Ali, onima koji su uložili ovoliki novac u Siti to ne znači mnogo.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Balotelli: "Ne bih bio tu gdje jesam da nije bilo Mancinija" Izvor vijesti: http://w

Balotelli: "Ne bih bio tu gdje jesam da nije bilo Mancinija"



24_tv_logo.png

thumbnail.php



24SI - Mario Balotelli, 20-godišnji fudbaler Manchester Cityja, nedvojbeno je talentovan igrač, ali i osoba sa ćudljivim karakterom. U svojoj karijeri se sukobljavao sa svima, od trenera i suigrača do suparnika i navijača.

Najžešće je obračune imao u Interu dok je tamo radio Jose Mourinho, a izgleda kako je Roberto Mancini, sadašnji trener Manchester Cityja, jedna od rijetkih osoba sa kojom nikada nije ušao u sukob i kojeg ovaj povremeni italijanski reprezentativac puno poštuje, piše Nogometni magazin.

- Mancini me uveo u fudbal. Pod njegovom palicom sam prvi put zaigrao u Seriji A. Uostalom, ne bih bio tu gdje jesam, u Cityju, da nije bilo Mancinija - rekao je Balotelli i nastavio:

- Imam neka svoja načela, ali sam shvatio da neću biti odličan fudbaler ako ne radim i to što ne volim. Tako nešto ću čak možda prije raditi iz poštovanja prema Manciniju. Zbog njega mogu i hoću postati bolji fudbaler.

Balotelli je dao još jednu svoju opservaciju:

- O meni se svašta piše i svašta zaključuje. Ali, ja mislim da sam normalan 20-godišnjak koji voli fudbal, svoju porodicu i prijatelje. Mancini je jedan od ljudi koji me poznaju i koji tako nešto prepoznaje. Zato ću zbog njega napraviti mnogo toga - završio je "Super Mario".

(24sata.info)



 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
i nebi moj baloteli (talijan gura talijana). inace bi ti karijera bila ista kao i u adrijana . propo bi ko kauc.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
valjda znas sta je kauč, pa kad odu federi od velikog sjedenja onda se na tom mjestu stvori vece udubljenje. pa se kaze propo kauč.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
valjda znas sta je kauč, pa kad odu federi od velikog sjedenja onda se na tom mjestu stvori vece udubljenje. pa se kaze propo kauč.

Ama znam šta je...nego i Krauč je propao, ipak je najbolji bio u Liverpulu...a još prošle nedelje protiv Sitija dade autogol pa rekoh da nisi bio dvosmislen :dntknw:
 
Natrag
Top