Linux Ubuntu 13.04

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
ubuntu13.04.jpg


Izašla je nova verzija Ubuntu-a 13.04 kodnog imena Raring Ringtail. Nova verzija je u mnogo čemu poboljšana u odnosu na prethodnu, tako da ćemo samo neke novosti navesti, a ostalo možete i sami istražiti nakon što novu verziju preuzmete sa

:download:

Kod:
http://releases.ubuntu.com/13.04/


Novi Ubuntu 13.04 baziran je na Linux kernelu 3.8.8 te na Unity-u u verziji 7. Unity bi trebao da donese bolje performanse, jer bi trebao da bolje (manje) zauzima memorijske resurse. Unity donosi nova vizualna unapređenja, nove “lupe” (Lenses), te bolje kretanje između prozora. Ono što je ostalo isto, jeste da daje malu mogućnost podesivosti ali to mozete nadomestiti raznim Tweak Tool alatima...

Ubuntu-13.04-Tapeta-i-panel-obszarów-roboczych.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
78
I ja sam na jednom računaru prešao na 13.04. Sada na glavnom računaru imam 12.04 LTS dok na Laptopu imam dualboot Ubuntu 13.04 i Windows 7.

13.04 je odlično urađen, sviđa mi se. Nervira me Amazon šoping-lupa (Shopping Lense) koju sam deinstalirao. Ko ne želi da Canonical šalje anonimno podatke Amazon-u, može da deinstalira šoping lupu.

Kod:
sudo apt-get remove unity-lens-shopping
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2013
Poruka
15
MOLIM ZA POMOĆ!
Instalirao sam ubuntu 13.04. Savršeno radio do sad. Bio sam na internetu i kada sam se isključio zaledio mi se sistem bez ikakve mogućnosti da pokrenem bilo kakvu aplikaciju. Sada kada pokrenem Ubuntu piše mi slijedeće upozorenje:
GREŠKA SE DESILA PRI MONTIRANJU 77.238.208.3 pa dalje kaže:
Pritisnite S da preskočite montažu ili M za ručni povrat u ispravno stanje.
Kada pritisnem S nakon izvjesnog vremena dozvoli mi ulazak ali nemam više konekcije i ne mogu ući u programe.
Ako izaberem opciju M, neznam kako ručno izvršiti povrat u ispravno stanje. Ako neko može pomoći , pozzz.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Jel mogu ja na sledecoj konfiguraciji da instaliram ovu verziju, tj mogu da instaliram, ali da li je konfiguracija dovoljna za dobar rad sistema. Konfiguracija je sledeca:

Intel Celeron 2,8 GHz
2 GB DDR RAM
integrisana intelova graficka (128 mb)
320+80 GB HDD
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Jel mogu ja na sledecoj konfiguraciji da instaliram ovu verziju, tj mogu da instaliram, ali da li je konfiguracija dovoljna za dobar rad sistema. Konfiguracija je sledeca:

Intel Celeron 2,8 GHz
2 GB DDR RAM
integrisana intelova graficka (128 mb)
320+80 GB HDD

Naravno da mozes.......
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Boki, ali imam Fujitsu Siemens N320, nisam nasao na njihovom sajtu da podrzavaju Siemens? Jel znas nesto o tome :)
 
Član
Učlanjen(a)
08.12.2010
Poruka
35
ZA BEJU!:evil:

Prijatelju,video si kako je lako instalirati sistem,rusi pa ponovo,tako i ucimo na nekim stvarima,ja imam problem sa slabom kofinguracijom racunara,12.04 mi je radio o.k,prelaskom na12.10 - primetio sam usporeniji rad i duze otvaranje programa,probao sam i 13.04 katastrofa za moj komp. odustao sam od Ubuntu Linuxa za sad,prilagodjavam druge OS prema mojim mogucnostima i to je to.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
MOLIM ZA POMOĆ!
Instalirao sam ubuntu 13.04. Savršeno radio do sad. Bio sam na internetu i kada sam se isključio zaledio mi se sistem bez ikakve mogućnosti da pokrenem bilo kakvu aplikaciju. Sada kada pokrenem Ubuntu piše mi slijedeće upozorenje:
GREŠKA SE DESILA PRI MONTIRANJU 77.238.208.3 pa dalje kaže:
Pritisnite S da preskočite montažu ili M za ručni povrat u ispravno stanje.
Kada pritisnem S nakon izvjesnog vremena dozvoli mi ulazak ali nemam više konekcije i ne mogu ući u programe.
Ako izaberem opciju M, neznam kako ručno izvršiti povrat u ispravno stanje. Ako neko može pomoći , pozzz.

Jesi li pokusavao mozda da uradis automount ntfs particija? moze da se desi da si tako nesto zeznuo, meni je obicno prijavljivalo tu gresku. Sada auto mount radim sa arios-automount i nemam problema.


HTML:
 sudo apt-add-repository ppa:trebelnik-stefina/multisystem 
       sudo apt-get update
       sudo apt-get install arios-automount

Pre reinstala izguglaj komadu za reinstall ubuntu desktop, mozda to moze da sredi stvari. Uglavnom mozes i pitati na srpskom ubuntu irc kanalu za pomoc, ljudi su stvarno susretljivi, naravno ne odgovaraju istog trenutka ali ce pomoci ako mogu.
 
Član
Učlanjen(a)
08.12.2010
Poruka
35
Izgleda da niko nema problema,linux forum zatajio,cesto posecujem ovaj deo serbian foruma u potrazi za novostima,ali se niko nejavlja pozzzzdrav linuxovci
 
Natrag
Top