Kur'an i Biblija

Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Stari zavjet dat je Izralecima. - pa su ga pokvarili.
Novi zavjet dat je takodje Izraelcima. - pa su ga takodje pokvarili.
Kur'an je dat cijelom covjecanstvu. - nema sanse da mu iko ista ucini!

Isus nije pisao nista!
Opisivalo je njegov zivot oko 80 raznih ljudi, samo su 4 odabrana za Bibliju. Bog ta cetiri nije birao, nego Koncil., navodeci da ih je nadahnuo nekkav duh za koga oni tvrde da je svet!

Bog nije dao Bibliju, iako se ona pojavila s Njegovim dopustenjem, kao i Sotona uostalom (ovdje ne povlacim paralelu izmedju Biblije i sotone - da znas!). Zato sam ti napisao da pojma nemas o Bibliji, kada je i kako nastala. I dalje mislim da je tako.

Muslimani prizunaju Toru, Psalme i Jevandjelje, priznaju sve Bozje Knjige koje rastavljaju Istinu od neistine.
Pokazano je i ovdje da Biblija sadrzi neistine i kontradikcije.
Kur'an kaze tacno, bez sumnje: Ljudi su umijesali svoje prste i zamijenili ono sto vrijedi necim bezvrijednim. To s emoze i dokazati i pokazati.
Bog ne grijesi!!!!!!

Tvoja velika zabluda jeste sto ti ne vjerujues da je Bog Ziv! Ti ne vjerujes da ce biti vaskrsenje, i to tjelesno. Ako kazes da si vjernik te dvije stvari o tebi govore suprotno.

Ne znam tacno sada broj stiha, to je u onome sto se zove Jevandjelje po Jovanu, negdje pri kraju. Vec sam negdje ranije dao i stihove i brojeve i objasnjenja. Potrazi ako hoces. I pokusaj pratiti razgovor da s ene vracamo stalno na isto.

Ma hjade budi dobar!
Ako vjerujes da je Bog stvorio Sotonu i dao mu vremena da ljude opsjeni do Kraja Svijeta, zar ti sumnjas da On nema vlast nad njim?
Zar sumnjas da Bog ne moze da ucini sta je Njemu Volja?
I jops nesto: Od Sotone su zasticeni oni koji cvrsto vjeruju! To je Bog rekao Sotoni: Onima koji budu cvrsto vjerovali neces moci nista!

Ljudi su se zavadili zbog zavisti, i bolesne zeljena koju ih je naveo Sotona, da vladaju jedni nad drugima!

Otkud u Kur'anu istine koje se nalaze i u Bibliji ako Kur'an nije Bozja Objava?

nema ja taj mentalitet, jos nisam dobio ozbiljnu primjedbu na bilo sta sto sam napisao ovdje.
Niti je ozbiljno odgovoreno na moje primjedbe.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Stari zavjet dat je Izralecima. - pa su ga pokvarili.
Novi zavjet dat je takodje Izraelcima. - pa su ga takodje pokvarili.
Kopiraću deo mog posta na koji si ti dao ovaj odgovor:
A kome je onda dat Stari Zavet i od koga?
Čija je to objava?
Pazi šta odgovaraš. Jer mi nismo mala deca!
I pravo da ti kažem jedva čekam odgovor!
Pretpostavljam da si sasvim slučajno zaboravio odgovoriti na sledeća (pretpostavljam po tebi) nebitna pitanja:
1) Čija je objava S.Z. i
2) Od koga je dat S.Z. Izraelcima

Takođe kopija prethodnog mog posta:
Fenomenalno! A kako je to Jevanđelje Isus pretočio u 4 koja su u Novom Zavetu?
Sledeće pitanje – Čija je objava Novi Zavet?
Kome je Novi Zavet namenjen?
Moram te ovo sve pitati jer ako ti u ovo sve veruješ što govoriš – moram znati s kim imam posla.
Pretpostvaljam da si i ovde sasvim slučajno ZABORAVIO DA ODGOVORIŠ na dva pitanja:
1) Čija je objava N.Z. i
2) Od koga je dat N.Z. Izraelcima

Ili si možda da je to apsolutno zanemarljiva činjenica za ovu temu jer ti TVRDIŠ da su Stari i Novi zavet nebožije knige. Evo ti deo tvog posta
Moracu da odgovorim najkrace:
Bog nije dao Bibliju!
Bog je Mojsiju dao gotove ploce sa Zakonima. To je Tora, ona je mogla da se uklese na svaki oltar.
Pslami su pjesme zahvalnice Bogu koje je pjevao David.

Sarrdy, vidi se da ne znas ni kada je nastala prva Biblija ni na koji nacin je nastala.

Tvrdim da sigurno nije Bozje djelo, jer ima u njoj mnogo gresaka.
Istina je da su ljudi prekrajajuci Toru, Psalme i Jevandjelje nacinili Bibliju s greskama, kakva je i danas a i dalje se pise i grijesi.

Kur'an je dat cijelom covjecanstvu. - nema sanse da mu iko ista ucini!
Dobro sam rekao – da si ti poput JS. Džaba dokazi, logika, zdrav razum.......... ti furaš svoj fazon. Super. Ali me samo jedna stvar intersuje, ako želiš odgovoriti:
Da li si IKOGA Hrišćanina na Planeti ubedio u to što pričaš? Hvala unapred ako se odlučiš za odgovor. Jer mislim da samo tračiš svoje vreme. Ili je ipak ono što sam te pitao pre dva moja posat – možda ti je ovo zabava ili posao, pa zato furaš svoj fazon.

A u vezi ovoga imam dva pitanja.
1) Kako Bog to nije uspeo sa Biblijom;
2) Svet je u vlasti zloga. Iako to u Q ne piše, a Biblija izveštava – i po tome se vidi da je Q lažna objava. Jer kakvo je to Božije uređenje na Zemlji kada ima tolike razlike među ljudima, nepoštenja, ratova, kriminala......... To Božje stvarstvo nije – već Kuransko. Jer Kuranski Bog upravo to i tvrdi da je On sva vlast na Zemlji. I otuda se vidi kakav je. Dok Biblijski Bog kaže da je ceo Svet u vlasti zloga i da će se samo pojedinci spasiti!
PITANJA: Zašto bi ovosvetovni ljudi menjali Kuran?
Biblijski lako to tumačimo – pošto ona izveštava da je Planet u vlasti zloga i upravo taj svet želi prekrojiti Bibliju – i otud te verzije Biblije. I to je Bog mogao sačuvati – ali nije da bi nam lakše prepoznao karakter. Kao kod žrtvovanja Isaka od strane Avrama. Bog je znao da će Avram zaklati sina, ali ipak sam čin – delo – praksa ima još jedan pečat više! Otuda je i Bog dopustio par lažnih Biblija da bi se u PRAKSI I NA DELU videlo ko je kakav! Upamti ovo što ti kažem – trebaće ti nekada u životu. Jer odlično znam da si u krivu. Tvoji odgovori mi to govore.

Isus nije pisao nista!
Opisivalo je njegov zivot oko 80 raznih ljudi, samo su 4 odabrana za Bibliju. Bog ta cetiri nije birao, nego Koncil., navodeci da ih je nadahnuo nekkav duh za koga oni tvrde da je svet!
Pa rekao si da je Bog dao Jevanđelje Isusu. Zaboravio si samo da nam kažeš kako je to Jevanđelje onda preneto na papir i došlo u N.Z.
A ako su ljudi prekrajali :
Pitanja:
1) Kako nisu Kuran, već samo N.Z. i S.Z.
2) Ako je Bog dao nama samo dve kamene ploče sa Zakonom; Davidove Psalme i Jedno Jevanđelje, po tvojoj tvrdnji – kako onda da je cela Biblija skladna – a tako obimna knjiga.
3) Kako to da u ostalim knjigama (nenavedenim u tvom popisu Božijih) ima proročanstva koja su se obestinila nakon 500, 1000, 1500, 2000 godina.......
4) Koje je to PRAVO JEVANĐELJE koje priznaje Kuran? Zašto ga Muslimani ne objave – kada već tvrde da je ono pravo. Gde je?
5) Šta je to prekrojeno u Jevanđeljima kako ti tvrdiš?
Molio bih za odgovore, a ne ljudska tumačenja i priče. Jer ljudi svašta pričaju i usvašta veruju.

