Majke koje napustaju svoju decu....

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Poznajem osobu koja je rodila bebu,sretnem je pre sat vremna... nije bila u braku i porodica nije htela da je primi sa detetom a ona nije zaradjivala i bila je prinudjena da bebu da bracnom paru koji nije imao dece..To je strasno i za dete i za majku :(
Koje je vase misljenje postoji li opravdan razlog zbog kojeg majka ostavlja svoje dete,i izgubi svaki kontakt sa njim,od samoga rodjenja? Postoji li zaista nesto sto opravdava majku koja to ucini?

Moje licno misljenje je da ne postoji ni jedan opravdan razlog ma koliko on zvucao da kazem ubedljivo i moralo tako da bude.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Bas tesko odgovoriti, da li postoji opravdan razlog za tako nesto. Kad zenu zbog toga svi odbace a ona nema posao ni dom...kao devojka iz tvog primera, to je jedini nacin da se dete spasi. Nikako ne znaci da ga odbacuje jer ga ne voli i ne zeli. Njoj je, verujem i najteze. Sigurno je smatrala da je to jedini nacin da mu omogici zivot. A i ti njeni roditelji, kakvo srce imaju kad bebu izbacuju na ulicu...:( Dakle, zavisi zbog cega se deca daju na usvajanje, da li zbog toga sto ga roditelj ne zeli ili je to jedini nacin da ga spasi...ne znam...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ja baš mislim da postoji. Kao prvo majci je najteže, uopšte ne želim da se upuštam u to šta bi neko uradio da je na njenom mestu, jednostavno je nemoguće ako takvog iskustva nema. Ako je neko odbačen od porodice i od tog partnera, nema prihode, onda i nema mnogo mogućnosti. Siguran sam da u većini slučajeva taj majčinski instinkt ima mogućnosti da uloži veću snagu kako bi se obezbedilo ono što treba za dete, ali često to nije dovoljno, ni blizu.
Prema tome siguran sam da je za majku odvajanje od deteta najteži životni udarac, ali ona kao majka mora da razmišlja o budućnosti deteta. Sigurno je da joj pada na pamet šta će se desiti ako pokuša da živi sa detetom na rubu egzistencije...prvi odlazak u bolnicu...biće alarmiran centar za socijalni rad i dete će biti oduzeto. Ovako ona ga od starta daje nekome ko će se o njemu odmah brinuti
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Hm, ova tema spada u one škakljive , na koje mi je jako teško da sročim odgovor odnosno da svoja razmišljanja pretočim u reči...

Od prvog momenta kada sam svoju pufnu privila uz sebe, znala sam da ne postoji ništa na ovom svetu što ne bih uradila za njega! Nikakva dilema ne postoji kada je on u pitanju...

Ne znam kako neko može da ostavi dete... Stvarno ne znam... A, opet, ko sam da bilo koga osuđujem...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Nisam kompetentan da diskutujem na ovu temu, ali ću dati svoje mišljenje. Dete nije ostavljeno na ulici, dato je bračnom paru koji će brinuti o njemu i voleti ga, znači imaće neku budućnost, šansu da uspe! Kolike bi šanse imalo pored nezaposlene majke koju su svi odbacili???
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Uh, gadno u svakom slučaju. Elem, dete dato na usvajanje ima šansu da se od svega oporavi i živi normalnim životom. Mislim da se majka od toga nikada ne oporavi, jer sam davno poznavala jednu ženu koja je to uradila, pa svake godine na detetov rođendan imala napade histerije.
U svakom slučaju, treba gledati dobrobit deteta, pa kako god bilo.
Majke koje ostavljaju svoju decu na najrazličitijim mestima, tipa - nekome pred vratima ili na prometnim mestima - osuđujem. To ne mogu da shvatim isto kao i majke koje su u stanju da ubiju tek rođeno dete.
Ja još uvek nisam majka, daće Bog da jednog dana budem, ali mislim da ne postoji varijanta da ikada ostavim svoje dete.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
3.291
Nemam bas neko misljenje o majkama koje su u stanju da ostave svoje dete,cak ni o majkama koje posle razvoda prepuste ocevima decu.A jos nepoznatim ljudima???
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Meni nisu jasni ti roditelji? Odreci se svoga deteta i unuceta!

Toj devojci svaka cast nije abortirala, nije postala cedomorka.

Unistila je svoju srecu ali je dala srecu nekome ko nema poroda.

Ovo je veoma diskutabilna i osetljiva tema. Ovo gore napisano je moje misljenje i neki moj odnos prema tome.
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Poznajem osobu koja je rodila bebu,sretnem je pre sat vremna... nije bila u braku i porodica nije htela da je primi sa detetom a ona nije zaradjivala i bila je prinudjena da bebu da bracnom paru koji nije imao dece..To je strasno i za dete i za majku :(
Koje je vase misljenje postoji li opravdan razlog zbog kojeg majka ostavlja svoje dete,i izgubi svaki kontakt sa njim,od samoga rodjenja? Postoji li zaista nesto sto opravdava majku koja to ucini?

Moje licno misljenje je da ne postoji ni jedan opravdan razlog ma koliko on zvucao da kazem ubedljivo i moralo tako da bude.

Ne bih se slozhio sa tobom...i sama kazhesh da je prinudjena.
Po meni - bolje je shto je tako postupila pod uslovom da ga ne trazhi posle nekoliko godina zbog zhelje za upoznavanjem...tada je kasno a konfuzija koja se stvori kod deteta,narochito adolescenata je preopasna. Necemo sad pisati i kritikovati shto nije razmishljala ranije...za to je sasvim druga tema...
Ako je vec rodila dete a ne mozhe da ga "podigne" onda je najbolje dati ga porodici koja to mozhe... Ta porodica ne mozhe da ima dete a vi dete ne mozhete da ishranite... To je priroda na neki nachin... To ne treba osudjivati.

Samo da dodam ,da sam skoro za ruchkom gledao neku emisiju gde majka gaji dete uz pomoc nepokretne babe. Naravno da nema para ,a vrh cele priche je shto ona ima jednu vidno kracu nogu,praktichno invalid... Odmah je pochelo da mi se mota u glavi prvo veliki osecaj sazhaljenja a onda i besa - zashto je radjala kada je znala da ne mozhe da ga odgaji sama...i onda niz razmishljanja na tu temu...strashno.
 
Član
Učlanjen(a)
29.05.2010
Poruka
466
Blizu mene je živjela jedna osoba koja nije nimalo pazila na svoju djecu,njen sin je lutao sam po ulicama do 1-2 iza ponoći,ona je stalno visila po kafanama.

Lagala je da je muž tuče,a kada je on poginuo prije nekih mjesec dana,ona je našla novoga momka i napustila djecu od 9 i 5 godina.Uopšte ih ne traži,niti zove,niti dolazi,niti se raspituje za njih.

Ne razumijem zašto ovakve osobe uopšte rađaju djecu kada ih nije briga za njih.
To je jedna od najgorih stvari koje neko može da uradi,napustiti svoju djecu.

Moje licno misljenje je da ne postoji ni jedan opravdan razlog ma koliko on zvucao da kazem ubedljivo i moralo tako da bude.

Slažem se u potpunosti.
 
Natrag
Top