Krvavi obračuni balkanskih EGWista

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kažem i ovo...Adventizam još uvek nema definitivni kredo oko ovog pitanja..napreduje u razumevanju.

To uopšte nije prioritetna tema, HAC ima odgovor na trenutna iskušenja , ovog vremena.

Što im ne pruzaju druge crkve i naravno ti. Ti nemaš nikakvog odg. na savremena iskušenja ljudi, lična i iskušenja na globalnom nivou.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
To uopšte nije prioritetna tema, HAC ima odgovor na trenutna iskušenja , ovog vremena.

Što im ne pruzaju druge crkve i naravno ti. Ti nemaš nikakvog odg. na savremena iskušenja ljudi, lična i iskušenja na globalnom nivou.

Recimo...ta iskušenja i ti odgovori su...

A pitanja oko Trojstva su najkontraverznija pitanja. Zato i ASD-u nije lako da ih postavi ispravno. Naravno, spasenje ne zavisi od toga zato Gospod dopušta da se ovo pitanje rešava postepeno.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
A Večno Sinovstvo nije Biblijski nauk iako ga Adventisti zvanično poučavaju..zapravo ne svi...to je nauk RKC tj. Nikejskog kreda vere. To uče isto i US Adventisti...tako da to trebaš malo videti u Pismu.

S obzirom da sada imamo tvoje očitovanje i tvoje priznanje kako vam subotarska sekta zvanično poučava katoličko Trojstvo, koje je po tebi suprotno Bibliji, hoćeš li početi pozivati EGWiste da napuste zvaničnu sektu jer je postala Veliki Babilon?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
S obzirom da sada imamo tvoje očitovanje i tvoje priznanje kako vam subotarska sekta zvanično poučava katoličko Trojstvo, koje je po tebi suprotno Bibliji, hoćeš li početi pozivati EGWiste da napuste zvaničnu sektu jer je postala Veliki Babilon?
Ne. Nema potrebe. Ne zavisi spasenje od jednog dogmatskog pitanja. A ASD ipak po ovom pitanju je daleko ispred tradicionalnog i ide u dobrom smeru.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Recimo...ta iskušenja i ti odgovori su...

To sam već dao u poduzoj objavi.

A pitanja oko Trojstva su najkontraverznija pitanja. Zato i ASD-u nije lako da ih postavi ispravno.

To nisu prioritetna pitanja već sam rekao.

Naravno, spasenje ne zavisi od toga zato Gospod dopušta da se ovo pitanje rešava postepeno.

Kritiku sam uputio i antitrojičarima i trojičarima onima koji uzdizu ovo pitanje.

na FB
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ne. Nema potrebe. Ne zavisi spasenje od jednog dogmatskog pitanja.

Ne. Ovdje nije riječ o nikakvom dogmatskom pitanju. Ovdje je riječ o tome da si ti i po još jednom kriteriju notorni otpadnik od subotarske sekte. Naime, vaše subotarsko vjerovanje broj 13 - Ostatak i njegova misija - obvezuje sve vas subotare da objavljujete vijesti triju anđela iz Otkrivenja. Prema tome, kada ti ovo odbiješ ti više nisi subotar, EGWist.

To nisu prioritetna pitanja već sam rekao.

Trenutno najvažnije pitanje koje zaokuplja svijet, za koje su jedino subotari školovani i osposobljeni riješavati ga, jeste pitanje - Prenosi li šišmiš koronavirus u lijevom ili u desnom svome jaju?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Trenutno najvažnije pitanje koje zaokuplja svijet, za koje su jedino subotari školovani i osposobljeni riješavati ga, jeste pitanje - Prenosi li šišmiš koronavirus u lijevom ili u desnom svome jaju?

Od tog pitanja, mnogo je važnije pitanje kako je i od kada je SDA sebi (pošto se toliko "diče" nekakvim "naučnicima") dozvolila da u istu uđu osobe sa manijom krađe identiteta?

Naime, hajde da razumemo da se neko "projektuje" na jednu osobu, svog idola, ali da ima trojicu idola, e to je več školski primer patološkog t(r)ipa.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Tvoje verovanje. Isključivo tvoje. Evo isključi me ako možeš ;)

Tko sam ja da te privedem pameti, negdje uključim ili od negdje isključim. Ti si u vlasti "šaptača", to je tvoj izbor, i ja ti tu slobodu ne bih priječio.

Ali vratimo se mi činjenicama. Ti si zaista notorni otpadnik od subotarske sekte, odbijajući činiti ono što vam sekta propisuje da činite. Kršiš vjerovanje broj 13. svoje sekte.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top