Lenovo laptop IdeaPad 100-15 80MJ00K7YA Savet za kupovinu

Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Sta mislite o ovom laptopu:

Kod:
http://www.tehnomanija.rs/laptopovi/lenovo-laptop-ideapad-100-15-80mj00k7ya.html
Nista ne znam o laptopovima :(...

Jel se isplati za kupiti?

Potrebe:

Izrada prezentacija
Corel
Surf
Gledanje filmova

Koji bi sitem mogao na ovu konfiguraciju?


Hvala unapred.
 

Prilozi

  • Screenshot from 2017-01-25 11-07-59.png
    Screenshot from 2017-01-25 11-07-59.png
    37,6 KB · Pregleda: 6
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Bolje da te ne savetujem ja, da me ne psujes sutra.
Udji u vise prodavnica i pokupi cenovnike, ne u ove gde komp stoji do ves masine,
pa razmisli i uporedi cene. Takodje se raspitaj koje baterije idu unutra, koja je grafika i marka hard diska, jer ovo 500GB je sirok pojam. Ruku na srce za te pare to i dobijes, ali kad vec placas onda bar gledaj sta kupujes.
Sacekaj da se javi jos neko, da ne ispadnem krivac sutra kad to budes udarao od koleno. Ajde ako se javi Komsija76, da ti kaze, posto on mnogo voli da cita casopise o kompjuterima. Steta sto ga nema nikolajub da ti izrecituje ceo kompjuterski magazin, ajde ziv bio. Samo strpljenje kad su lapovi u pitanju inace si gotov.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Bolje da te ne savetujem ja, da me ne psujes sutra.
Udji u vise prodavnica i pokupi cenovnike, ne u ove gde komp stoji do ves masine,
pa razmisli i uporedi cene. Takodje se raspitaj koje baterije idu unutra, koja je grafika i marka hard diska, jer ovo 500GB je sirok pojam. Ruku na srce za te pare to i dobijes, ali kad vec placas onda bar gledaj sta kupujes.
Sacekaj da se javi jos neko, da ne ispadnem krivac sutra kad to budes udarao od koleno. Ajde ako se javi Komsija76, da ti kaze, posto on mnogo voli da cita casopise o kompjuterima. Steta sto ga nema nikolajub da ti izrecituje ceo kompjuterski magazin, ajde ziv bio. Samo strpljenje kad su lapovi u pitanju inace si gotov.

Ha ha ha prestao sam da citam casopise o kompovima odavno jer sve je to manje vise na isti kalup samo drugo pakovanje!

:give_r:

Sta mislite o ovom laptopu:

Kod:
http://www.tehnomanija.rs/laptopovi/lenovo-laptop-ideapad-100-15-80mj00k7ya.html
Nista ne znam o laptopovima :(...

Jel se isplati za kupiti?

Potrebe:

Izrada prezentacija
Corel
Surf
Gledanje filmova

Koji bi sitem mogao na ovu konfiguraciju?


Hvala unapred.

Slazem se sa Bazlikom izbegavaj radnje sa kompovima/laptopovima gde komp stoji pored ves masine!
Tehnomaniju i sl prodavnice izbegavaj u sirokom luku osim ako nisi ekspert za te stvarima pa tacno znas sta kupujes!!

E sad sto se tice lap topova za tu cenu mozes kupiti samo neki krs 30-32000!
Ispod 40-45000 nemoj ni da gledas ako hoces nesto pristojno misliim na novo!
daj ti nama maksimalan budzet sa kojim raspolazes pa cemo ti preporuciti nesto mada ja i nisam neki ekspert za te stvari!
Ili pusti PP Hyper Snap pa ce ti preporuciti sta da uzmes!

Kod:
http://emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunari-lenovo-ideapad-110-15-silver-156.11.html?productId=58714


Kod:
http://emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunari-lenovo-ideapad-110-15isk-silver-156.11.html?productId=59031
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Hvala Komsija. Tup sam za laptopove i ne odricem se desktopa. Laptop treba caletu za neka predavanja.
Nasao sam nesto polovno u pitanju je procesor i5 (prva generacija), kako se on pokazao?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Hvala Komsija. Tup sam za laptopove i ne odricem se desktopa. Laptop treba caletu za neka predavanja.
Nasao sam nesto polovno u pitanju je procesor i5 (prva generacija), kako se on pokazao?
Pa skoro svi i5 su quad core i ne bi trebali biti losi.Normalnoima i boljih,ali ne moze se uvek stici najnovija i najbolja verzija.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa sto nisi reko da ti cale profesor, kupi mu namerno onaj bez DVD, a gledaj da nema ni USB portove, pa nam javi kako je odreagovao.
Salim se, vidi ko zna koliko ce taj polovan da traje, pa prvo proveri sa HD Tune Pro, koliko ima hard odradjenih radnih sati, ako nije mnogo kupuj. Ja sam jedanput naso hard sa svega 80 sati, iz Nemacke donesen. Jedino ako ovaj namerno nije zamenio hard ili ga nastelovao.
Edit → ⅜-1=Bazlik™
Ponesi na fleshci ovaj program i samo ga utakni u komp i proveri stanje.
→ HD Tune Pro portable
♫♫♪ ♪♫♪♪♪♫
♫♫♪♪♫♪♪♪♪♫
♫♫♪ ♪♪♪♪♪♫
♫♫♪♪♫♪♪♪♪♫
♫♫♪♪♫♪♪♪♪♫
♫♫♪♫♪♪♪♪♫ ☺♥
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Hvala Komsija. Tup sam za laptopove i ne odricem se desktopa. Laptop treba caletu za neka predavanja.
Nasao sam nesto polovno u pitanju je procesor i5 (prva generacija), kako se on pokazao?

Pa prekopiraj te njegove specifikacije ovde!
Mada u principu i5 4gb rama i neka pristojna grafa ako je u njemu to mora da radi manje vise ok!
S obzirom da se nece igrati igrice!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Sad kad su se karte otvorile, njemu ce posao da zavrsi i upola slabiji komp od onog navedenog u prvom postu. Evidencija, filmovi, blaze prezentacije, to je sve sibalo nekada upravo na takvim kompovima i niko se nije bunio, sve ima svoje. Samo mora da poradi malo na zastiti passworda za ocene. U moje vreme su ucenici krali dnevnike i prepravljali ocene, a danas preko bluetuta gledaju kako profesor shiba zenu i klade se na vodoskokne minute i blou-dzobove.
Ako je stvarno profesor u pitanju nek uzme bilo koji najjeftiniji komp, jer ce mu ga ucenici verovatno ukrasti. Ja da sam na njegovom mestu ugradio bih softwer za nadgledanje sa keyloggerom koji radi fotke u realnom vremenu i namerno bih zaboravio kompa na profesorskom stolu da vidim ko ce da ga ukrade...
....a posle bih kaznio mamu ucenika ....
Jel vam nije palo na pamet zasto direktori tako cesto gube kljuceve od kola, a nalaze ih njihove privremene asistentice.
 
Natrag
Top