Krštenje

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
dobro zboriš kolega
kršćani su sol ove zemlje i svijetlo svijeta
svojim životom, mislima riječima i djelima trebamo i druge poučiti

sav nauk koji iznosimo ljudima se može pobiti nekim lažnim izvrtanjem, montiranjem
ali
naša djela u javnosti je nemoguće pobiti

djela su ono što mi ustvari i jesmo iznutra u srcu

Bog najviše gleda iz kojih pobuda radimo
ako nema ljubavi na prvom mjestu, onda se vrlo lako može očekivati licemjerje, prijetvornost
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Samo smo malo zaboravili i gurnuli pod tepih krstaske ratove, i druge koji traju i danas, nasilno pokrstavanje ljudi, spaljivanje ljudi na lomaci itd... to cemo pod tepih, jel?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo smo malo zaboravili i gurnuli pod tepih krstaske ratove, i druge koji traju i danas, nasilno pokrstavanje ljudi, spaljivanje ljudi na lomaci itd... to cemo pod tepih, jel?

Moras razlikovati pravo Hriscanstvo od laznog.
Pravi Hriscani to nikada nisu cinili - vodili ratove, nasilno pokrstavali ili spaljivali na lomacu verske neistomisljenike, vec je to cinila crkva koja je uzela monopol nad istinom, i uz pomoc svetovnih vlasti progonila sve one koji se nisu slagali sa zvanicnim dogmama vladajuce crkve.
Upravo su pravi Hriscani dozivljavali ove pomenute stvari na svojoj kozi - bili progonjeni, nasilno pokrstavani i spaljivani na lomaci.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

Spedy je u pravu.

Covek krsten vodom i Duhom uvek radja duhovne rodove koji se pokazuju u njegovom zivotu poslusnoscu Bozjem moralnom zakonu.

U vezi sa ovim, Isus je u propovedi na gori izrekao sledece reci:


"
Ви сте видјело свијету; не може се град сакрити кад на гори стоји.

Нити се ужиже свијећа и меће под суд него на свијећњак, те свијетли свима који су у кући.

Тако да се свијетли ваше видјело пред људима, да виде ваша добра дјела, и славе оца вашега који је на небесима.
Не мислите да сам ја дошао да покварим закон или пророке: нијесам дошао да покварим, него да испуним.
Јер вам заиста кажем: докле небо и земља стоји, неће нестати ни најмањега словца или једне титле из закона док се све не изврши.
Ако ко поквари једну од овијех најмањијех заповијести и научи тако људе, најмањи назваће се у царству небескоме; а ко изврши и научи, тај ће се велики назвати у царству небескоме" ( Mate 5. 14 - 20 )

Zapazimo pocetne reci ovog teksta gde Isus kaze "VI STE VIDELO SVETU" a kojima on zeli da ukaze na to da Hriscani treba da budu primer ovom svetu u moralnom i svakom drugom pogledu, i da time oni u stvari prikazuju pravi karakter Boga.
Dalje, vidimo da Isus nastavlja izlaganje govoreci da je to videlo koje Hriscani treba da ispolje u svom zivotu, u stvari pravedan moralan zivot proistekao iz poslusnosti Bozjim zapovestima.
Takodje, on naglasava da Hriscani ne samo da bi trebali da budu primer, vec da svojim licnim zalaganjem uce druge moralnim principima, kako bi je i oni koji ne poznaju Bozju volju upoznali.

Kako prepoznati istinski duhovno nanovorodjenog coveka?
Po Isusovim recima to je po Duhovnim rodovima koji se prepoznaju u samom kontaktu sa takvim covekom, gde postoji ocigledna duhovna sila kojom taj covek zraci, gde se i na njegovoj fizickoj pojavi, u samom ophodjenju sa ljudima, boji glasa, u drzanju, i recima koja izgovara, u poucavanju i zalaganju za spasenje drugih i ljubavi ispoljenoj u tom cilju, i u ponasanju prepoznaje Duh pravog posvecenja.

