Logo Konkurs

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
30.04.2010
Poruka
25
ajde molim te ne ponasaj se ko onaj...
DAJEM KRITIKE JER TO VOLIM.
Font se ne slaze,jer ti je sa jedne strane debeo a jedne tanke,i jednostavno se ne uklapa.
Samo opusteno mozes da potamnis malo jer se jedva vidi,ne treba ti smajl taj pored toga.Drop Shadow se ne koristi za logovoe nikad,tako ga izbrisi.

Zaboravio sam da te pitam nesto, posto nikad ranije nisam pravio
logo, zasto se ne koristi drop shadow za njih?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Nemoj sve što ovdje pročitaš,uzeti "zdravo za gotovo".
Odgovor na tvoje pitanje je ....ne postoji nikakvo pravilo da se po potrebi ne koristi drop shadow.Jer ako želiš da bilo koji elemenat loga postaviti u perspektivu,naravno da ćeš uptrijebiti ds.

Npr:

sleek-text-final.jpg


....ovo je samo kao primjer i nije moj rad.
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
178
nemoj sve što ovdje pročitaš,uzeti "zdravo za gotovo".
Odgovor na tvoje pitanje je ....ne postoji nikakvo pravilo da se po potrebi ne koristi drop shadow.jer ako želiš da bilo koji elemenat loga postaviti u perspektivu,naravno da ćeš uptrijebiti ds.

Npr:

sleek-text-final.jpg


....ovo je samo kao primjer i nije moj rad.

neznam mogu li drugi ali ova slika kod mene se ne vidi!!
 
Član
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
41
Zaboravio sam da te pitam nesto, posto nikad ranije nisam pravio
logo, zasto se ne koristi drop shadow za njih?


ako koristis drop shadow koristi ga pod uglom od 180 stepeni u opacity 1 jedva..
A drop shadow se ne koristi jer ce da upropasti transparentnost logoa
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Font se ne slaze,jer ti je sa jedne strane debeo a jedne tanke,i jednostavno se ne uklapa.

Ne postoji takvo pravilo. Font ne mora da se slazhe chak ni u jednoj rechi.
Sve zavisi od toga shta zhelish da napravish...Za senku si u pravu,pogotovo zato shto je ovde logo u gornjem desnom uglu tako da bi svako senchenje bilo vishak.

Mali tip u vezi senchenja:
Chitamo sa leve na desnu stranu i zato sve shto pochinje i ima neki start i cilj odnosno pochetak i kraj mi se tako orjentishemo.
Sunce (Primer izvora svetlosti) bi onda trabalo da izlazi sa leve strane desktopa a zalazi desno. Ako stavish senku ona ce biti pod uglom od 315 stepeni (u photoshopu se kuca inverzivno - dakle 135 stepeni) i bacash senku na ceo forum jer se nalazi ispod logoa a tekst je sa desne strane pretezhno.

I onda kada pogledash poentu slike ona glasi od prilike
"forum je u senci njegovog izgleda"
A to bash i nije neka poruka koju zhelish da poshaljesh korisnicima...jer forum sluzhi za razmenu teksta a ne za gledanje.

Razmishljam da napravim josh neki logotip ali me mrzi da smishljam koncepciju slike :p
 
Član
Učlanjen(a)
16.02.2010
Poruka
31
evo poboljsane verzije...
serbianforumlogo201.jpg

inace kad vec svi pricaju ja imam 13 godina i za verovatno najmladjeg ucesnika valjda imam ok rad...
a evo jos malo poboljsane verzije, malo sam promenio palmu i sad je sve providno (aka transparentno)
serbianforumlogo201.png
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
Ja koliko vidim najbolje radove uradise klinci od 13-16 godina :D Svaka cast mali!! :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top