Bog nije dao Bibliju, iako se ona pojavila s Njegovim dopustenjem, kao i Sotona uostalom (ovdje ne povlacim paralelu izmedju Biblije i sotone - da znas!). Zato sam ti napisao da pojma nemas o Bibliji, kada je i kako nastala. I dalje mislim da je tako.
?????
Ovo su EXTRA NOVOSTI!
Prvo si rekao da Biblija nije Božija objava, a sada da je – ali sa Njegovim dopuštenjem.
I još tvrdiš ti kao Musliman, mada kada sam te pitao da to potvrdiš ti nisi, ZNAŠ kako je nastala Biblija!
A mi Hrišćani ne znamo!?
Lepo. Pričaj mi još malo o tome – vrlo je zabavno.
Pa kaži nam onda kako je nastala Biblija (normalno tvoju verziju). Jer pravu sigurno ne znaš. Baš da je čujemo.
Molio bih te. Uveravam te da ću ti tu naći batem 3 debela propusta – ako izložiš sve što znaš.

Muslimani prizunaju Toru, Psalme i Jevandjelje, priznaju sve Bozje Knjige koje rastavljaju Istinu od neistine.
Pokazano je i ovdje da Biblija sadrzi neistine i kontradikcije.
Kur'an kaze tacno, bez sumnje: Ljudi su umijesali svoje prste i zamijenili ono sto vrijedi necim bezvrijednim. To s emoze i dokazati i pokazati.
Bog ne grijesi!!!!!!
Kako Bog ne greši!? Kada tvrdiš da su ljudi izmenili Negove objave u S.Z. i N.Z. A nisu uspeli u Kuranu!
Znači u jednim knjigama jesu (Hrišćanskim) a u Kuranu NISU!
Pa još kakava KOINCIDENCIJA –to nam govori jedan Musliman!
Lepo. Samo nastavi i ne zaboravi što sam te pitao! Da li si nekog Hrišćanina ubedio u tvoju priču.

Tvoja velika zabluda jeste sto ti ne vjerujues da je Bog Ziv! Ti ne vjerujes da ce biti vaskrsenje, i to tjelesno. Ako kazes da si vjernik te dvije stvari o tebi govore suprotno.
Epohalno!
Šta drugo reči. Sem da te zamolim na bazi kog mog posta (možeš uzeti bilo koji sa ovog foruma) si ti zaključio da ja:
1) Ne verujem da je Bog živ, već da je Bog umro?
2) Ne verujem da će biti telesnog vaskrsenja?
Ako zaboraviš da mi odgovoriš na ova dva pitanja – ja ću te podsetiti u sledećem postu. I to ne zbog mene. Meni je moj odnos sa Bogom jasan kao dan – već zbog drugih ljudi sa ovog foruma.

Ne znam tacno sada broj stiha, to je u onome sto se zove Jevandjelje po Jovanu, negdje pri kraju. Vec sam negdje ranije dao i stihove i brojeve i objasnjenja. Potrazi ako hoces. I pokusaj pratiti razgovor da s ene vracamo stalno na isto.

Ma hjade budi dobar!
Ako vjerujes da je Bog stvorio Sotonu i dao mu vremena da ljude opsjeni do Kraja Svijeta, zar ti sumnjas da On nema vlast nad njim?
Zar sumnjas da Bog ne moze da ucini sta je Njemu Volja?
I jops nesto: Od Sotone su zasticeni oni koji cvrsto vjeruju! To je Bog rekao Sotoni: Onima koji budu cvrsto vjerovali neces moci nista!
1) Ja ne verujem da je Bog stvorio sotonu, već znam;
2) Ja uopšte ne sumljam da Bog ima vlasti nad sotonom, jer Pismo kaže da će ga baciti u pakao.
3) Ja uopšte ne sumljam da Bog može učiniti šta je Njemu volja u bilo čemu i bilo kada!
4) Ja uopšte ne sumljam da Bog može sačuvati svako ljudsko Biće od večne smrti i od sotone ako prihvati Njegova pravila i ustrojstvo.
5) Samo jednu stvar ne znam. Poentu ovog dela tvog posta!?

Ljudi su se zavadili zbog zavisti, i bolesne zeljena koju ih je naveo Sotona, da vladaju jedni nad drugima!
OK, i ?

Otkud u Kur'anu istine koje se nalaze i u Bibliji ako Kur'an nije Bozja Objava?
Zato što je više od pola prepisan iz Biblije. Zato je i nastao 600 godina posle N.Z. i preko 2000 godina posle S.Z.
A u vezi ovoga bih ti izneo jedan stih>>

2. Коринћ 11:13-15 Јер такви лажни апостоли и преварљиви посленици претварају се у апостоле Христове. И није чудо, јер се сам сотона претвара у анђела светла. Није дакле ништа велико ако се и слуге његове претварају као слуге правде, којима ће свршетак бити по делима њиховим.

Mada znam da sam ga džaba pisao – jer si ti po mentalitetu kao JS.

nema ja taj mentalitet, jos nisam dobio ozbiljnu primjedbu na bilo sta sto sam napisao ovdje.
Niti je ozbiljno odgovoreno na moje primjedbe.
Nisi ih video! Primedbe su sledeće:
1) Kako svemogući Bog napravi takva propust kod Njegove objave Tore; Davidove Psalme i Jedno Jevanđelje i dozvoli da ljudi ubace još 60 – 70 knjiga u to! A kod Kurna baš ni jedno slovo!
2) Kako to da Muslimani nisu sačuvali original Jevanđelje (to jedno koje ti tvrdiš da postoji);
3) Šta je Bog čekao preko 2000 godina da ljudima da pravu objavu a do tada ih je držao u zabludi. Podsetio bih te da je PRAVI Bog dao Toru Mojsiju pre više od 3.500 godina. A javljao se ljudima, poput Noja, Enoha.... pre više od 5.000 godina. Da bi tek u 7-mom veku objavio PRAVU objavu koji niko ne moće promeniti. A ovih 4 – 5 hiljada godina – nek se sami snalaze.

Pošto sam (sigurno) dobro zaključio da si poput JS, ili onog karijeriste (primer) – ja ovo ne odgovram da bi ti primetio moje primedbe – jer ih ti najverovatnije nećeš primetiti do kraja svog života. Jer ko je toliko čvrsto pod Kuranom – teško se iz toga može iskobeljati – ja ovo pišem zbog onih koji se kolebaju između Biblije i kurana!
Ovo sve je zbog njih, a tebi odgovaram jer je to moja dužnost pred Bogom ljubavi, milosti, Stvoriteljem svega vidljivog i nevidljivog.

A ti i dalje neveruj. To je Božija slobodna volja data svakom ljudskom biću.
Niko ti ne brani.

PS
I normalno da nisi znao odgovor na postavljeno pitanje iz prošlog posta jer si ’’pod Kuranom’’, ali ću ga ja i ovde opet ponoviti:

Prvobitno napisao harrybonnot :
Isus je dosao da spasi svijet, kazu, da uzme grijehe?
Mislis da je to tacno, da je to bilo i da je sada?

Grijeh se nije smanjio!

Odgovr Šarrdy:
Nebo će biti apsolutno čisto bez greha! U Nebo ništa ne može ući nečisto...........to Biblija eksplicitno kaže. E sada ja tebe pitam, i sve Nemuslimane koji veruju u ovo što si ti naveo, i sve koji ne veruju da je Hrist dao svoj život za grehe čovečanstva:
Pa kako će sutra u Nebu biti razbojnik sa krsta, Petar koji se 3 X odrekao Hrista. ap. Pavle koji je proganjao i ubijao prve Hrišćane; ubice, silovatelji dece i žena, kriminalci, prevaranti, preljubnici............... koji su se u jednom trenutku pokajali, krstili, nanovorodili i ušli u nebo!
Eto, dobro razmisli pa odgovori. Nadam se da ćeš nešto zdravo logički reći. Jer su ovo jako ozbiljne stvari. Mada ti imaš pravo i nanjih neozbiljno odgovarati.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Pretpostavljam da si sasvim slučajno zaboravio odgovoriti na sledeća (pretpostavljam po tebi) nebitna pitanja:
1) Čija je objava S.Z. i
2) Od koga je dat S.Z. Izraelcima
Nisam zaboravio, nego nisi ti shvatio.

Stari zavjet i Novi zavjet su skup raznih svitaka, ni SZ ni NZ nisu objavljeni od Boga. kako to ne shvacas?
Razne svitke skupili su i doradili razni svecenici i sami ih nacinili.
Svi svici sadrazni u Bibliju poticu od Izraelaca i svi su uopuceni Izraelcima. Izraleci su do zadnjeg svitka u Bibliji rukopisali tu knjigu.

SZ i NZ nisu postojali uopste u doba Isusa!

Nisam ubijedio i ovo sto pruicam nije pricao niko prije mene. Ja apelujem na vas zdrav razum a ne na bajke koje slusate s koljena na koljeno.
Na kraju, nije niko obavezan da uzme ozbiljno i jednu moju rijec.