Ja sam upoznao malo ljudi sa ovim karakteristikama, uglavnom u mojoj duhovnoj braci sa kojima i danas saradjujem.
U drugim verskim zajednicama nisam imao prilike da upoznam istinski posvecenog coveka, velika je duhovna susa koja je svuda prisutna, i ljudi umiru u duhovnom formalizmu, bez da su stvarno primili ozivljujucu silu Svetoga Duha koja vodi ka istinskom posvecenju celog bica i ka duhovnom uzrastanju u Gospodu Isusu Hristu.





u pravu je Isus i Reč njegova ne vaše pravdanje po crkvenom sejanju i crkvenim drvetima.
Isus u mateju ne sdpominje nikakve rodove Duha već rod drveta dobra i drveta zla,jednina. kako neko drvo može dati roda ako najpre nije ni usađeno? o kakom rodu laodikeja ti i spedy govorite kad trebate biti prvo usađeni kao drvo dobra da se tek potom vidi vaš konačni rod,pa naravno potom rodovi duha ali prvo trebate biti usađeni kao drvo dobra.matej 12.jasno kaže,zabune nema,to stare bake mogu da odu i pogledaju i uvide koje ste vi drvo i koji rod dajete. za svaku praznu reč čovek će dati odgovor na dan strašnoga suda kaže Isus. farisejima je to rekao,uz reč porodi aspidini,porodi zmije,zmija je đavo,dakle oni su nazvani đavoljim porodima.i te kako jasno. a i te kako je jasno da su oni držali zakon najmanje pet puta bolje od vas,nema spora oko toga.vi im niste ni do kolena u tome.
nazvani su ipak jasno od Isusa porodi aspidini,porodi zmijski. i njihova priča da on Isus krši zakon subotu itd da nije od Boga da nije on taj i sve đšto su rekli na njega daće u dan strašnog suda odgovor za svaku ejdnu reč.
fariseji su tu odbacili Njega Isusa,njegovo objavljeno ime spašenja,nikad se nisu dali krstiti za oprost greha i jasno je da im se kaže da će umreti u svojim gresima,a niti su ovde u mateju 12.primioli krštenje svetim Duhom. dakle nisu hteli biti rođeni vodom i Duhom kako je nikodemu kazao Isus noću da bez toga nema neba. zato su nazvani drvo zla.vrlo jednostavno Isus ovde govori u jednini o jednom drvetu ne o rodovima tela ili rodovima duha kad napominje što jeste drvo dobra,to je drvo koje ne neka krštenje u jedino dato ime za spas duša i oprost greha ,kao ni krštenje svetim Duhom,onako nako je on to doneo u delima 2.gl. isto to vi ovde nekate,huleć na Duha svetoga javno i onda se jasno ukazuje vaš rod. dok ne bi ste bili usađeni u drvo dobra u nutar kroz Reč Božju to je sve što pričate jasno odakle dolazi. iz dobre klijeti čovek ne može onda izneti loše niti čovek iz zle klijeti miože izneti dobroga roda. ako bi vi imali u sebi plod dobrog drveta onda bi sve ovo moglo da se dublje uzme u obzir ali budući da ste protivnici temeljca spasenja ,vaše priče su prazno naklapanje ljudi koji druge uče a sebe nisu naučili. koliko puta je pričano pisano u formi knjiga međ adventistima i drugima da je danas marko 16 od đavola,ko danas prima krštenje Duhoim da je od đavola ako ga prima identično kao u delima 2.gl. onda o kakom rodu vio ovde svedočite? o huli na Duha svetoga. i onda mašete crkvenim maramicama i pričate neka bitna otkrivenja o zakonu ,i sličnim stvarima koje su donele vaše generalne konferencije i proročice. zidate na pesku a ne na steni i potom zovete ljude na taku građevinu.bez temelja bez otkrivenja onoga što jeste večni život.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Moras razlikovati pravo Hriscanstvo od laznog.
Pravi Hriscani to nikada nisu cinili - vodili ratove, nasilno pokrstavali ili spaljivali na lomacu verske neistomisljenike, vec je to cinila crkva koja je uzela monopol nad istinom, i uz pomoc svetovnih vlasti progonila sve one koji se nisu slagali sa zvanicnim dogmama vladajuce crkve.
Upravo su pravi Hriscani dozivljavali ove pomenute stvari na svojoj kozi - bili progonjeni, nasilno pokrstavani i spaljivani na lomaci.

