Liga Šampiona 2009/2010

Ko dobija?

  • Bajern Minhen

    Votes: 7 7,4%
  • Barselona

    Votes: 29 30,9%
  • Čelzi

    Votes: 17 18,1%
  • Inter

    Votes: 15 16,0%
  • Juventus

    Votes: 2 2,1%
  • Liverpul

    Votes: 1 1,1%
  • Mančester Junajted

    Votes: 6 6,4%
  • Milan

    Votes: 5 5,3%
  • Real Madrid

    Votes: 10 10,6%
  • Neko deseti?

    Votes: 2 2,1%

  • Total voters
    94
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
To je to, sve što smo čekali...




Dakle, došao je i ovaj dan. Morao je i neka je. Ako ukucate na nekom od internet pretraživača današnji datum i ime našeg kluba, nećete pronaći skoro ništa vezano za 28. dan mjeseca aprila, bar ništa vrijedno spomena u višestoljetnoj tradiciji sa crevnoplavih sa Nou Campa. Po prvi put me strah. Imam neku pozitivnu tremu za sve što će uslijediti u nekoliko narednih sati. Šta će biti ako ne prođemo, ako nešto krene po zlu? Kako ćemo sutra ustati znajući da 22. maja na ekranima (ili uživo) nećemo gledati njih, ljude-igrače koji su nam u proteklim godinama donijeli pregršt nesebične sreće? Dakle, od ovog trenutka, neću više misliti da ovu opciju. Od ovog trenutka, ona za mene ne postoji! Ja vjerujem!
Dakle, na pozornici Nou Campa večeras se igra najljepša ovogodišnja predstava. Igrokaz koji Katalonci zovu REMUNTADA. Pred igračima je najveći izazov do sada. Navijači odavno prave svoju koreografiju. Onog trenutka kada uđu pred publiku, igrači moraju zaboraviti proteklu utakmicu. Neuspjeh povratka značit će oproštaj od trofeja Lige prvaka, ali i mnogo više. Bar za "anamo njih" iz Madrida. No, ko njih j...! Oni se opraštaju godinama. Neću ih više spominjati.
Ono što večeras trebamo jeste jedna čvrsta, kompaktna i odlučna igra s kojom ćemo otići do glavnog grada Španije. Posljednji put kad je Inter gostovao na Nou Campu, vratili su se kući sa dva gola u mreži. Toliko ćemo im i večeras dati da ponesu. Neće biti lako, ali sa talentom koji imamo, koji nam je dala La Masia, mislim da možemo. Eh, još da je Iniesta tu... Al, on je svoje odradio. Znam da se sjećate!
U ovim trenucima, statistika je majka svih vjerovanja. Ono od čega se ne odstupa, ono čemu se nadamo. Dakle, posljednje dvije utakmice lige prvaka na Nou Campu (Arsenal i Stuttgart), Barca je pobjeđivala. Leo Messi je zabio, ni manje ni više, nego šest golova u ta dva ogleda. Messi nije zabio gol u svoje posljednje četiri odigrane utakmice. večeras će prekinuti post. On to zna, on to mora.
Mourinho je stari lisac, vuk koji je pekao zanat na istom ovom terenu na koji dolazi večeras. Katalonci su spremili poveći transparent na kojem piše "prevodilac". To mu je posao iz dana na Nou Campu. Dakle, od Morunhove taktike zavisit će sve ostalo. Hoće li sjesti i reči svojim igračima da se parkiraju oko svog šesnaesterca, da gaze protivničke igrače (kao što im je prošli put rekao, ko ne vjeruje nek vidi na youtubu)? Ili će ići sa taktikom kao prošlu utakmicu? Ko zna?
Odgovor na ovo pitanje možda možemo pronaći u uzvratnoj utakmici na Stamford Bridgeu protiv Chelsea. U toj utakmici Mourinho je iznenadio sve kada je izveo svoje igrače i rekao da atakuju, da pritišću zadnju liniju Ancelottijevog tima. Znamo kako je završena ta utakmica. Ali, Barca nije Chelsea, Guardiola nije Ancelotti, Nou Camp nije Stamford Bridge. Dakle, Barca "posao" mora završiti u prvom poluvremenu. Tada trebamo tražiti svoju šansu.
Večerašnji sudija je Frank De Bleeeckere. Italijanski i špnaski mediji u posljenjih nekoliko dana vodili su rat kada se radi o suđenju. Da li će igrati Sneijder, hoće li se Maicon oporaviti? To su igre čovjeka kojeg zovu "Special One". Ne znam zašto, al eto, neka mu imena. Zar ne bi bilo adekvatnije reči kako je Guardiola "Special One" nakon prošlogodišnje sezone? Ali eto, nek mu bude još večeras.
Što se Barcine taktike tiče, Guardiola ima više opcija. Glavno pitanje je pitanje broja "9". Iskreno mislim da on još uvijek nije promašaj, te da će zablistati onda kada bude najpotrebnije. Opet, statistika kaže da bez Ibracadabre, Barcelona zabija mnogo više golove, čak tri po jednoj utakmici.
Kao što je prošle sedmice rekao, ovam timu još fali taj veliki povratak da bi zauvijek, bez obzira ko pisao historiju, bila na vječnom tronu najboljeg nogometnog tima otkad on postoji u ovom obliku. Ovo je taj trenutak. Dakle, nema razloga da historija "igranja lopte" bude pisana večeras. Nema razloga da, kada slijedeći put na pretraživaču ukucate današnji datum i ime Blaugrane, se ne pojave naslovi tipa "veliki povratak Barcelone", "ušli smo u vječnost", "Messi i Ibra razbili Mourinha", "Guardiola is The Special One"... To ja tako, tako mora biti!




