Mala pomoc,objasnjenje?

Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Zbog cega uoppste zelis da klokujes taj procesor?
Ako ti je komp spor rastereti ga malo vidim da ti je u trenutku postovanja slike
zauzece proca 71%!
Klikni na Start u searchu kucaj msconfig stisni enter pa u gornjem delu klikni na startup!
Postuj tu sliku ovde!

nije mi uvijek preko 70-80% to je bilo u vrijeme postavljanja slike,ali se zna i zalijepiti na 100 pa nikuda. kad srusim sistem i podignem novi onda radi perfektno oko dva mjeseca,onda opet isto,ne mogu ni YT gledati,na winxp sam mogao. a evo i nove slike Capture.JPG
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Auuu brate, pa tebi je svasta poukljucivano, ovako sad, iskljuci ces ove programe.
VProtect App, ATI Costumer, Updater, AutorunRem, Advanced system optimizer IObit, Smart RAM, ispod se ne vidi, ali je komsija76 svakako u pravu i poslusaj savet da iskljucis sva ta sranja.
Napomenuo sam ti da je ploca totalni Off, i nije za OC, CPU je single core i starija verzija, odradi samo taj startup, odradi clean HDD-a (C particiju samo), dakle ocistiti sav zastareli cache od instalacija programa i radnih aplikacija iz temp foldera, zatim cache pretrazivaca, ocistiti registry i odraditi through defragmentation C: particije, zatim iskljuci Restore Point (Control panel/System, i pristupi tabu System Protection i stavi na Off sve particije), jer ces dobiti dodatno na brzini u radu OS-a, programa i manju mogucnost da malware osteti MBR ili Root OS-a (System Information).
Eto to bi trebalo da resi problem startup-a i load CPU-a, kao i tecniji rad racunara.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Nesto mi je brzi pri dizanju sistema,ali nije to to.Sve u svemu hvala svima. Vjerujem da je najvise spor zbog stare maticne ploce i ddr1 rama,a win 7 je sam od sebe ,,tezi,, od xp. kad kupim neku jacu ,,kantu,, i to ce se vjerovatno samo rijesiti.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Nesto mi je brzi pri dizanju sistema,ali nije to to.Sve u svemu hvala svima. Vjerujem da je najvise spor zbog stare maticne ploce i ddr1 rama,a win 7 je sam od sebe ,,tezi,, od xp. kad kupim neku jacu ,,kantu,, i to ce se vjerovatno samo rijesiti.

E sad kad si to poiskljucivao idi na C disk properties i disk kleanup ocisti sve particije tako onda skini CCleaner pa ga procesljaj
tim programom nekoliko puta!
I na kraju defragmentuj sve particije to ce ti donekle ubrzati sistem
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
E sad kad si to poiskljucivao idi na C disk properties i disk kleanup ocisti sve particije tako onda skini CCleaner pa ga procesljaj
tim programom nekoliko puta!
I na kraju defragmentuj sve particije to ce ti donekle ubrzati sistem



Redovno cistim i obradjujem sa advenced system care ultimate programom,a jednom sedmicno i ccliner-om.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Redovno cistim i obradjujem sa advenced system care ultimate programom,a jednom sedmicno i ccliner-om.

Idi na c disk Windovs nadji folder Prefetch zaplavi sadrzaj tog foldera i izbrisi sve u njemu restartuj komp i ostavi
ga par minuta kad podigne sistem!Dobices malo ubrzanje ali nista znacajno!Ovo mozes a i nemoras raditi ako si siguran da ti je sistem zdrav!U slucaju neke greske ili sl u sistemu posle te operacije postoji mogucnost da se sistem ne podigne!
Kod mene ja to radim s vremena na vreme do sada nisam imao problema!
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Idi na c disk Windovs nadji folder Prefetch zaplavi sadrzaj tog foldera i izbrisi sve u njemu restartuj komp i ostavi
ga par minuta kad podigne sistem!Dobices malo ubrzanje ali nista znacajno!Ovo mozes a i nemoras raditi ako si siguran da ti je sistem zdrav!U slucaju neke greske ili sl u sistemu posle te operacije postoji mogucnost da se sistem ne podigne!
Kod mene ja to radim s vremena na vreme do sada nisam imao problema!

Za sada necu dirati tu opciju,vidjecu drugi put. Primjetio sam da ima znak katanca na njemu.(os je win7 ultimate)
 
Natrag
Top