Nije bitno ko je radio, bitno je da opravdanje za to se moze naci u bibliji, na primer u starom zavetu pise da treba spaljivati lazne proroke, a u novom zavetu isus kaze da je dosao da ispuni stare zakone ne da ih unisti. Eto opravdanja za spaljivanja svih neistomisljenika.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Odlutali ste od teme. Uobičajeno. Suština rasprave na ovoj temi bi trebala da bude kontraverzno Isusovo krštenje od strane Jovana Krstitelja. Zašto i da li je kntraverzno? Svakako da jeste, ako imamo na umu funkciju toga čina i ono što on u doktrinarnom smislu vjere znači. Da li je, sa tog stanovišta, zamislivo da obični smrtnik krsti Boga? Da li je zamislivo da se Bog krsti da bi skinuo grijehe sa sebe? Da li je zamislivo da Bog ima grijehe?
Odgovori koji su do sada dati na ova pitanja, vrlo su bledunjavi i površni. Nije pravi odgovor da je Isus od tog trenutka (čina krštenja) počeo javno djelovati, a isto tako nije odgovor da je time htio dati primjer drugima. Primjer nije bio potreban, jer je Jovan Krstitelj i prije nego što je krstio Isusa, uveliko obavljao taj čin nad masama pristalica nove vjere, s jedne, a s druge strane, pošto je razumno pretpostaviti da je Isus bio bezgrešan, onda je samim činom bespotrebnog krštenja, uveliko relativizovao njegov značaj, jer ispada da sam taj čin može značiti spiranje svih grijehova, ali i ne mora.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mrsavkiću, primiri strasti, niko te ne goni, istina nije nacionalna ni konfesionalna, ona je jasno zapisana i pripada svim ljudima, i ja je tako ovde iznosim.
Čovek u grešnom stanju rađa rodove greha, predavši se Bogu i donevši odluku da sledi put Gospoda Isusa Hrista i bude pokršten u vodi što je vidljivi znak priznanja vere u njega, on od tog trenutka rađa rodove pravde, to je tako jasno da tu ne treba neka velika filozofija.

Samo krštenje nije neki magični čin koji će dovesti do spiranja svih greha, to je vidljivi čin odluke ili priznanja pred mnogim svedocima -Bogom i andjelima ali i ljudima, odluke koju je čovek doneo da će od tog trenutka živeti jednim novim životom bez greha, čime mu se daje sila Svetoga Duha koja u njemu čini promenu.

Čovek može da obavi ovaj čin a da se nikakva promena u njemu nije dogodila, i to je onda formalni čin koji nema neke određene svrhe, i Bog ga ne priznaje.

Ono što biblija govori o Isusovom krštenju je jasno, on je došao da kao čovek ispuni svaku pravdu, da početak njegovog rada obeleži svojim krštennjem prilikom koga je sam Bog pokazao svoju slavu progovorivši glasom "OVO JE SIN MOJ LJUBLJENI KOJI JE PO MOJOJ VOLJI" a Duh Sveti koji se spustio na njega u vidu goluba, što je dalo pečat njegovoj Mesijanskoj službi koju će od tada obavljati u periodu od tri ipo godine.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Nije bitno ko je radio, bitno je da opravdanje za to se moze naci u bibliji, na primer u starom zavetu pise da treba spaljivati lazne proroke, a u novom zavetu isus kaze da je dosao da ispuni stare zakone ne da ih unisti. Eto opravdanja za spaljivanja svih neistomisljenika.

Tako je. Zato je Savle gonio hrišćane i u ćorku ih bacao kao i na muke pa je na putu za Damaskus čuo glas:"Savle Savle zašto me progoniš." Međutim kada su to krišćani radili to isto i gore hiljadu i pol godina nije bilo ni glasa ni stasa ni bilo koga da kaže nešto sa visine. Toliko o ljubi bliženijeg svoga kao samoga sebe!

