Laž, prevara i neiskrenost - cena propale "ljubavi" (samo 18+)

Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Vi ste muškarac koji ste uhvatili vašu ženu u prevari i to u sred "radnje" - vaša reakcija? Vi ste žena koja je uhvatila vašeg muškarca u prevari i to u sred "radnje" - vaša reakcija? Vi ste muškarac koji posle nekoliko godina braka saznajete da ste podizali dete koje uopšte nije vaše iako je vaša žena tvrdila suprotno - vaša reakcija? Vi ste žena koja saznaje da je vaš muž imao "ljubav" sa vašom rođenom sestrom - vaša reakcija? Vi ste žena koja saznaje da on ima vanbračno dete koje je dobio dok je bio u braku sa vama - vaša reakcija?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
Sta je, ustvari, poenta teme? Moja reakcija ili "sta raditi ako ..." ?

Ili sam ja sanjiv ili tema bas nije jasno definisana :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
Poenta teme- one manje eksponirane strane ljubavi i 'ljubavi'...
Iskreno, neiskrenost me najviše pogađa, nevezano, da li je u braku, vezi, u stvari bilo kakvom interpersonalnom odnosu. Priznajem da ne lažem- ne zbog nekih granitnogromadnih moralnih načela i principa, nego zato što tako nešto jednostavno ne znam uraditi- redovno sam bivao provaljen...
Savatati nekog, tebi dragog 'na kamari', daleko je od prijatnog doživljaja, koji nisam imao 'sreću' doživeti, tako da od mene na to pitanje nema odgovora.
Da li gajim 'svoje' dete- neko iskustvo mi govori da je ipak nebitno ko je bio 'donor', koliko je bitna stvar da jednog dana budeš ponosni roditelj poštenog, uspešnog i daj Bože srećnog ljudskog bića... A deca se prave glavom, a ne onim što ima svaka budala- i to je proces, dobrano nakon dobijanja krštenice novorođenčeta...
Ajd nek se neko još nadovezuje, ponestaje mi spina!
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Poenta teme- one manje eksponirane strane ljubavi i 'ljubavi'...
Iskreno, neiskrenost me najviše pogađa, nevezano, da li je u braku, vezi, u stvari bilo kakvom interpersonalnom odnosu. Priznajem da ne lažem- ne zbog nekih granitnogromadnih moralnih načela i principa, nego zato što tako nešto jednostavno ne znam uraditi- redovno sam bivao provaljen...
Savatati nekog, tebi dragog 'na kamari', daleko je od prijatnog doživljaja, koji nisam imao 'sreću' doživeti, tako da od mene na to pitanje
nema odgovora.
Da li gajim 'svoje' dete- neko iskustvo mi govori da je ipak nebitno ko je bio 'donor', koliko je bitna stvar da jednog dana budeš ponosni roditelj poštenog, uspešnog i daj Bože srećnog ljudskog bića... A deca se prave glavom, a ne onim što ima svaka budala- i to je proces, dobrano nakon dobijanja krštenice novorođenčeta...
Ajd nek se neko još nadovezuje, ponestaje mi spina!


Svaka cast za takvo razmisljanje,postujem i slazem se,rijetko da ce neki muskarac zeni oprostiti prevaru,cisto sumnjam da bi i ja mogla njemu,jer bi uvijek postojao crv sumnje,i kad je vani i kad je s zenskim drustvom,pogotovo kad je s tom osobom s kojom je uhvacen ili postoje dokazi da je bio s njom.Retko se desi da osoba bude uhvacena na delu ali,desi se,i sad zavisi od osoba da li mogu nastaviti zajednicki zivot.
Kao prvo drugim ocima bi gledali partnera,bilo gde da ide prvo sto bi nam padalo na pamet,da li ce se naci s njim,njom?
Drugo,koliko vec,mada nam je rekla ili rekao,ali koliko me vec pravi budalom,?
Ili zavisimo finansijski od nje ili njega pa moras trpiti i povremene izlete,samo da kakvu bolest ne donese?
Ili volimo ga,ju,toliko pa ako je sretna tako u redu,jer eto mi je nemozemo usreciti toliko kao on,ona,
Sve su ovo neka razmisljanja mogucih situacija ali iskreno kad ne ide ne ide i to je to.E sad da ne skrecem s teme reagovanje:
Ne znam ali verovatno bi puno vremena imala za razmisljanje u nekom od drzavnih smestaja......
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
Onih smestaja gde se dele izuzetno specifične pidžamice sa izuzetno specifičnim načinom zakopčavanja? I gde se dele mnoooogo dobri lekići, 'na račun kuće' :D ?
Any way, ljudi eonima pokušavaju da provale psihu drugih ljudi, manje- više neuspešno... Sada, nevezano za osnovnu temu, nešto što bih ja, ili Neda U. ili kogod drugi prokomentarisao sa npr 'yeee**te, ova/j nije normalna/an, šta će joj/ mu to u životu', neko drugi bi uzeo kao zdravo za gotovo najnormalniju reakciju... Puno razmišljam i sve više izdumavam, da sam mnogo glup, koliko mi se neki zaključci migolje, koliko NEMA PRAVILA u ponašanju i rezonovanju, bez obzira na pol, godine, rasu, veroispovesti, štagod već... Tako i ugorenavedenim situacijama...
 