Visca el Barça




Jasmin Hadžiahmetović - fan club barcelona
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Igrom, Barsa je zaslužila finale...
Taktikom, Inter je zaslužio finale...

Inter je prošao samo iz razloga što je Barsina odbrana ravna odbrani Borusije iz Menhenglabaha wacko2
 
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
646
Ovakav bunker u zivotu nisam video ali bukvalno svi u odbrani formacija -6-3-0 ! Gori tim ide u finale !!!
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Dali su gol iz ofsajda, i isključili Interu igrača na smešan način! Ko je zaslužio da ide dalje? Ne volim ni taj Inter, al' pun mi k**** i "vanzemaljaca" iz Barselone...
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Da, i ponistili su Barsi regularan gol kada je Ture navodno igrao rukom, a Inter je na prethodnoj utakmici dao gol iz ofsajda, zato bolje sagledaj stvari iz svih uglova pre nego sto napises nesto poput toga sto si napisao. A da su Katalonci fudbalski vanzemaljci, jesu. Nazalost, pobedila je sirova snaga sa prosle i odlicna gluma slepca Lucia i ostalih curica iz Intera sa ove utakmice (izuzev golmana, njemu svaka cast) tako da cu finale najerovatnije propustiti.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Prvo kažeš sirova snaga, posle-curice iz Intera??? Konfuzan si, kako drugi da te razumeju... Ne podnosim Inter, ali ni kad neko misli da je mnogo jak, nepobediv, pa mi je drago kad lupi dupetom o ledinu...
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Sirova snaga u prvoj, gluma u drugoj utakmici, sta ti nije jasno? Igrali su nasilno na svom terenu, a glumili devojcice u gostima. Sta je tu konfuzno?

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Sem toga, ni ja nisam simpatizer ni jednih ni drugih, ali svakako da preferiram fudbalske majstorije nad grubom i prljavom igrom Italijana.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Igrali su snažno i večeras, delovali kao celina! Jeste da su se branili (bunker je slaba reč), ali uspeli su u nameri! Zato ne volim Italijane, jesu, "vukli" su vreme koliko god su mogli, takvi su oduvek, dobri glumci... Ali kakva je onda to ekipa koja te "glumce" ne može da pobedi??? Čime su ih pobedili ako ne snagom (pošto su tehnički daleko slabiji, a i taktika je bila svi nazad-znači nisu ih ni nadmudrili)???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top