Kur'an i Biblija

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ja nisam rekao da mjerim Bibliju Kuranom,al da nisam nesto naucio jesam,al se nadam da ste i vi nesto barem sahvatili sto se tice moje vjere,jedino ako niste ovako zaostali kao antonija onda vam ni Bog dragi ne moze pomoci.

Šetaju Mujo i Haso pored auto puta i razgovaraju i u jednom momentu Mujo konstatuje i kaže Hasi: ,,Bolan Haso ti si zaostao čovek,, nato će Haso ,,Jesam jer da nisam i mene bi auto pokupio kao Fatu,,

Zašto se stavljaš u ulogu sudije?

PRVO i osnovno u veri jeste shvatiti SMISAO ŽRTVE.
Muhamed ti reče da se okupljaš sa onima ljudima KNJIGE i ako ga poslušaš pitaćeš se zašto je Bog Musi rekao da načini šator od sastanka i da se tamo prinose žrtve i koji je smisao te naredbe.
Tek kad to shvatiš SVE će ti biti jasno ceo koncepr uzroka greha i posledice istog a onda će se otvoriti izlaz iz večne smrti kroz VRATA koja je Bog postavio za VERUJUĆE.

Bez ovog iznad NEMA SPASENJA ma šta god ko učio ili živeo.
Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
29.08.2014
Poruka
28
A zbog cega ti mislis da sam se ja stavio u ulogu sudije?Zbog ovog sto sam za antoniju napisao?pa procitaj malo njezine postove,pa ako je tebi to normalno,onda nemamo sta dalje da pricamo.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
A zbog cega ti mislis da sam se ja stavio u ulogu sudije?Zbog ovog sto sam za antoniju napisao?pa procitaj malo njezine postove,pa ako je tebi to normalno,onda nemamo sta dalje da pricamo.

Štosam to ja napisalča da nije istinito ???


vjerujem u sve sto pise u Bibliji ali sto se poklapa sa Kuranom jer su te dvije knjige od istog Boga ali mi smeta kada okrecete i izvrcete moje rijeci i cak na to se i brisu moji postovi je napisao(la):
Napiso si da vjeruješ štoje potvrđeno Kuranom.


Ja nisam rekao da mjerim Bibliju Kuranom,

Eto neznam tkoje ovo napiso

nadam da ste i vi nesto barem sahvatili sto se tice moje vjere,jedino ako niste ovako zaostali kao antonija onda vam ni Bog dragi ne moze pomoci.

Tvoju vjeru poštujem , poštujem tvog Boga Alaha , poštujem i svetu knjigu Kuran , ijako je nemogu poštivati više od Biblije . Štose tiče tvog proroka Muhameda ,drago mije štosam za ostala .

jedan vic: Oženi Musliman Katolkinju , dabije prekrstili u muslimanku , triput je povedu da obiđe Džamiju , onda joj vele eto postala si muslimanka .
Prođe malo vremena , pošalju snaju na stočni sajam da kupi janje , snaja ode i kupi prase . Svekrva veli snajo štosi to kupila pa mi nejedemo svinjetinu , snaja odgovara , obađite tri puta oko Džamije i postat će janje .
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
A zbog cega ti mislis da sam se ja stavio u ulogu sudije?Zbog ovog sto sam za antoniju napisao?pa procitaj malo njezine postove,pa ako je tebi to normalno,onda nemamo sta dalje da pricamo.

Nismo ovde da sudimo već da podelimo veru i razmenimo saznanja iz knjige na koju Muhamed ukazuje.
Dakle šta imaš reći o onom iznad što napisah?
 
Učlanjen(a)
29.08.2014
Poruka
28
Samo jedno pitanje, kazes da verujes u sve sto se poklapa sa Kuranom.
Znaci ti uzmes Kuran i njime meris Bibliju?

Prijatelju to se tako ne radi, kada se istrazuje neka religija, ne uporedjuje se sa svojom verom.
Jer ako krenes sa predubedjenjima zavrsices i ostaces na tome.
Nikada se od neprijatelja ne uzimaju informacije, nego odes kod onih koji su tu informaciju i objavili, pa se od njih raspitas da li je istinito ono sto pricaju o njima..
Onaj ko ogovara, reci ce ti samo ono sto je izvrnuo. Ogovarac je uvek lazljivac..
Ovde tvoji svestenici ogovaraju, a mi ti nudimo da cujes istinu o tome sta biblija uci...
A sta to moji svestenici izvrcuju???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
A sta to moji svestenici izvrcuju???

Apsolutno sve kada se doticu Biblije.
To se iz tvojih reci takodje vidi jer postavljas ono sto si od njih cuo..
A dovoljno je svakome od nas Hriscana pogledati video sa Zakirom Naikom recimo, pa da vidimo kakve su to namerne manipulacije i izmisljotine u pitanju.. To moze da prevari samo one koji o svojoj veri nista ne znaju..

Ja nisam rekao da mjerim Bibliju Kuranom,al da nisam nesto naucio jesam,al se nadam da ste i vi nesto barem sahvatili sto se tice moje vjere,jedino ako niste ovako zaostali kao antonija onda vam ni Bog dragi ne moze pomoci.

Sto se tice tvoje vere, ja odavno znam sta vi tvrdite i ucite.
Da su muslimani iskreni vernici, i dobri ljudi, jesu, i tu se nema sta prigovoriti..
Tu ne uzimam u obzir vase svestenike, jer neki od njih namerno izvrcu..
A ako si nesto drugo hteo da dokazes, sto se tice teologije, kontradiktornosti i sl. Jos nista od toga nismo videli...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Šetaju Mujo i Haso pored auto puta i razgovaraju i u jednom momentu Mujo konstatuje i kaže Hasi: ,,Bolan Haso ti si zaostao čovek,, nato će Haso ,,Jesam jer da nisam i mene bi auto pokupio kao Fatu,,

Zašto se stavljaš u ulogu sudije?

PRVO i osnovno u veri jeste shvatiti SMISAO ŽRTVE.
Muhamed ti reče da se okupljaš sa onima ljudima KNJIGE i ako ga poslušaš pitaćeš se zašto je Bog Musi rekao da načini šator od sastanka i da se tamo prinose žrtve i koji je smisao te naredbe.
Tek kad to shvatiš SVE će ti biti jasno ceo koncepr uzroka greha i posledice istog a onda će se otvoriti izlaz iz večne smrti kroz VRATA koja je Bog postavio za VERUJUĆE.

Bez ovog iznad NEMA SPASENJA ma šta god ko učio ili živeo.
Pozdrav.

Adalone slušam:
 
Natrag
Top