Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Led Cepelin (Led Zeppelin) - britanska rok grupa, jedna od najuspešnijih i najuticajnijih grupa u istoriji popularne muzike. Grupu su činila četiri člana: Džimi Pejdž (solo gitara), Robert Plant (vokal), Džon Bonam (bubnjevi) i Džon Pol Džons (bas gitara i klavijature).

l1custom.jpg


Grupa je osnovana 1968. godine te je zahvaljujući svom inovativnom pristupu rok muzici stekla brojne poklonike, obožavaoce i poštovaoce. Grupa se smatra pionirom hard roka i hevi metala ali su se u njenom zvuku uočavali i uticaji bluza, rokabilija, regea, soula, fanka, džeza, keltske muzike, indijske muzike, folka, popa, latino muzike i kantrija.

l2custom.jpg


Grupa je rasformirana 1980. godine nakon smrti bubnjara Džona Bonama. Ostavila je dubok trag u istoriji roka, prvenstveno svojim umetničkm dostignućima, nesumnjivim uticajem na druge izvođače te ennormnim komercijalnim uspehom. Grupa je do danas prodala preko 300 miliona albuma širom sveta, a od toga 109,5 miliona u SAD.

l3custom.jpg


l4custom.jpg





Diskografija:

* Led Zeppelin (1969)
* Led Zeppelin II (1969)
* Led Zeppelin III (1970)
* Led Zeppelin IV (1971)
* Houses of the Holy (1973)
* Physical Graffiti (1975)
* The Song Remains the Same (1976)
* Presence (1976)
* In Through the Out Door (1979)
* Coda (1982)


Izvor: Wikipedia


l5custom.jpg




The Song Remains The Same
[video=youtube;oCroEHESdZs]http://www.youtube.com/watch?v=oCroEHESdZs[/video]


Stairway to Heaven

[video=youtube;D1Z2jaPN2dU]http://www.youtube.com/watch?v=D1Z2jaPN2dU[/video]


Kashmir (moja omiljena)
[video=youtube;9vvsj0WX2c4]http://www.youtube.com/watch?v=9vvsj0WX2c4[/video]​
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Legendarna grupa...mnogo dobrih pesama ali i dosta eksperimentisanja a ponegde i lutanja...definitivno su imali neverovatan uticaj na dalji razvoj hard rok i metal muzike...
Da ne kačim klipove ali za mene najkompletniji je četvrti album...Black Dog, Stairway to Heaven, Misty Mountain Hop.... a odličan je i onaj BBC live yes3
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Radili su svašta, uglavnom sa uspehom, mada je bilo i padova. Meni je samo žao što nemaju više dobrih live snimaka jer su uglavnom bili dosta odvaljeni na svirkama. Jbg.

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ko ne zna 2007*me su imali nastup u Londonu. Umesto preminulog bubjara svirao je njegov sin. Znam da su karte bile veoma skupe i da je snimanje bilo zabranjeno ali netom kruži dosta snimaka iz publike uglavnom lošeg kvaliteta...
Dozvoljeni minut za televizije :)


Na Exitu 2007*me nastupao je Robert Plant sa svojim bendom. Naravno najveće ludilo je bilo uz ovo...


:D
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Jedna fina ljubavna...

All my Love



A ova me baš pogađa u dušu (iako se ne prepoznajem u tekstu), nekako mi je baš teška i ne mogu uvek da je slušam.

Since I've Been Loving You
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top