Biblija sama govori o tome zasto nije "uspio", jer je data ljudima "tvrde sije". Zato Biblija opisuje red proroka red strahovitih stradanja i jos nije dosla pamet u glave "ljudima tvrde sije". Vole izmisljotine i bajke, eto ti.

Nista nije bez vlasti Boga! I zli je u Bozjoj Ruci! Samo,.... pamet nije svakome data da vidi.

jevandjelje jeste dato Isusu, ali oni koji su ga trebali nastaviti su se razbjezali i onda ubacili svasta sto nije primjereno.

Bibnlija nije skladna! Ima poveliki broj neskladnosti.


napisao si previse, nisam trenutno s dovoljno vremena da ti odgovorim. Bilo bi dobro da pokusas s manjim briojem pitanja i da ih ponavljas sve dok ne shvatis sve dok ti odgvori ne budu jasni.
U medjuvremenu pokusaj nauciti stogod o Bibliji i njenom sadrzaju, pa i o tome kada je i kako nastala.Moze ti pomoci literatuta JS, oni su istrazivali prilicito ozbiljno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
1) Ne verujem da je Bog živ, već da je Bog umro?
2) Ne verujem da će biti telesnog vaskrsenja?
Ako zaboraviš da mi odgovoriš na ova dva pitanja – ja ću te podsetiti u sledećem postu. I to ne zbog mene.
Po tome ako pises za tebe je Bog neki nematerijalni Duh?
I ako pises o Nebu na tvoj nacin zakljucujem da ce na nebu biti duhovna a ne tjelesna bica?

Ja uopšte ne sumljam da Bog ima vlasti nad sotonom, jer Pismo kaže da će ga baciti u pakao.
Vrlo dobro!
Zasto onda kazes da je sotona vladar ovog, ili bilo kojeg svijeta?

2. Коринћ 11:13-15 Јер такви лажни апостоли и преварљиви посленици претварају се у апостоле Христове. И није чудо, јер се сам сотона претвара у анђела светла. Није дакле ништа велико ако се и слуге његове претварају као слуге правде, којима ће свршетак бити по делима њиховим.
Muhammed a.s. nije niciji apostol nego posljednji Bozji poslanik!
On da je apsotol Hristov?
Znas ko su "apostoli Hristovi"? Oni kojima ce Hrist reci: odlazite zlotvori, nikada vas nisam poznavao!
To su oni koji Hrista predstavljaju kao boga ili bozanstvo!
1) Kako svemogući Bog napravi takva propust kod Njegove objave Tore; Davidove Psalme i Jedno Jevanđelje i dozvoli da ljudi ubace još 60 – 70 knjiga u to! A kod Kurna baš ni jedno slovo!
Jer je Svemoguc i moze sta Mu se prohtije.
Pokazao sam ti da Biblija sadrzi vise gresaka! Kako ti nije jasno? Bog ne grijesi.

2) Kako to da Muslimani nisu sačuvali original Jevanđelje (to jedno koje ti tvrdiš da postoji);
Sacuvano je u Kur'anu!
Jer Jevandjelje je Radosna vijest, Kur'an je Radosna vijest i Opomena (zadnja).

Šta je Bog čekao preko 2000 godina da ljudima da pravu objavu a do tada ih je držao u zabludi. Podsetio bih te da je PRAVI Bog dao Toru Mojsiju pre više od 3.500 godina. A javljao se ljudima, poput Noja, Enoha.... pre više od 5.000 godina. Da bi tek u 7-mom veku objavio PRAVU objavu koji niko ne moće promeniti. A ovih 4 – 5 hiljada godina – nek se sami snalaze.
Sve su Bozje Objave prave!
Samo, ne mislis li da su se neke zapalile sa Jeruzalemom? Ili zagubile u mnogobrojnim porogonstvma koje su zasuzili?


Tvoje zadnje pitanje o tome kako ce bivsi grijesnici u Nebo...(opet Nebo?)?

Dovoljno je da prije nego umru, dok jos dusa iz njih nije krenula, dovoljno je da povjeruju u Jednoga Boga da se iskreno pokaju i iskreno zamole oprost od Allaha!
Allah ce oprostiti onome kome hoce, niko Ga nece moci sporijeciti.

Zar Hrist nije rekao: nece djeci trnuti zubi zbog oceva grijeha?

Znaci: svako ce odgovarati za svoje grijehe! On je samo navijestio vaskrsnuce, a ne uzimanje svjetskih grijeha.
jer da ih je uzeo ne bi svijet isao dalje prema dnu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Nisam zaboravio, nego nisi ti shvatio.
Stari zavjet i Novi zavjet su skup raznih svitaka, ni SZ ni NZ nisu objavljeni od Boga. kako to ne shvacas?
Razne svitke skupili su i doradili razni svecenici i sami ih nacinili.
Odlično si ovo rekao!
E sada nam još samo ostaje da u to ubedimo Hrišćane.
Znači više od 60 % Biblije je dodato i preko 3.500 godina Bog ništa nije mogao tu uraditi, jer su ljudi jači od Njegove objave! I mogli su da vršljaju po Bibliji kako su hteli, a Bog je ubio 42 deteta što su se rugali Jeliseju zato što je ćelav.
Pa lepo ti to Harry Poteru razmišljaš.
Dodavanje, oduzimanje, prekrajanje.......... Božije reči Bog nije mogao kazniti niti stopirati (ali je to uspeo sa Kuranom) – jer je to banalna sitnica. A to što su se deca izrugivali Jeliseju što je ćelav kaznio je surovom smrću – dve medvedice su rastrgle 42 deteta!

Da živim još 1.000 godina i da spoznam Bibliju i Kuran 100 X bolje nego sada – ja u ovo ne bih mogao poverovati.
Dobro su ljudi rekli – veća je vera ateista nego Hrišćana – nažalost pogrešna. Tako je i u tvom slučaju. U šta ti veruješ – to je neverovatno!

DA JE BOG PRVO POGREŠIO SA BIBLIJOM A onda nam dao Kuran i 7-mom veku, a tu sada niko ništa neće dodavati jer će ga učiti napamet!
Fenomenalno rešenje, nema šta. A onda je pri tome nastala nova vera – Muslimanska – koja je militantna, i sve prostore oko Izraela zauzela, da su Hrišćani morali ići tri puta osvajati Svetu Zemlju.
I sa Kuranom je napravljena najveća podela u istoriji Religije, koja traje i do danšnjeg dana i ostaće do Armagedona – i to je sada PRAVA STVAR od PRAVOG BOGA!

Sve je ovo super, sve je ovo strava ali bih jako voleti videti Hrišćanina koji je DOBRO poznavao Bibliju i prešao u Islam. Kojim faktima je to uradio. Evo ja sam pročitao i Bibliju i Kuran – i samo sam izgubio vreme čitajući kuran. Te dve knjige su kao Nebo i Zemlja. Kuran je običan plagijat, koji je uneo samo nemir, netrpeljivost, ratove, ubojstva u već ionako krvavo Hrišćanstvo. Da ne govotrim da mu je osnovni cilj dve stvari:
1) Ukinuti Hristovu žrtvu na krstu
2) Ukinuti Bibliju kao Božiju reč
I sada ja pitam sve na forumu – ako Hrišćanima uzmeš ove dve stvari – Šta im ostaje?

A onda nam je i Kuran dao pregršt fenomenalnih stvari poput ove, za nas Hrišćane:

Mojsije dok je bio na Horivu:
Q 2:51,52 > i kada smo Musau četrdeset noći obećanje ispunjavali, vi ste, u njegovu odsustvu, sami sebi čineći nepravdu, tele obožavati počeli; Zatim smo vam, i poslije toga, oprostili da biste zahvalni bili;
Bog im je oprostio što su se klanjali zlatnom teletu,

Q 7:152 One koji su tele prihvatili stići će kazna Gospodara njihova i poniženje još na ovome svijetu; tako Mi kažnjavamo one koji kuju laži.
A onda se Bog predomislio i kaznio ih!


Ili pak poruka nama Hrišćanima je eksplicitna:
Q2:62 One koji su vjerovali, pa i one koji su bili jevreji, kršćani i sabijci - one koji su u Allaha i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili - doista čeka nagrada od Gospodara njihova; ničega se oni neće bojati i ni za čim neće tugovati! -
Bog prihvata Hrišćane koji su verovali u Allaha!
Ovo je zaista Genijalno od Kuranskog Boga! Oni Hrišćani koji su verovali u Allaha će imati veliku nagradu na nebu.
I samo jedno prosto pitanje – Koji su to Hrišćani koji veruju u Allaha!?

