Majke koje napustaju svoju decu....

Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Nisam kompetentan da diskutujem na ovu temu, ali ću dati svoje mišljenje. Dete nije ostavljeno na ulici, dato je bračnom paru koji će brinuti o njemu i voleti ga, znači imaće neku budućnost, šansu da uspe! Kolike bi šanse imalo pored nezaposlene majke koju su svi odbacili???

Prihvatam tvoje misljenje " kao svoje "

Buduci da smo se svi rodili ....i ziveli u relativno mirnom okruzenju, a ne u nekom ratnom razaranju.....cak i misljenje poput ovog....

Citirano : (Ana_Ana)

Moje licno misljenje je da ne postoji ni jedan opravdan razlog ma koliko on zvucao da kazem ubedljivo i moralo tako da bude.

....moze se smatrati potpuno normalno i prihvatljivo......ali.....
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
"Postoji dozvola za nošenje oružja,dozvola za upravljanje motornim vozilom,dozvola za gradnju ali svaka budala danas može da napravi dete..."
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Nemam nameru da pametujem previše ali izneću još jedno svoje viđenje situacije...

Ako ne želimo majke koje ostavljaju svoju decu, moram povesti računa da do neželjene dece ni ne dođe. Fasciniraju me ljudi koji toliko znaju a od neželjene trudnoće neznaju da se zaštite... Postoje zapisi da su postajale metode i u srednjem veku tj postojala je neka vrsta kontracepcije a ne danas kada je informacija dostupna na svakom koraku... Prvo povećati svest i odgovornost ljudi koji kreću u seksualne odnose pa onda sve ostalo...
E, sad postoje situacije kada majka jednostavno nije u mogućnosti da se brine o željenom detetu... Šta onda? Pomoći majci da nađe rešenje... Ako ni to nemože naći sedinu u kojoj će dete dobiti svu pažnju i ljubav koju zaslužuje...


Kao majka, srećna majka željenog deteta ( i to sina kako sam maštala) ispunjena i kao supruga ali na poslu ne mogu, stvarno ne mogu da zamislim da nekome dam svoju tada pufnu a danas ozbiljnog momka! A, opet ja sam imala puno sreće (i pameti)!
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
Ja baš mislim da postoji. Kao prvo majci je najteže, uopšte ne želim da se upuštam u to šta bi neko uradio da je na njenom mestu, jednostavno je nemoguće ako takvog iskustva nema. Ako je neko odbačen od porodice i od tog partnera, nema prihode, onda i nema mnogo mogućnosti. Siguran sam da u većini slučajeva taj majčinski instinkt ima mogućnosti da uloži veću snagu kako bi se obezbedilo ono što treba za dete, ali često to nije dovoljno, ni blizu.
Prema tome siguran sam da je za majku odvajanje od deteta najteži životni udarac, ali ona kao majka mora da razmišlja o budućnosti deteta. Sigurno je da joj pada na pamet šta će se desiti ako pokuša da živi sa detetom na rubu egzistencije...prvi odlazak u bolnicu...biće alarmiran centar za socijalni rad i dete će biti oduzeto. Ovako ona ga od starta daje nekome ko će se o njemu odmah brinuti

Apsolutno se slazem sa tobom.
 
Natrag
Top