Lenovo laptop IdeaPad 100-15 80MJ00K7YA Savet za kupovinu

Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Profesor u penziji, pa mu ne treba za skolu. On je bio old school, kreda i tabla :D. Predavanja i prezentacije vezano za pcelarstvo. Uopste nije zahtevan korisnik. Nasao sam mu neki Dell Latitude, u servisu gde sam ranije kupovao polovne racunare i pokazali su se kao korektni. Za sada znam da je:
i5 (3 generacija, mada to nisam pohvatao)
500HD (ne znam koji)
4GB RAM, ima slobodan slot, a imam jos 4gb koji je kompaktibilan tako da ce imati 8gb.
14" ekran
Nije plastika...

Popodne ga uzimam na probu, necu platiti odmah, pa javljam detalje.
Cena bi bila 220 evra.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Eee, u zdravlje da vas sluzi.
Tehnod694.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Uzeo laptop. Radi se o Dell Latitude E6430 sa i5, hdd je Toshiba.

Jos nisam platio.

Jel ima neko neke preporuke/nedostatke za ovaj model?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Uzeo laptop. Radi se o Dell Latitude E6430 sa i5, hdd je Toshiba.

Jos nisam platio.

Jel ima neko neke preporuke/nedostatke za ovaj model?
Evo ovo procitaj,ako nije na nasem,izci ce ti gore desno mogucnost za prevod na jezik koji ti idgovara:
Kod:
http://www.pocitaceprokazdeho.cz/test-notebooku-dell-latitude-e6430/
.Plus uje dobro da se javi neko ko ima ili je imao taj lap da kaze svoja iskustva.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Radice google translate, jer mi ne izbacuje prevod :D
Nije Transalate bas najbolji,ali bolje ista nego nista.Ja sam prekopirao stranicu sa prevodom,ali ti nije ona izasla.

Radice google translate, jer mi ne izbacuje prevod :D
Uh sada sam video da sam ti poslao sa Google Chroma,on ima mogucnost prevoda,jer izadje sam padajuci meni gde mozes da izaberes jezik.Ja inace koristim Mozillu,a zena Chrome,pa kad treba da prebacim nekom neku adresu necega ja otvorim Chrome,dok sam na Mozilli
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Koliko sam shvatio iz ovog testa, u pitanju je niskobudzetni laptop iz biznis klase. Pisluzice za osnovne potrebe :D. E sad cena, nadam se da nije puno 220 evra dati za njega.

Edit:

Kada je opcija za upozorenje ispravnosti baterije ukljucena, izbacuje mi da razmislim o zameni baterije?

Baterija drzi ~1h30m pod nekim normalnim opterecenjem.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Taman dok ga kupis i jos koji mesec i ima da otkaze i ostalo. Ja ti reko upotrebi sve alate za dijagnostiku na proveru temperature. Baterije bas i nisu jeftine, ...ej pitaj ti tog da ti ostavi jos koji dan da testiras, kao nemas vreme i napravai seriju detaljnih testova, podvrgni ga na stability test i prati temperaturu. Ako crkne, odma ga vrati i kazi kao sve je bilo u redu uvece, a ujutru nije hteo da se upali.
Razmisli sta ces, 220 evra su na danasnju situaciju stvarno velika loca, mozda je ipak pametnije da kupis novo ...ja licno za polovno ne bi dao vise od 30-50 evra, ali 300 ljudi trista cudi, pa mora sam da odlucis sta ces.
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Do cetvrtka/petka i ovako necu da ga platim, nadam se da je to dovoljno vremena za testove. Od petka ga bukvalno nisam gasio, dok drzi baterija, onda izvadim pa koristim bez baterije, ostavim da radi YT na 1080, gasio sam ga samo dok punim bateriju. Hvala Bazlik, odradio sam test HDD, tj ocitao, radio je 79 dana. Temperaturu sam mu pratio samo na HWMonitor, maksimalna je danas bila 49*C.
Koliko traje taj stability test? Da ga radim kad je pokrenut na bateriji ili Adapteru? Koji program da koristim?

Edit:
Skoro 10 minuta testa, ali sam stop pritisnuo pre nego sto sam snimio. Maksimalna temp je bila 71*C, radio je test a u pozadini sam imao otvorenih par tabova u Mozili i radio sam u Corel-u, cim sam kliknuo na stop temp se spustila na 54*C. Sada je 46*C.

Edit 2:
Pola sata testa... Konstantno 70*C, na 71*C je skocilo kada sam blokirao otvor :D
 

Prilozi

  • stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    40,7 KB · Pregleda: 18
  • stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    46,4 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa i nije tolko lose, ali kod vecine starijih modela pod maximalnim stres testom temperatura ide i do 89 C. Van testa ne sme da prelazi 44 stepena. Sto znaci da je tvoj model dobar. Medjutim ako u mirnom stanju baca preko 44 odmah ga vrati, dobro ne bas odma.

Sto se tice baterije ona bi trebala da traje nekih 6-8 sati, kod novih modela kad se osvetljenje stavi na max traje sat i po, tako da proveris da stavis osvetljenje na minimum da bi videli koliko ce da traje. Jer ako je na max, to ti je kao ukljucen reflektor na fudbalskom terenu. Kod mobilnih telefona kad je osvetljenje na max, prakticno imas baterijsku lampu u rukama.

Od programa za merenje opsteg stanja imas od minimalnih kao sto je Speccy, odlican za pocetnika pa do AIDA64 Extreme Edition ili AIDA64 Engineer, koji su toliko nafilovani da ljudi i ne znaju gde da gledaju.

Takodje ne zaboravi da sa HD tune Pro, skeniras hard na bad sektore i takodje proveri temperaturu harda sto vec jesi, ali dalje od radijatora. Gledaj koliko ima bad sektora ili ono sto pise pending(tekuci-nestabilan) i odma javi. Temperatura graficke takodje proveri, kao i koliko je topao tachpad tokom poleganja ruke na njega, odnosno opsta toplota kompa. Stavis ga u skut kao malog jazavca i zagrlis ga, ...salim se komp ne sme da stoji na kolenima upravo zbog hladjenja, a pozeljno je kupiti i kuler master podnozje, da ga hladi.
Sta vise reci ako naidje Komsija76 da te doorganizira, tu je takodje gugle, iskustva drugih, pa prosurfaj jos malo.
Posto nisi reko tacan model potrazi u gugle bas koja je temperatura za tvoj model pozeljna, jer postoje drugi ljudi koji su vec odradili kompletan test sa sve slikama u profesionalnim okruzenjima.
Ukucaj u tragacu rec,
Dell Latitude processor temp comparison,
...pa na stranicama skroluj do temperature i pogledaj slike, to bi bilo dovoljno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top