Q4:150, 4:151 Oni koji u Allaha i poslanike Njegove ne vjeruju i žele da između Allaha i poslanika Njegovih u vjerovanju naprave razliku, i govore: "U neke vjerujemo, a u neke ne vjerujemo", i žele da između toga nekakav stav zauzmu - oni su zbilja pravi nevjernici; a Mi smo nevjernicima pripremili sramnu patnju.
A ovde Bog to potvrđuj – Hrišćani koji ne veruju u Allaha idu u pakao!


Svi svici sadrazni u Bibliju poticu od Izraelaca i svi su uopuceni Izraelcima. Izraleci su do zadnjeg svitka u Bibliji rukopisali tu knjigu.
Pa ako su Jevreji stalno prepisivali Bibliju i odlagali svice i prali ruke pre svakog prepisivanja i čuvali te svitke kao zenicu oka svoga – otkud sada odjedanput više od 60 % Biblije prevara!? Pa ako su ti svici iz I, II, III i IV veka pronađeni i odgovaraju ovoj današnjoj Bibliji koja je na našim stolovima (pogotovu Stari Zavet) – kako sada ova Biblija ništa ne valja?

SZ i NZ nisu postojali uopste u doba Isusa!
OK, i?
Šta to menja u ovoj ludosti koju ti hoćeš da nam predstaviš? Da li je nastao 50 godina posle Hrista ili 100 godina ili 200......... kakve to veze ima!?
Novi Zavet nam govori da nikada reči ne behu od ljudi, nego od Boga. Znači On je nadahnuo pisce N.Z. da pišu a ne oni sami sebe.
A ta priča da je Bog nadahnuo Muhameda a.s.v.s. i da je u Kuranu sve tačno - onda to pije vodu. A kada isti princip primenimo na Bibliju, odnosno Novoi ZAVET onda NEPIJE! To je zaista smešno – pa da li ti je u to neko poverovao? Ajde iskreno kaži!

Nisam ubijedio i ovo sto pruicam nije pricao niko prije mene. Ja apelujem na vas zdrav razum a ne na bajke koje slusate s koljena na koljeno.
Na kraju, nije niko obavezan da uzme ozbiljno i jednu moju rijec.

Kakve bajke? Pa jesu li tebi bajke ‘’svici sa Mrtvog mora’’, ‘’Kumranski svici’’, ‘’kodes Sinajtikus’’ – proverene arheološke stvari i potvrđene naučnom metodom o starosti.
Koja arheološka otkrića imamo za Kuran!?
Ja sve vreme tvrdim da ti veruješ u bajke, ili preciznije rečeno - lažnu Božiju objavu, a ti sada ja pričam bajke!?
Pa dobro, tj odlično – idemo s tim bajkama do Armagedona – a tamo ćemo videti ko je verovao u bajke, a ko ne. Da li ja ili ti? Pošteno?

Biblija sama govori o tome zasto nije "uspio", jer je data ljudima "tvrde sije". Zato Biblija opisuje red proroka red strahovitih stradanja i jos nije dosla pamet u glave "ljudima tvrde sije". Vole izmisljotine i bajke, eto ti.

Nista nije bez vlasti Boga! I zli je u Bozjoj Ruci! Samo,.... pamet nije svakome data da vidi.

jevandjelje jeste dato Isusu, ali oni koji su ga trebali nastaviti su se razbjezali i onda ubacili svasta sto nije primjereno.

Bibnlija nije skladna! Ima poveliki broj neskladnosti.
Stihovi, primeri..........ne paušalne izjave molim. To može i dete od 8 godina. Dobro sam ja rekao džabe ja tebi sve ovo pišem.
Ti samo udaraš copy/paste i uopšte ne čitaš moj post u celosti
Pa kada je toliki nesklad u Pismu – daj mi bar jedan primer! To sam ti već dva ili tri puta tražio!

napisao si previse, nisam trenutno s dovoljno vremena da ti odgovorim. Bilo bi dobro da pokusas s manjim briojem pitanja i da ih ponavljas sve dok ne shvatis sve dok ti odgvori ne budu jasni.
Strpljiv sam ja. Spremi sve što imaš pa se onda javi. Ako budeš odgovarao na sva pitanja – biće ih manje, a ako odgovaraš na svako treće biće ih sve više.

U medjuvremenu pokusaj nauciti stogod o Bibliji i njenom sadrzaju, pa i o tome kada je i kako nastala.Moze ti pomoci literatuta JS, oni su istrazivali prilicito ozbiljno.
Zašto bih ja istraživao kako je Biblija nastala – ako me ona osvedočava od prve do poslednje strane – da je BOŽIJA REČ. A to što mi ti predlažeš – je LJUDSKA REČ. Naročito JS i tvoja. Što mi nisi ponudio da istražim kod Adventista, ili Baptista, ili Pravoslavaca kako je nastala Biblija. Nego kod JS i Muslimana. Zaboravio si da mi ponudiš istraživanje Biblije kod Mormona, univerzalnog Života i Sajentologa! Oni su ti zgodni za ovu priliku.

Po tome ako pises za tebe je Bog neki nematerijalni Duh?
I ako pises o Nebu na tvoj nacin zakljucujem da ce na nebu biti duhovna a ne tjelesna bica?
Moja prababa je zaključila da je zemlja ravna ploča, jer kada ide šorom uvek ide ravno nikada zaokrugljeno.
Više puta sam ti naglasio – DAJ MOJ POST. Bilo koji, a ne paušalne priče. Dobro sam ja rekao džaba tebi i 100.000 postova a ne moja 3 - 4 ili 5.

Harry wrote:
Ja uopšte ne sumljam da Bog ima vlasti nad sotonom, jer Pismo kaže da će ga baciti u pakao.
Vrlo dobro!
Zasto onda kazes da je sotona vladar ovog, ili bilo kojeg svijeta?
Uh, najzad jedno umno pitanje. Ili bolje rečeno konkretno. To volim!!!
MOJ POST ILI STIH IZ PISMA ILI AJET IZ KURANA – pa onda ja!
Evo i odgovora:
1) Zato što mi Biblija kaže da će Bog baciti sotonu u pakao!
2) Zato što mi Biblija kaže da je sotona vladar ovoga sveta!
3) Gde sam ja rekao da je sotona vladar još nekih svetova sem ovog zemaljskog!?

Muhammed a.s. nije niciji apostol nego posljednji Bozji poslanik!
On da je apsotol Hristov?
Znas ko su "apostoli Hristovi"? Oni kojima ce Hrist reci: odlazite zlotvori, nikada vas nisam poznavao!
To su oni koji Hrista predstavljaju kao boga ili bozanstvo!
Još nešto sam dobro rekao - ti si moj idol!
41) Gde sam ja rekao da je Muha. a.s.v.s. apostol!?
42) Ne znam. Prvi put čujem da su apostoli Hristovi oni kojima će Hrist reći odlazite zlotvori..............
Na bazi čega si ovo zaključio? Ako smem pitati. Ove je isto genijalno rečeno.

Harry wrote:
1) Kako svemogući Bog napravi takva propust kod Njegove objave Tore; Davidove Psalme i Jedno Jevanđelje i dozvoli da ljudi ubace još 60 – 70 knjiga u to! A kod Kurna baš ni jedno slovo!
Jer je Svemoguc i moze sta Mu se prohtije.
Pokazao sam ti da Biblija sadrzi vise gresaka! Kako ti nije jasno? Bog ne grijesi.
Da, da. Pa mu se prohtelo da KURAN ZAŠTITI OD DODAVANJA I ODUZIMAJNA, A BIBLIJU NE – Odakle si ovo zaključio.
Ja mora da sam mnogo senilan. Ne sećam se NI JEDANU kontradiktornost iz Biblije da si mi dao! Nađi post!

Harry wrote:
2) Kako to da Muslimani nisu sačuvali original Jevanđelje (to jedno koje ti tvrdiš da postoji);
Sacuvano je u Kur'anu!
Jer Jevandjelje je Radosna vijest, Kur'an je Radosna vijest i Opomena (zadnja).
Ja te pitam za BIBLIJSKO JEVANĐELJE a ne za Kuransko!
Ovim si potvrdio da to što si rekao da Islam priznaje, između ostalog i Jevanđelje, je ustvari bila LAŽ! Evo nemaš ga!
A Kuransko jevanđečlje je čista izmišljotina – to sam ti više puta naglasio.


Sve su Bozje Objave prave!
Samo, ne mislis li da su se neke zapalile sa Jeruzalemom? Ili zagubile u mnogobrojnim porogonstvma koje su zasuzili?
?????????????
Oću kakit, neću kakit, Biblija je lažna, sve su objave Božije prave.................
Zato što su Jevreji čuvali najviše Bibliju. To im je bila svetinja. I pred svaki pohod na njih su ga nosili podzemnim tunelima u pećine i držali u ćupovima.

