Kupatilski bojler umesto kuhinjskog

Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
Zdravo...
Mene me interesuje sledece ako neko moze da pomogne:
Imam bojler u kupatilu ali ne i u kuhinji. U kuhinji imam samo hladnu vodu... nekada sam imao kuhinjski bojlercic koji je u problematicnom delu grejao vodu ali ne zelim ga vise.
Bicu ,,sam svoj majstor" i pokusacu da toplu vodu dovedem od kupatilskog bojlera do kuhinje.
EVO SLIKE KAKO TO IZGLEDA:
nbvuhc.jpg


E sad, postoji laksa i teza varijanta kako to da izvedem:
  • Tezi nacin je da cev provucem pokraj zida, razvalim sve zivo, isecem kuhinju, pvc cev bi prolazila pokraj sporeta na drva i stigao sam do sudopere (kao na slici).
    2yy4ls0.jpg
    Sve bi mi to na kraju izgledalo ruzno sa punim rukama posla.
  • Laksi nacin je da cev pustim preko ploce tj. potkrovlja...to bi izgledalo ovako
    16i9nbo.jpg
    manje bi bilo loma i posla i materijala=novca. Samo nisam siguran moze li ,,bojler" da pogura tu vodu odprilike 1 metar iznad svoje visine, to me buni da postanem sam svoj majstor i ovom prilikom bih zamolio za pomoc clanove koji to znaju.
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Ok za vodu nemaš problema pritisak tjera ako treba i na krov samo je bitno koliko je to metara udaljeno od njega.Znači toliko će ti vode vruće ostati u cijevi i trebati će ti duže vremena da dođe do sudopera što u konačnici rezultira opet s većom potrošnjom struje pogotovo zimi kad je hladnije.Da sam na tvom mjestu sve bi ostavio kako je samo bi ugradio mali protočni bojler u kuhinju od 2-3 kw da se nađe a obavezno uveo perilicu za suđe koja će ti ušparati vode 2m3 sigurno a i struje.Iloi puno skuplje zarotirati sve da ti kuhinja dođe do zida od kupatila a to znači promjena i podova i instalacija a to stvarno košta a bez perilice vjeruj mi bio sam veliki protivnik a sad bi prije ženu mjenjo.
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
Ok za vodu nemaš problema pritisak tjera ako treba i na krov samo je bitno koliko je to metara udaljeno od njega.Znači toliko će ti vode vruće ostati u cijevi i trebati će ti duže vremena da dođe do sudopera što u konačnici rezultira opet s većom potrošnjom struje pogotovo zimi kad je hladnije.Da sam na tvom mjestu sve bi ostavio kako je samo bi ugradio mali protočni bojler u kuhinju od 2-3 kw da se nađe a obavezno uveo perilicu za suđe koja će ti ušparati vode 2m3 sigurno a i struje.Iloi puno skuplje zarotirati sve da ti kuhinja dođe do zida od kupatila a to znači promjena i podova i instalacija a to stvarno košta a bez perilice vjeruj mi bio sam veliki protivnik a sad bi prije ženu mjenjo.
:roll: bas si me slatko nasmejao za sudomasinu i zenu. Ne bih se upustao u to rotiranje kuhinje...taman sto sam sve dovrsio nakon ovih majskih poplava i nemam u planu skorije oko toga dirati ista.
Nije meni problem voda koja ce ostajati u cevi....problem je kod mene kamenac u gradskoj vodi koji nagriza sve zivo. Veliki bojler cistim na svakih 6meseci ako slucajno preskocim ode mast u propast! Mali bojlercici koje sam do sada imao nisu se mogli cistiti i umalo nisam par puta izginuo kad to krene pisati vodu a struja varnici. Za tri godine promenio 2 mala a za 14.godina promenio 4 prohromska od 80l.....sada sam se profesionalizovao u ciscenju grejaca i izbacivanju kamenca na svakih 6meseci pa mi ovaj poslednji traje vec 4-tu godinu a nije prohromski. Ajd daj preporuci neki protocni koji mi nebi pravio probleme i mogao bih mu s' vremena na vreme cistiti grejace?
 
Učlanjen(a)
16.04.2018
Poruka
116
Nemoj protočni gorenje 5l iznad ili u sudoper ako stane oko 450 kn i odgovarajuća špina u kuhinji sa cijevima za prikljućivanje niskotlačnog bojlera
 
Natrag
Top