Član
Učlanjen(a)
15.06.2011
Poruka
88
Prevaru nikada ne opravdavam jer smatram da odrasli zreli ljudi trebaju biti nacisto sa kim i zbog cega zele da budu.Ako ih jedna veza ne ispunjava iz bilo kojeg razloga i to preraste u nezadovoljstvo i potrebu za promenom a sto je realno cest slucaj danas,mislim da ne treba pribegavati tako prizemnim i niskim resenjima kao sto su lazi i prevare.Jer za time nema ni potrebe.Odrasli zreli i psihicki stabilni i profesionalno ispunjeniljudi-osobe oba pola,to resavaju vrlo lako i civilizovano.Brate resi se stare veze koja cim ne valja trenutno i dalje ce verovatno hramati pa se posveti toj nekoj novoj privlacnijoj koja vise obecava.Veoma je kukavicki i podmuklo ostajati u jednoj vezi lagati svog partnera koji je sa vama zato sto vas voli,a naokolo traziti drugu-drugog i vrsiti preljubu.Pa ljudi nemojte biti kukavice.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
Prevaru nikada ne opravdavam jer smatram da odrasli zreli ljudi trebaju biti nacisto sa kim i zbog cega zele da budu.Ako ih jedna veza ne ispunjava iz bilo kojeg razloga i to preraste u nezadovoljstvo i potrebu za promenom a sto je realno cest slucaj danas,mislim da ne treba pribegavati tako prizemnim i niskim resenjima kao sto su lazi i prevare.Jer za time nema ni potrebe.Odrasli zreli i psihicki stabilni i profesionalno ispunjeniljudi-osobe oba pola,to resavaju vrlo lako i civilizovano.Brate resi se stare veze koja cim ne valja trenutno i dalje ce verovatno hramati pa se posveti toj nekoj novoj privlacnijoj koja vise obecava.Veoma je kukavicki i podmuklo ostajati u jednoj vezi lagati svog partnera koji je sa vama zato sto vas voli,a naokolo traziti drugu-drugog i vrsiti preljubu.Pa ljudi nemojte biti kukavice.

Sad da nabacim neke ne baš prijatne, ali nažalost vrlo realne momente:
Kada u galamatijasu koji okolina naziva 'veza', ili 'brak' postoji tričava sitnica koja se zove deca?
Takođe, ako su 'stranama u sukobu' izrazi: 'zrelost', 'stabilnost', 'ispunjenost', 'civilizovanost', 'altruizam', 'razumevanje drugih'- POTPUNO STRANA TERMINOLOGIJA?
Pa, ako se posle izvesnog vremena iskristališu PRAVI razlozi ulaska i zasnivanja dotične veze?
Ukratko, vrlo vrlo VRLO pipavo, a oštro i bodljivo...
Verujte, zaista, sve ovo ne kucam iz isključivo i samo vlastitog iskustva- nažalost...
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruka
343
Prevaru nikada ne opravdavam jer smatram da odrasli zreli ljudi trebaju biti nacisto sa kim i zbog cega zele da budu.Ako ih jedna veza ne ispunjava iz bilo kojeg razloga i to preraste u nezadovoljstvo i potrebu za promenom a sto je realno cest slucaj danas,mislim da ne treba pribegavati tako prizemnim i niskim resenjima kao sto su lazi i prevare.Jer za time nema ni potrebe.Odrasli zreli i psihicki stabilni i profesionalno ispunjeniljudi-osobe oba pola,to resavaju vrlo lako i civilizovano.Brate resi se stare veze koja cim ne valja trenutno i dalje ce verovatno hramati pa se posveti toj nekoj novoj privlacnijoj koja vise obecava.Veoma je kukavicki i podmuklo ostajati u jednoj vezi lagati svog partnera koji je sa vama zato sto vas voli,a naokolo traziti drugu-drugog i vrsiti preljubu.Pa ljudi nemojte biti kukavice.

Potpis...:agree:
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Sad da nabacim neke ne baš prijatne, ali nažalost vrlo realne momente:
Kada u galamatijasu koji okolina naziva 'veza', ili 'brak' postoji tričava sitnica koja se zove deca?
Takođe, ako su 'stranama u sukobu' izrazi: 'zrelost', 'stabilnost', 'ispunjenost', 'civilizovanost', 'altruizam', 'razumevanje drugih'- POTPUNO STRANA TERMINOLOGIJA?
Pa, ako se posle izvesnog vremena iskristališu PRAVI razlozi ulaska i zasnivanja dotične veze?
Ukratko, vrlo vrlo VRLO pipavo, a oštro i bodljivo...
Verujte, zaista, sve ovo ne kucam iz isključivo i samo vlastitog iskustva- nažalost...

U pravu ste mnogo je vise ovakvih situacija,gde ste odgovorni ne samo za sebe.
Na pocetku veze - braka obicno sve stima i sve ok,prilagodjavanje je u toku s obe strane,traze se i nalaze opravdanja.
Posle dolaze deca....to je jedna raskrsnica,ili deca vezu i oplemene vezu ili se nastali problem produbljuje.
Sad zena se normalno vise posvecuje detetu,muz ima vise "slobodnog" vremena,poneki se oseca zapostavljen,vraca se predjasnjem drustvu,polako popustaju bracne kocnice i oseca se slobodan,pa nece valjda on menjati pelene?
Zena je obicno umorna razocarana neprisustvom muza u po njoj bitnim stvarima,i eventualnim kasnim dolascima,mirisom pica i parfemom druge zene,i tu vec pocinje polako veza da puca....Vise nisu njih dvoje nego tu je i dete....postoje odredjeni obziri,prava,prava deteta da odrasta uz oca,pravo oca,prava majke,i tu dolazimo do onog ako veza nevalja ne treba je produzavati.....ali???
 
Natrag
Top