Tvoje zadnje pitanje o tome kako ce bivsi grijesnici u Nebo...(opet Nebo?)?

Dovoljno je da prije nego umru, dok jos dusa iz njih nije krenula, dovoljno je da povjeruju u Jednoga Boga da se iskreno pokaju i iskreno zamole oprost od Allaha!
Allah ce oprostiti onome kome hoce, niko Ga nece moci sporijeciti.

Zar Hrist nije rekao: nece djeci trnuti zubi zbog oceva grijeha?

Znaci: svako ce odgovarati za svoje grijehe! On je samo navijestio vaskrsnuce, a ne uzimanje svjetskih grijeha.
jer da ih je uzeo ne bi svijet isao dalje prema dnu.


1) Šta ti znači komentar opet nebo?
2) Pošto voliš da skrećeš vodu na svoju vodenicu iskopiraću deo posta # 120 jer odatle je ovo počelo

Prvobitno napisao harrybonnot Isus je dosao da spasi svijet, kazu, da uzme grijehe?
Mislis da je to tacno, da je to bilo i da je sada?

Grijeh se nije smanjio!
Šarrdy wrote:Nebo će biti apsolutno čisto bez greha! U Nebo ništa ne može ući nečisto...........to Biblija eksplicitno kaže. E sada ja tebe pitam, i sve Nemuslimane koji veruju u ovo što si ti naveo, i sve koji ne veruju da je Hrist dao svoj život za grehe čovečanstva:
Pa kako će sutra u Nebu biti razbojnik sa krsta, Petar koji se 3 X odrekao Hrista. ap. Pavle koji je proganjao i ubijao prve Hrišćane; ubice, silovatelji dece i žena, kriminalci, prevaranti, preljubnici............... koji su se u jednom trenutku pokajali, krstili, nanovorodili i ušli u nebo!
Eto, dobro razmisli pa odgovori. Nadam se da ćeš nešto zdravo logički reći. Jer su ovo jako ozbiljne stvari. Mada ti imaš pravo i nanjih neozbiljno odgovarati.
Znači ti tvrdiš da Isus nije došao da uzme sve grehe. Da je to važilo do tada a ne sada, i da se sada greh nije smanjio!
O tome smo mi pričali a ne čiji će zubi trnuti.
Ovo je sada lep primer tvojih ZABLUDA: Ti ne samo što ne veruješ u Hristovu otkupnu žrtvu za čitavo čovečanstvo – nego je i nerazumeš. Jer da je razumeš ne bi pisao ovo što si napisao. Ona nema nikakve veze sa tvojom tvrdnjom da će svako odgovarati za svoje grehe. To je potpuno druga tema.
Znači ti samo da nešto odgovoriš. To ti je primarno. Kao bik na crveno u koridi. Čim vidiš odgovor na post ispod tvog – to je jače od tebe – i ti, odmah, udri po tastaturi. Samo da odgovoriš. Nije bitno šta pišeš.
Normalno to je tvoje pravo i ja se ne ljutim – ovo je samo konstatacija. A evo dao sam ti i primer zašto.
Pitaj svakog bolje potkovanog Hrišćanina pa će ti objasniti čemu Hristova žrtva na krstu za celo čovečanstvo.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
E sada nam još samo ostaje da u to ubedimo Hrišćane.
nema namjeru da ubjedjuem ikoga! kada nauce - znace, kada budu iskreni reci ce istinu.
Kakve bih koristi imao da ubjedjuem nekog prasumskog covjeka da totem nije Bog?
On ce mozda ubjedjivati da jeste i dzaba cu mu govoriti da je to drvo mrtvo, da ga moze popisati, zapaliti, ispilati... ne bi pomoglo. Zato nema ubjedjivanje, ni meni ni drugima. Samo izlaganje misljenja.

A to što su se deca izrugivali Jeliseju što je ćelav kaznio je Bog surovom smrću – dve medvedice su rastrgle 42 deteta!
Sta hoces reci? Da je Bog nepravedan ili je ovo biblijska izmisljotina u koju nece vjerovati cak ni covjek ogranicenog uma.
Nemoj me samo uvjeravati da je Bog izdiktirao takvu neprimjerenost: djeca se naredala da ih medvjedica polagano rastrga.... Ma bjezi....

i d skratim tvoje provikativne i pomalo primitivne posalice, napisi kada je i na kojem jeziku objavljena prva Biblija.
Posluzi se enciklopedijama, a mozes i priupitati lokalnog svecenika da provejris cemu vas uci.

Bog im je oprostio što su se klanjali zlatnom teletu,
Brate tezak su kao kamen.....
Svi su se klanjali zlatnom teletu a oprosteno je onima koji su se pokajali, zar ne znas taj izvjestaj iz SZ?

Q 7:152 One koji su tele prihvatili stići će kazna Gospodara njihova i poniženje još na ovome svijetu; tako Mi kažnjavamo one koji kuju laži.
Stigla ih je kazna na ovom svijetu, pobijeni su! To su uradili Leviti. U cemu je tvoj problem? Slabo shvacas?

Koji su to Hrišćani koji veruju u Allaha!?
Pametni ljudi koji znaju da se na njihovm jeziku katze Bog, a na arapskom Allah!
Budalama svakako Raj i ne treba.

A ovde Bog to potvrđuj – Hrišćani koji ne veruju u Allaha idu u pakao!
Da. Tako Bog kaze. To su oni sto vjeruju da je Trojstvo bog, da je Hrist bog, da je Marija bogorodica itd.

I ja sam ovdje postavio puitanje na koje nisam dobio odgovor:

Ko je osim Boga (Allaha, Jehove, Jahve) naredio: Meni se Jedinom klanjajte i sluzite.

Pokazi da je to reklo Trojstvo, Hrist ili Marija ili neko treci.

kako sada ova Biblija ništa ne valja?
Covjece pizabavi se istorijatom Biblije. Nemoj da ti je zazorno shvatiti da je nastala po zapovijedi visokog paganskog svecenika Konstantina.

Šta to menja u ovoj ludosti koju ti hoćeš da nam predstaviš? Da li je nastao 50 godina posle Hrista ili 100 godina ili 200......... kakve to veze ima!?
Ima brate!
Iz povrsnog stava proizilazi laz koju si viose puta ponovio, i kada se susretnes sa istinom hoces reci da sam ja lud a ne ti?
Ima i te kakve veze ima! samo ti nemas veze.

Novi Zavet nam govori da nikada reči ne behu od ljudi, nego od Boga.
Mislis li da je vriejdno vjerovati takvim nasumicnim izjavama?
Obrati se na Boga, prihvati Hristove rijeci! To ti kazem.
A ta priča da je Bog nadahnuo Muhameda a.s.v.s. i da je u Kuranu sve tačno - onda to pije vodu.
Da. jer nema kontradikcija i kako vrijeme vise prolazi sve se vise za razliku od Biblije potvrdjava (kako ljudi postaju pametniji).

Pa dobro, tj odlično – idemo s tim bajkama do Armagedona – a tamo ćemo videti ko je verovao u bajke, a ko ne. Da li ja ili ti? Pošteno?
Dabome da je posteno!
Ali do tada mozemo argumenotavno razgovarati, bez izazivanja?

Pa kada je toliki nesklad u Pismu – daj mi bar jedan primer! To sam ti već dva ili tri puta tražio!
Dao sam ti vise puta.
Evo ponovicu ti: Isusova rodoslovlja se razlikuju u 17 koljena (jedno je toliko krace) i u jos vise koljena se pojavljuju razlicita imena. Ako zelis, davacu ti redovito ovakvih primjera.

Zašto bih ja istraživao kako je Biblija nastala – ako me ona osvedočava od prve do poslednje strane – da je BOŽIJA REČ.
nema ja nista protiv sto tebe osvjedocava. mene nije, zato i razgovaramo. Pa te upucujem da vidis zasto mene ne osvjedocava., ako hoces da diskutujemo kao ljudi.

Zaboravio si da mi ponudiš istraživanje Biblije kod Mormona, univerzalnog Života i Sajentologa! Oni su ti zgodni za ovu priliku.
Mogu ako zelis, proucio sam i njih.

Moja prababa je zaključila da je zemlja ravna ploča, jer kada ide šorom uvek ide ravno nikada zaokrugljeno.
U redu je. Nisi otisao dalje od babe.

2) Zato što mi Biblija kaže da je sotona vladar ovoga sveta!
3) Gde sam ja rekao da je sotona vladar još nekih svetova sem ovog zemaljskog!?
Zato ti i kazem da te Biblija uci naopako, pogotovu sto je ti tako bukvalno shvacas. Mene, na primjer, ne uci naopko.
Bog je Jedini Vladar i Gospodar svih svijetova!
Sotona je gospodar samo onih ljudi koji mu se prepuste.

