Lepljenje prevoda na .mkv format

Član
Učlanjen(a)
18.07.2010
Poruka
15
Program lepo izgleda, lagan za korišćenje, ali imam utisak da ne lepi titlove na sliku. Ja i dalje imam problem sa malim slovima kada gledam film na TV-u sa USB-a, a i malo mi je čudno kako mogu da uklj i isklj titlove ako su oni zalepljeni.
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
MKV format je kontainer,pa se ovo "lepljenje titla" podrazumeva i posmatra drugacije u odnosu na AVI format.Ti si u pravu jer,pravi zalepljeni titl postaje deo filma i ne moze se ukloniti.Da bi se ovako trajno zalepio titl,ceo film mora da se konvertuje.Sa programom MKV merge vrsi se samo Mux-Remux-(bukvalno,u MKV kontainer se ubacuje ili vadi titl).

Kada se posmatra titl-(recimo srt)-velicina fonta nije definisana.Titl je obican textualni fajl sa vremenskim oznakama.Od dekodera koji ce da koristi taj titl zavisi njegova velicina.Kod kompa je to player,gde mozes podesiti velicinu,font,boju itd...
Kod kucnih DVD playera,i konkretno kod tvog TV-a,od njegovog "firmware" zavisi kakav ce titl da prikazuje.

Znaci ostaje ti klasicno "lepljenje titla",gde ces u samom programu da podesis velicinu,boju,font itd. pre lepljenja i konvertovanja.Izlazni format stavi AVI,a posle ako zelis,mozes sa MKV merge da ga "upakujes" u MKV format.Tek ovako uradjen titl postaje sastavni deo filma,i ne moze se ukloniti.Velicina prikaza titla ce uvek biti ona koju si podesio pre lepljenja i konvertovanja,bilo gde da reprodukujes ovakav film,pozz
 
Član
Učlanjen(a)
18.07.2010
Poruka
15
@ prijatelj.v hvala na trudu. Proces koji si objasnio traje dosta dugo tako da ću nastaviti da koristim laptop umesto flša za gledanje filmova na TV-u
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2012
Poruka
1
Pa sta je sad ovo treba mi sifra ba za ovaj program ovaj dole link nigdje veze imali ko da mi to posalje unapred hvala !
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Pa sta je sad ovo treba mi sifra ba za ovaj program ovaj dole link nigdje veze imali ko da mi to posalje unapred hvala !

Da si malo bolje pogledao vidio bi da je šifra

:sifra:
Kod:
[FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR=#00305d]
www.crospectator.org[/COLOR][/SIZE][/FONT]
 
Natrag
Top