Šta je novo?
SerbianForum

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Kupatilski bojler umesto kuhinjskog

• Začetnik teme psyhoraver
  • Datum pokretanja
psyhoraver

psyhoraver

Zdravo...
Mene me interesuje sledece ako neko moze da pomogne:
Imam bojler u kupatilu ali ne i u kuhinji. U kuhinji imam samo hladnu vodu... nekada sam imao kuhinjski bojlercic koji je u problematicnom delu grejao vodu ali ne zelim ga vise.
Bicu ,,sam svoj majstor" i pokusacu da toplu vodu dovedem od kupatilskog bojlera do kuhinje.
EVO SLIKE KAKO TO IZGLEDA:
nbvuhc.jpg

E sad, postoji laksa i teza varijanta kako to da izvedem:
  • Tezi nacin je da cev provucem pokraj zida, razvalim sve zivo, isecem kuhinju, pvc cev bi prolazila pokraj sporeta na drva i stigao sam do sudopere (kao na slici).
    2yy4ls0.jpg
    Sve bi mi to na kraju izgledalo ruzno sa punim rukama posla.
  • Laksi nacin je da cev pustim preko ploce tj. potkrovlja...to bi izgledalo ovako
    16i9nbo.jpg
    manje bi bilo loma i posla i materijala=novca. Samo nisam siguran moze li ,,bojler" da pogura tu vodu odprilike 1 metar iznad svoje visine, to me buni da postanem sam svoj majstor i ovom prilikom bih zamolio za pomoc clanove koji to znaju.

K

klagia

Ok za vodu nemaš problema pritisak tjera ako treba i na krov samo je bitno koliko je to metara udaljeno od njega.Znači toliko će ti vode vruće ostati u cijevi i trebati će ti duže vremena da dođe do sudopera što u konačnici rezultira opet s većom potrošnjom struje pogotovo zimi kad je hladnije.Da sam na tvom mjestu sve bi ostavio kako je samo bi ugradio mali protočni bojler u kuhinju od 2-3 kw da se nađe a obavezno uveo perilicu za suđe koja će ti ušparati vode 2m3 sigurno a i struje.Iloi puno skuplje zarotirati sve da ti kuhinja dođe do zida od kupatila a to znači promjena i podova i instalacija a to stvarno košta a bez perilice vjeruj mi bio sam veliki protivnik a sad bi prije ženu mjenjo.

psyhoraver

psyhoraver

Ok za vodu nemaš problema pritisak tjera ako treba i na krov samo je bitno koliko je to metara udaljeno od njega.Znači toliko će ti vode vruće ostati u cijevi i trebati će ti duže vremena da dođe do sudopera što u konačnici rezultira opet s većom potrošnjom struje pogotovo zimi kad je hladnije.Da sam na tvom mjestu sve bi ostavio kako je samo bi ugradio mali protočni bojler u kuhinju od 2-3 kw da se nađe a obavezno uveo perilicu za suđe koja će ti ušparati vode 2m3 sigurno a i struje.Iloi puno skuplje zarotirati sve da ti kuhinja dođe do zida od kupatila a to znači promjena i podova i instalacija a to stvarno košta a bez perilice vjeruj mi bio sam veliki protivnik a sad bi prije ženu mjenjo.
:roll: bas si me slatko nasmejao za sudomasinu i zenu. Ne bih se upustao u to rotiranje kuhinje...taman sto sam sve dovrsio nakon ovih majskih poplava i nemam u planu skorije oko toga dirati ista.
Nije meni problem voda koja ce ostajati u cevi....problem je kod mene kamenac u gradskoj vodi koji nagriza sve zivo. Veliki bojler cistim na svakih 6meseci ako slucajno preskocim ode mast u propast! Mali bojlercici koje sam do sada imao nisu se mogli cistiti i umalo nisam par puta izginuo kad to krene pisati vodu a struja varnici. Za tri godine promenio 2 mala a za 14.godina promenio 4 prohromska od 80l.....sada sam se profesionalizovao u ciscenju grejaca i izbacivanju kamenca na svakih 6meseci pa mi ovaj poslednji traje vec 4-tu godinu a nije prohromski. Ajd daj preporuci neki protocni koji mi nebi pravio probleme i mogao bih mu s' vremena na vreme cistiti grejace?