Ne znam. Prvi put čujem da su apostoli Hristovi oni kojima će Hrist reći odlazite zlotvori..............
Na bazi čega si ovo zaključio? Ako smem pitati. Ove je isto genijalno rečeno.
Isus je tako nazvao one koji od njega budu pravili boga, koji umjesto u Bozje Ime budu billo kakave propovijedi ili cuda cinili u njegovo (Isusovo) ime. Cudi me da ti je promaklo?

Ne sećam se NI JEDANU kontradiktornost iz Biblije da si mi dao! Nađi post!
Evo; rodoslovlja.
Hoces iz SZ i NZ?
uSZ kaze: Sara dade avrahamu Hagaru za zenu. - zakonita.$Kasnije: nije zakonita, pa ni Avrahamov sin....
meni je to dovoljno da znam da nije od Boga, jer je Isamil na jednom mjestu blagoslovljen a na drugom nezakonit.... neko nij bio dovoljno psimen da prati sta pise.... jadan.

A Kuransko jevanđečlje je čista izmišljotina – to sam ti više puta naglasio.
To je tvoj stav, majstore. I ja ga ne osporavam kao tvoj stav i tvoju vjeru.

Oću kakit, neću kakit, Biblija je lažna, sve su objave Božije prave..
Ne razlikujes Bibliju i Bozje Objave?
Bog ne grijesi, Bog zna matematiku, Bog zna sta je stvorio. Biblija grijesi! Pokazao sam mali dio. Ima i cijela knjiga takvih i slicnih gresaka. Samo ne da mi se copy/pastirat (da ponovim: to nikada ne radim: imam svoj mozak i svoj jezik)


I pred svaki pohod na njih su ga nosili podzemnim tunelima u pećine i držali u ćupovima.
Kud li izgubise vezu sa Isusom i ostadose van spasa? Zar im vjerujes?

Šta ti znači komentar opet nebo?
Sta tebi znaci nebo? Kakva bica tamo zive, cime se bave, sta je to?
Ona nema nikakve veze sa tvojom tvrdnjom da će svako odgovarati za svoje grehe. To je potpuno druga tema.
I ja kazem. To je druga tema. Ako umres kao nevjernik dzaba se Isus "mucio".
A ako spase cijeli svijet osim tebe, sta si to ti narocio dobio?
Osim toga: odakle Isus vidi Abrahama u Raju? Dakle, sta je otkupio?

Da pitam hrisacne? Pitao sam i nikada nisam dobio razuman odgovor.

zato sam sâm istrazio i evo izlazem u razgovoru s tobom.

Pozdrav tebi. neka se mir Bozji spusti na tvoju glavu i proradi ti razum.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Nažalost sve sam predvideo, ali moralo je tako biti.
Ti si profesionalni odgovarač forumskih postova – a pri tom si Kuranista – tu diskusije nema, pogotovo kada treba porediti Bibliju i Kuran – a to je meni smešno. TO JE KAO DA SE UBEĐUJEM SA PARTIZANOVCEM – KO JE VEĆI KLUB – PARTIZAN ILI BARCELONA. Ili sa Jehovinim svedokom koja je prava Crkva. Tu nema rasprave. Jer još sa 6.000 postova ti mene nećeš ubediti da je Biblija prekrojena, i da Kuran nije lažna objava – čiji je osnovni cilj da ukine Božiju reč Bibliju i Hristivu žrtvu. Dve najvažnije stvari za jednog Hrišćanina. I pri tom ja ulećem u totalnu glupost > ko je veći i istinitiji Biblija ili kuran. To je velika glupost na tu temu diskutovati – jer je Biblija ISTINITA objava a Kuran LAŽNA!
Tako da je za mene samo gubljenje vremena dalje dskutovat s tobom na ovu temu.
A i pri tom ne odgovaraš na vrlo važne stvari koje sam te pitao,kao npr.:
.......... Ili pak poruka nama Hrišćanima je eksplicitna:
Q 2:62 One koji su vjerovali, pa i one koji su bili jevreji, kršćani i sabijci - one koji su u Allaha i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili - doista čeka nagrada od Gospodara njihova; ničega se oni neće bojati i ni za čim neće tugovati! -
Bog prihvata Hrišćane koji su verovali u Allaha!
Ovo je zaista Genijalno od Kuranskog Boga! Oni Hrišćani koji su verovali u Allaha će imati veliku nagradu na nebu.
I samo jedno prosto pitanje – Koji su to Hrišćani koji veruju u Allaha!?

Q 4:150, 4:151 Oni koji u Allaha i poslanike Njegove ne vjeruju i žele da između Allaha i poslanika Njegovih u vjerovanju naprave razliku, i govore: "U neke vjerujemo, a u neke ne vjerujemo", i žele da između toga nekakav stav zauzmu - oni su zbilja pravi nevjernici; a Mi smo nevjernicima pripremili sramnu patnju.
A ovde Bog to potvrđuj – Hrišćani koji ne veruju u Allaha idu u pakao!.....
Koji su to Hrišćani koji veruju u Allaha!?

Ili npr:
...... Dodavanje, oduzimanje, prekrajanje.......... Božije reči Bog nije mogao kazniti niti stopirati (ali je to uspeo sa Kuranom) – jer je to banalna sitnica. A to što su se deca izrugivali Jeliseju što je ćelav kaznio je surovom smrću – dve medvedice su rastrgle 42 deteta!....
Lepo se vidi iz mog posta da ja žrtvovanje 42 deteta stavljam u kontekst kažnjavanje ljudi koji prekrajaju Bibliju ili joj oduzimaju ili dodaju!
A ti spamuješ sa tvojim zaključkom:
Sta hoces reci? Da je Bog nepravedan ili je ovo biblijska izmisljotina u koju nece vjerovati cak ni covjek ogranicenog uma.
Nemoj me samo uvjeravati da je Bog izdiktirao takvu neprimjerenost: djeca se naredala da ih medvjedica polagano rastrga.... Ma bjezi....

i d skratim tvoje provikativne i pomalo primitivne posalice, napisi kada je i na kojem jeziku objavljena prva Biblija.
Posluzi se enciklopedijama, a mozes i priupitati lokalnog svecenika da provejris cemu vas uci.

Klasika SPAM! Koja crna nepravda, Biblijska izmišljotina....................
Pa tu nema normalne diskusije. Sa spamovanjem, navođenjem vode na svoju vodenicu, neodgovaranjem na glavna pitanja................kao npr:
...... Da ne govotrim da mu je osnovni cilj dve stvari:
1) Ukinuti Hristovu žrtvu na krstu
2) Ukinuti Bibliju kao Božiju reč
I sada ja pitam sve na forumu – ako Hrišćanima uzmeš ove dve stvari – Šta im ostaje?
Bez ijednog slova na ovo.

Pa koliko sam ti puta zražio STIHOVE, STIHOVE, STIHOVE, POSTOVE (citirane).......a ti samo paušalne ocene!

Evo i za 17 kolena Isusa Hrista. Paušalno iznošenje. Gde su stihovi!?

Tako da ja ovo prepuštam drugome, ja se povlačim. Sem u jednom slučaju ostajem:
1) Samo na konkretne stihove odgovaram;
Pošto nema šanse ni 0,1 % da ne odgovorim na kuranska pitanja, jer sam ja u ISTINI a ti u laži.
A na gluposti se više ne javljam. Zašto bih ja sa nekim ateistom raspravljao o postojanju Boga? (npr.). To je bezpredmetna diskusija. Ili sa nekim ko spamuje postove?

Znači idemo do Armagedona svako sa svojom istinom, a tamo ćemo videti ko je u pravu. Ovde je samo gubljenje vremena.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
NAUČNO POREĐENJE QUR’ANA I BIBLIJE
Ako samo brzo pogledate Bibliju i Qur’an, možete uočiti nekoliko stvari koje izgledaju da su skoro iste, ali ako ih detaljnije analizirate, vidjećete da su kao „nebo i zemlja“. Samo koristeći istorijske detalje, veoma je teško za nekoga koji je slabo upoznat sa Hrišćanstvom ili Islamom, da uoči koja je knjiga ispravna, a koja ne. Međutim, ako poredite relevantne (odgovarajuće) dijelove i jedne i druge knjige sa naučnim znanjem, onda ćete sami uočiti istinu.

