Mala pomoc,objasnjenje?

Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Pozdrav drustvo. moze li mi ko objasniti sledece. Procesor je amd sompron 3000+,brzina je 1,80ghz. zanima me koju brzinu ovo predstavlja 1,80ghz i dali se ona moze povecavati?! hvala
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozdrav drustvo. moze li mi ko objasniti sledece. Procesor je amd sompron 3000+,brzina je 1,80ghz. zanima me koju brzinu ovo predstavlja 1,80ghz i dali se ona moze povecavati?! hvala

Procesor sa jednim fizckim jezgrom 1800mhz=1.8ghz!
Sto se klokovanjatice to puno zavisi od maticne ploce njenog kvaliteta i opcia u biosu!
Od raspolozenosti procesora za to znaci tip jezgra revizja itd!
I najbitnija stavka od kulera na procesoru i napajanja da li neki aftermarket ili box kuler!
Ako nisi siguran koje komponente imas u kucistu skini Aida 64 program i tu mozes videti
detaljan prikaz komponenti!
S obzirom na pitanje ne bih ti preporucio da se upustas u tu avanturu jer moze doci do
ostecenja procesora maticne ili neke druge komponente!
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2013
Poruka
23
Slažem se sa komšijom76 , to nije procesor za klokanje (Overclocking) 1.8 ghz je premalo , morao bi imati oko 3,0 ghz i procesor minimum dvojezgreni i više da bi radio overclocking , najvjerojatnije za igrice jer za drugo nema potrebe... a i nisu svi procesori za to, ovisi ti i o matičnoj ploči dali ti podržava tu radnju.....i na zadnje kad se napravi klokanje, procesor troši više struje, grije se, bučno je jer radi ventilator stalno i može doči do pregrijavanja i večih troškova od koristi.......
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Sinisa, moras detaljnije reci koji model Semprona imas, to je malo siri pojam, svi su single core, ali se znatno razlikuju po memorijskom kontroleru koji je integrisan u samom CPU-u.
Postoje dva modela AMD Sempron 64 3000+, koji imaju dual-channel memorijski kontroler na 200Mhz (Winchester jezgro, K8 arhitekture, 90nm, PGA Socket 939) i 333Mhz (Manila jezgro isto K8, 90nm, 940 ili AM2), zatim jos 2 modela koji imaju Single-channel memorijski kontroler (Palermo jezgro, K8, 90nm, 754 PGA) i na kraju Paris jezgro, K8, 754 PGA, 130nm, on je jedini x86 CPU i podrzava samo taj kernel ntOS x86.
Pretpostavljam da imas ove starije modele, od socket-a 939 (Winchester) pa na nize iz razloga sto je jedini Manila sa AM2 Socket-om na 1.6Ghz realnog kloka po default-u i koristi noviji memorijski kontroler za DDR2 memoriju do 667Mhz, ostali se razlikuju po kolicini L2 Cache-a, koji je kod Winchester-a, Palermo-a i Paris-a 128KB sa klokom od 1.8Ghz, najbolje se klokuje Paris i Palermo (licno testirao), s tim da imas DDR400 ili barem DDR333, zbog bolje magistrale osnovnog kloka.
Pitanje koje si postavio je vezano za realni klok CPU-a i iznosi 1.8Ghz, to je njegov stvarni klok.
Sto se tice povecanja brzine, sve zavisi od RAM-a i naponske sekcije ploce i samog napajanja, nije bas mali potrosac, negde oko 60W, s obzirom da je jedno-jezgrani procesor u pitanju.
Vidi koji od njih imas, pa cemo videti koliko bi mogao da ga OC, ali ne nadaj se nekim vecim brzinama, uostalom neces dobiti nesto posebno od njega, staro je to i ne isplati se dodatno ulagati za njegov OC.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Sinisa, moras detaljnije reci koji model Semprona imas, to je malo siri pojam, svi su single core, ali se znatno razlikuju po memorijskom kontroleru koji je integrisan u samom CPU-u. Postoje dva modela AMD Sempron 64 3000+, koji imaju dual-channel memorijski kontroler na 200Mhz (Winchester jezgro, K8 arhitekture, 90nm, PGA Socket 939) i 333Mhz (Manila jezgro isto K8, 90nm, 940 ili AM2), zatim jos 2 modela koji imaju Single-channel memorijski kontroler (Palermo jezgro, K8, 90nm, 754 PGA) i na kraju Paris jezgro, K8, 754 PGA, 130nm, on je jedini x86 CPU i podrzava samo taj kernel ntOS x86. Pretpostavljam da imas ove starije modele, od socket-a 939 (Winchester) pa na nize iz razloga sto je jedini Manila sa AM2 Socket-om na 1.6Ghz realnog kloka po default-u i koristi noviji memorijski kontroler za DDR2 memoriju do 667Mhz, ostali se razlikuju po kolicini L2 Cache-a, koji je kod Winchester-a, Palermo-a i Paris-a 128KB sa klokom od 1.8Ghz, najbolje se klokuje Paris i Palermo (licno testirao), s tim da imas DDR400 ili barem DDR333, zbog bolje magistrale osnovnog kloka. Pitanje koje si postavio je vezano za realni klok CPU-a i iznosi 1.8Ghz, to je njegov stvarni klok. Sto se tice povecanja brzine, sve zavisi od RAM-a i naponske sekcije ploce i samog napajanja, nije bas mali potrosac, negde oko 60W, s obzirom da je jedno-jezgrani procesor u pitanju. Vidi koji od njih imas, pa cemo videti koliko bi mogao da ga OC, ali ne nadaj se nekim vecim brzinama, uostalom neces dobiti nesto posebno od njega, staro je to i ne isplati se dodatno ulagati za njegov OC.
ovako. maticna je asus k8vvm sa ddr1 400mhz,a procesor sempron(tm)3000+ (k8v890)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Instaliraj AIDA64, u njemu ce ti pisati detaljno koje je jezgro u pitanju, evo kako izgleda detaljan pregled u AIDA64:
AIDA64 CPU.jpg
Cisto da znas kako to treba da izgleda u AIDA64
A ploca ima veoma slabu naponsku sekciju i nikakvu mogucnost za OC, podrzava samo Palermo jezgro, socket je PGA754, batali klokovanje na njoj, cisto sumnjam i da ce ti uopste dopustiti promenu FSB-a, kod nje je to sve Locked
 

Prilozi

  • Aida64 CPU.jpg
    Aida64 CPU.jpg
    16,8 KB · Pregleda: 95
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
izvini net mi je spor,pokusacu nocas da skinem aidu64 pa cu postaviti sutra slike i informacije
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
aida64.jpguspio sam skinuti sad mozemo dalje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ja sam ti u mom prethodnom postu vec napisao da ploca nije za OC, drugo ja na toj slici ne vidim nista, postavi sliku u JPEG format, nemoj u png
 
Natrag
Top