1. STVARANJE UNIVERZUMA (SVEMIRA) ZA 6 DANA?
Prema Bibliji, u prvoj knjizi Stvaranja, u poglavlju prvom, svemir je stvoren za 6 dana, pri čemu je svaki dan definisan kao period od 24 sata. Iako se i Qur’anu spominje da je svemir stvoren za 6 „ejjaam“, „ejjam“ je množina dana, u arapskom jeziku „ejjam“ znači 1) dani; ILI 2) duži vremenski period.

Kada Qur’an kaže da svemir stvoren za 6 „ejjama“, onda se odnosi na stvaranje nebesa i zemlje za 6 dužih vremeskih perioda, i nauka nema prigovora ovome. Stvaranje svemira trajalo je nekoliko milijardi godina, što je pobilo Bibliju koja kaže da je svemir stvoren za 6 dana po 24 sata.

2. SUNCE STVORENO POSLIJE DANA?
Biblija kaže u poglavlju 1, stihovi 3-5, u knjizi Stvaranja da je fenomen dana i noća stvoren prvog dana stvaranja Univerzuma od strane Boga. Svjetlost koja cirkuliše u svemiru rezultat je kompleksnih reakcija zvijezda; ove zvijezde su stvorene, prema Bibliji (Stvaranje, 1:14-19) četvrtog dana! Nelogično je da je svjetlost (fenomena dana i noći) stvorena prvog dana, a uzrok svjetlosti je stvoren 3 dana kasnije. Šta više, postojanje dana i noći kao dijelova jednog dana je samo zamislivo poslije stvaranja Zemlje i njene rotacije oko Sunca. Nasuprot ovim stavovima Biblije, Qur’an ne daje nikakva netačna tvrđenja u vezi Stvaranja. Odavde je apsurdno reći da je Muhammed SAVS preuzeo neke dijelove o stvaranju svijeta (op: kao što neki nepravednici govore) iz Biblije, a da je sam izostavio ove nelogične i maštovite dijelove Biblije (op: tj. čovjek iz 7. vijeka nije mogao znati činjenice iz 20. vijeka pa da „probere “ od Biblije ono što je netačno, a ono što je tačno da „prebaci“ u Qur’an)

3. STVARANJE SUNCA, ZEMLJE I MJESECA?
Prema Bibliji, Knjiga Stvaranja, poglavlje 1, stihovi 9-13, Zemlja je stvorena 3. dana,a prema stihovima 14-19, Sunce i Mjesec su stvoreni 4. dana. Kao što znamo, Zemlja i Mjesec su nastali iz Sunca. (op: dijelova Sunca su se odvajali. Zatim ako bi ti dijelovi bili isuviše mali, oni bi se brzo hladili, i nastajale bi planete i njihovi sateliti.) Prema tome, stvaranje Sunca i Mjeseca poslije stvaranja Zemlje je sasvim suportno utvrđenoj ideji o formiranju sunčevog sistema


4. VEGETACIJA (BILJKE) STVORENE 3. DANA A SUNCE 4. DANA?
Prema Bibliji, Knjiga Stvaranja, poglavlje 1, stihovi 11-13, vegetacija je stvorena 3. dana, dok je prema 14-19, Sunce stvoreno 4. dana. Kako je moguće da se vegetacija pojavila prije nego što je Sunce stvoreno, kako se to tvrdi u Bibliji? (op: za onu braću i sestre koji malo slabije barataju prirodnim naukama, ili su pak zaboravili: da bi biljke mogle sebi stvarati hranu – šećer glukozu – iz ugljen-dioksida, CO2, i kiseonika, O2, potrebna je energija Sunčeve svjetlosti)

Da je poslanik Muhammed SAVS zaista autor Qur’ana i da je kopirao neke dijelove Biblije, kako je onda uspio da „zaobiđe“ fatalne greške koje Biblije sadrži? Qur’an ne sadrži nijednu jedinu činjenicu koja je suportna nauci.

5. OBOJE, SUNCE I MJESE, EMITUJU (ZRAČE) SVJETLOST?
Prema Bibliji, i Sunce i Mjesec, zrače svoju svjetlost. U Knjizi Stvaranja, poglavlje 1, stih 16, se kaže: „I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje da vlada noću - i zvijezde.“
Međutim, nauka nam danas kaže, da mjesec nema svoje sopstveno svjetlo. To potvrđuje Qur'anski koncept da je svjetlost Mjeseca reflektovana (op: tj. Mjesečeva svjetlost je samo Sunčeva svjetlost koja se odbila od površine Mjeseca). Misliti da je poslanik Muhammed SAVS prije 1400 godina ispravio ove naučne greške u Bibliji, a onda to prepravljeno prepisao u Qur'an je nešto potpuno nezamislivo.

6. ADEM (AS) JE ŽIVIO NA ZEMLJI PRIJE 5800 GODINA?

Prema genealogiji Isusa Hrista u Bibliji, od Isusa preko Ibrahima (AS) do prvog čovjeka na Zemlji, tj. Adema AS prošlo je otprilike 5800 godina:
Od Adema AS do Ibrahima AS .........1948
Od Ibrahima AS do Isusa AS............1800(otprilike)
Od Isusa AS do danas......................2000
UKUPNO..........................................5800(zaokruženo)

Još jedna činjenica stvara dodatnu konfuziju. Naime Jevrejski kalendar je sada otprilike u 5800. godini!

Postoji više nego dovoljno dokaza iz arheologije i antropologije koji kažu da se prvo ljudsko biće na Zemlji pojavilo prije više desetina hiljada godina, a ne samo 5800, kao što Biblija kaže.
Qur’an kaže da je Adem AS bio prvi čovjek, ali nije rekao kada se pojavio, za razliku od Biblije. Ono što je Biblije rekla sasvim je nekompatibilno sa modernom naukom

7. NOJ – NUH AS I POTOP
Biblijski opis potopa u stvaranju, poglavlje 6, 7 i 8 ukazuje da je potop bio univerzalan i da je uništio sve živo na Zemlji, izuzev onih koji su bili zajedno sa Nojem AS u lađi. Opis nam ukazuje da se potop desio 1656 godina poslije Adema AS odnosno 252 godine prije Ibrahima AS, u vrijeme kada je Noj AS imao 600 godina. Prema tome, potop se morao desiti negdje u 22. ili 21. vijeku prije nove ere.

Ova priča o potopu, data u Bibliji, je suprotna sa naučnim činjenicama iz arheoloških izvora koji kaže da su 11. dinastija u Egiptu i 3. dinastija u Vavilonu postojali bez civilizacijskog prekida i bez uticaja ičega značajnog što bi se moglo desiti u 21. vijeku prije nove ere. Ovo pobija Bibliju da je cio svijet bio potopljen. Nasuprot Bibliji, Qur’anska prezentacija potopa i kazivanje o Nuhu AS nije u suprotnosti sa naukom ili arheologijom: 1) Qur’an ne daje nikakve podatke o tome kada je bio potop; 2) prema Qur’anu, potop nije bio univerzalni fenomen koji je uništio sve na Zemlji. Qur’an kaže da se potop odnosio samo na Nuhov AS narod.


8. MUSA – MOJSIJE AS I FARAON EKSODUSA (PROGONA)
Priča o Musau AS i Faraonu je veoma slična u Qur’anu i Bibliji. I jedna druga knjiga se slažu da se Faraon udavio kada je pokušao da prati Musaa AS. Međutim Qur’an daje još jednu, dodatnu informaciju u Suri Junus (10. poglavlje) u ajetu 92:

[/i]Danas ćemo izbaviti samo tijelo tvoje da bi bio poučan primjer onima poslije tebe", - ali mnogi ljudi su ravnodušni prema Našim poukama. (Prevod značenja Junus, 92) [/i]

Dr Maurice Bucaille je nakon potpunog istraživanja dokazao da je faraon Ramzes II umro dok je Musa AS bio u Medjenu, premda je on prema Bibliji proganjao Israelćane. Merneptah, sin Ramzesa II, je u stvari bio taj faraon za vrijeme eksodusa. 1898. godine mumificirano tijelo Merneptaha je nađeno u Dolini Kraljeva. 1975. godine, dr Maurice Bucaille je sa drugim doktorima dobio dozvolu da istražiju Merneptahovu mumiju. Istraživanja su pokazivala da je Merneptah najvjerovatnije umro od davljenja ili od šoka koji je neposredno prethodio davljenju. Prema tome, Qur’anski ajet koji kaže da će Allah sačuvati njegovo tijelo kao znak, je ispunjen time što se sad mumija Merneptaha čuva u sobi Kraljevskih Mumija u Egipatskom Muzeju u Kairu. (op:)

Ovaj ajet je pokrenuo dr Maurice-a Bucaille-a, koji je tada bio hrišćanin, da izučava Qur’an. Kasnije je napisao knjigu „Biblija, Qur’an i nauka“ i priznao je da autor Qur’ana ne može biti niko drugi nego sam Bog Uzvišeni. Nakon toga je primio Islam.

Zasluzuje da se ponovi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Sarrdy,
Ti si profesionalni odgovarač forumskih postova – a pri tom si Kuranista – tu diskusije nema, pogotovo kada treba porediti Bibliju i Kuran – a to je meni smešno. TO JE KAO DA SE UBEĐUJEM SA PARTIZANOVCEM – KO JE VEĆI KLUB – PARTIZAN ILI BARCELONA.

Ja sam musliman, covjece! Ali kao sto sam vidis do sada, tebi ta cinjenica izbjegava jer ja ocito ne odgovaram nekoj tvojoj umisljenoj predstavi o muslimanima.
Moze se razgovarati o Crvenoj Zvezdi i Partizanu sa stanovista statistike: o braju prodanih ulaznica, rezultatatima koje su postigli u svojim dosadasnjim utakmicama, moze s erazgovarati i o reltivnom uspjehu: ko je postogao vise s manje ulaganja (domaci igraci)...
Ali sa stanovista simpatija i privrzenosti (vjera!) svakako se ne moze i ne treba püolemisati.
Tu nema mjesta za polemike i rasprave, to je emocinolani odnos prem,a jednim,a i drugima koji krije ogomnu poljanu dozivljaja, prijatelsjtva, drugarstva, odanosti itd... cijelu sociolosku istoriju pojedinca.

Zato Sarrdy, ja znam da je uzladno pricvati o vjerama: koliko je na svijetu ljudi toliko je razlicitih vjera, koje se po nekim utvrdjenim pravilima grupisu u odredjene oblike, kao sto je poznato, od atizema do budizma.
Unutar hrisacstva ne postoje dva hriscanina koji vjeruju identicno.

Zato je moje odredjenje, vjerska odrednica: svakome je njemu njegova (ne)vjera najbolja!

Ja uporno izbjegavam iz tih razloga razgovore o vjeri sasvim potisnuti, odnosno svesti na najmanju mogucu mjeru, a razgovarati o knjizi, "statutu", "zakonu", njejgovoj autenticnosti i sitini koju daje.
Pri tome svako moze svoj emocionlani stav zadrzati, ali ocekujem da ce svako biti dolvoljno posten i iskren, sto vejra svakao iziskuje, da prizna da je crno ako pise crno, a ne da s eizmiotava nekim glupim "filozofiranjem", odnosno laganjem.

Jer još sa 6.000 postova ti mene nećeš ubediti da je Biblija prekrojena
Ne moram te ubjedjivati. Pokazao sam da se Hristova rodoslovlja razlikuju. Ti tvrdis da Biblija potice od Boga: Da li od Svemoguceg, Koji nije grijesnik, Koji ne grijesi ni u dlacici na nozi musice, ni u elektronu koji kruzi oko atomskog jezgra na tacnoj putanji, a kamo li u rodoslovljima Hristovim?
Pokazao sam da se rodoslovklja razlikuju, i jos nesto: ni jedno rodoslovlje nije rodoslovlje Hristovo ako vjerujemo da ga je rodila majka bez da ju je oplodio neki muskarac iz recimo Davidovog plemena. Zasto bih sumnjao da psotoje i druge greske(koje sam takodje pokazao) na drugim mjestima u Bibliji?
Ko je bog kojeg ti vjerues? Da li on ne zna matematiku, ne zna sta je stvorio?

Bez ijednog slova na ovo.
Ne zelis da procitas moje odgovore.
Tako odgovaranje pistaje besmisleno, slazem se.

Sta je ostalo hriscnima pitas me?

Da se vrate rijecima i opomenama koje im je upucivaio Hrist!

Da slusaju ono sto je Hrist govorio, a ne Jovan Pavle ili neko drugi.

Sjecas se one price o glubu koji je sletio na Hrista nakon krstenja i glas koji ga je proglasio sinom?
Obrati pzanju: o tom dogadjaju prica ili Matej, i to vrlo neodredjeno, ili pak neki nepoznati narator (pripovijedac). Zra mislis da cu vjerovati tako nekom "zanesenom" covjeku?

Znači idemo do Armagedona svako sa svojom istinom, a tamo ćemo videti ko je u pravu. Ovde je samo gubljenje vremena.
Slazem se, prvo si uzeo iz Kur'ana.
Slazem se i sa drugim: tebi je svakako gubljenje vremena dok ne naucis mnoge stvari da bi mogao da ranopravno ucestvujes u diskusijama (kada vec odbijas da naucis da postujes dokaze).
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ko je veći?

Da kažem samo 4 stvari u vezi Biblije i kurana. Moji su zaključci tako da mi ne tražite reference:

1. Muslimani vređaju Boga Stvoritelja!
Jer tvrde da je Stari i Novi Zavet prekrajan, dopunjivam, oduziman, izmenjen.......... A kuran ostao u celosti Božija objava!
To je smešno i žalosno. Ispada da su ljudi uspeli dva puta nadmudriti Boga (kod S.Z., pa kod N.Z.) i tek kod treće objave (kurana) Bog je uspeo sačuvati svoju reč od ljudi. Jednostavno - nije se setio kod prve objave (S.Z.) da primeni princip učenja cele objave napamet. Pa čak ni kod druge (N.Z.). Već se setio tek kod kurana!? I to sa zakašnjenjem od 2.100 godina (S.Z.) odnosno 600 g. (N.Z.)
To je neverovatna zabluda Muslimana i da to ne primete. Koliko je sotona jak i koliko može obmanuti i zaludeti ljude!

2. Mi nemamo ni jedan dokaz, kako arheološki, a tako ni tekstualni da je kuran Božija objava!
Dok kod Biblije imamo sa proročanstvima i dokazima da je zemlja okrugla i da je u bezvazdušnom prostoru............. napisanim hiljadama godina pre prvih naučnih otkrića istih!

3. Sa kuranom je napravljena najveća podela u istoriji religije. Jer Hrišćana i Muslimana ima oko
50 % svetske populacije – a videli smo u istoriji kolika je velika ‘’ljubav’’ vladala između ove dve religije. Pa ako je Bog ljubav, milost, dobrota........kakav i koji je to bog naparavio ovu podelo!?

4. Istoriski gledano, od nastnaka kurana i Muslimana – možemo videti po njihovom ponašanju, ljubavi, slobodama........koji bog stoji iza njih. Npr. po reakciji muslimanskog življa – evo imali smo sada lepu priliku to videti sa Iranom, Irakom, Avganistanom, Sirijom, Libijom, Tunisom................. vidi se po njihovom ponašanju kakva bog stoji iza njih. Takođe i primer uporišta Muslimanske religije (Sudiarabija) – koliko u toj zemlji ima Džamija a koliko Hrišćanskih Crkava i staviti u odnos. Ili uporištu Hriščana, odnosno Biblije – Italije i Izraela – i koliko u te dve zemlje ima Džamija u odnosu na Hrišćanske Crkve. A sloboda i način ponašanja ljudi bitno određuje koji ih Bog vodi.

Tako da te priče Muslimana za mene, kao dobrog poznavaoca Biblije su smešna – i glupo je o tome raspravljati.
A poslovica kaže pametnom čoveku je dovoljna i jedna reč a budali ni 100 batina. A sada vi razmislite ko je u svetu pametan a ko budalast.

Pozdrav sa dva posta:

Odlično si ovo rekao!
E sada nam još samo ostaje da u to ubedimo Hrišćane.
Znači više od 60 % Biblije je dodato i preko 3.500 godina Bog ništa nije mogao tu uraditi, jer su ljudi jači od Njegove objave! I mogli su da vršljaju po Bibliji kako su hteli, a Bog je ubio 42 deteta što su se rugali Jeliseju zato što je ćelav.
Pa lepo ti to Harry Poteru razmišljaš.
Dodavanje, oduzimanje, prekrajanje.......... Božije reči Bog nije mogao kazniti niti stopirati (ali je to uspeo sa Kuranom) – jer je to banalna sitnica. A to što su se deca izrugivali Jeliseju što je ćelav kaznio je surovom smrću – dve medvedice su rastrgle 42 deteta! .......


........
A to što su se deca izrugivali Jeliseju što je ćelav kaznio je Bog surovom smrću – dve medvedice su rastrgle 42 deteta!
Sta hoces reci? Da je Bog nepravedan ili je ovo biblijska izmisljotina u koju nece vjerovati cak ni covjek ogranicenog uma.
Nemoj me samo uvjeravati da je Bog izdiktirao takvu neprimjerenost: djeca se naredala da ih medvjedica polagano rastrga.... Ma bjezi.......
 
Natrag
Top