Što se krštenja njegovog tiče Biblija jasno to tumači zašto je to tako bilo (red poteza) i tu je sve jasno ono što nije jasno jeste zašto ovi popovi krste bebe a ne po biblijski da svako ko želi da bude kršćanin ide sam i bude kršten kao što je to Hrist učinio? Šta kažete na to dame i gospođo forumaši??

Da dodam krštenje je simbol čin koji neko čini kao kada bi povukao crtu i rekao do danas sam pušio od danas je gotovo sa pušenjem. Međutim to još ne znači da nećeš možda dobiti rak pluća. Tako je i sa krštenjem to nije automatska ulaznica za nebo već samo da si krenuo pravim putem. Ono što fali jeste ono što dolazi sa rječima koje su se čule: "On je po mojoj volji" ako se dobro sjećam. Ako si se krstio ali nisi živeo po Božijoj Volji ideš kod mene na "prženje" to je bar jasno, svih mi ponora duboke tame.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Crkva je uzevsi monopol nad istinom u kasnijim vekovima uvodila mnoge obicaje koji nisu propisani biblijom, recimo krstenje beba koje je uvela u 12 veku, i mnoge druge stvari.
Takodje, uz pomoc svetovnih vlasti progonila je sve one koji nisu prihvatali zvanicne ustanovljene dogme.

Ipak, to je stvar te odredjene crkve, i njena licna istorija, a ne istorija Hriscanstva, i prema tome ne moze se osuda prebaciti na Hriscanstvo kao takvo, vec na jednu odredjenu crkvu koja je sabe proglasila Hriscanskom, a cinila suprotno Hriscanskim principima.

Krstenje je samo odraz vidljive promene koja se dogodila u covekovom srcu, ako nema te promene covek ne bi trebalo da se krsti jer u tom slucaju to je samo prazna forma, vec da se moli Bogu da ta promena nastupi, da se svojevoljno preda Bogu i odbaci svaki greh sa namerom da od tog trenutka zivi novim zivotom bez greha, i u yajednici sa Bogom kroz molitvu i njegovu rec.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Mrsavkiću, primiri strasti, niko te ne goni, istina nije nacionalna ni konfesionalna, ona je jasno zapisana i pripada svim ljudima, i ja je tako ovde iznosim.
Čovek u grešnom stanju rađa rodove greha, predavši se Bogu i donevši odluku da sledi put Gospoda Isusa Hrista i bude pokršten u vodi što je vidljivi znak priznanja vere u njega, on od tog trenutka rađa rodove pravde, to je tako jasno da tu ne treba neka velika filozofija.

Samo krštenje nije neki magični čin koji će dovesti do spiranja svih greha, to je vidljivi čin odluke ili priznanja pred mnogim svedocima -Bogom i andjelima ali i ljudima, odluke koju je čovek doneo da će od tog trenutka živeti jednim novim životom bez greha, čime mu se daje sila Svetoga Duha koja u njemu čini promenu.

Čovek može da obavi ovaj čin a da se nikakva promena u njemu nije dogodila, i to je onda formalni čin koji nema neke određene svrhe, i Bog ga ne priznaje.

Ono što biblija govori o Isusovom krštenju je jasno, on je došao da kao čovek ispuni svaku pravdu, da početak njegovog rada obeleži svojim krštennjem prilikom koga je sam Bog pokazao svoju slavu progovorivši glasom "OVO JE SIN MOJ LJUBLJENI KOJI JE PO MOJOJ VOLJI" a Duh Sveti koji se spustio na njega u vidu goluba, što je dalo pečat njegovoj Mesijanskoj službi koju će od tada obavljati u periodu od tri ipo godine.
ZA JURIVAKU
BESPREDMETNOJE REZONOVATI DA BI ISUS bio predstavljen sve vreme za Mesiju a da je on sam toga vrlo bio svestan i sada daon ne zna da njemu ne treba krštenje pa se prevario! on je došao da bude put,došao je kaočovek da bi ispunio svaku pravednost morao je ući u vodu i biti kršten. to ga jasno označava kao čoveka i kao Boga,spasitelja. ovde je laodikeja ponovo počeo da donosio hladnu tuš vodu na istinu ,kao da krštenje u suštini i nije toliko zvučna stvar,ali sam jovan je krstio ZA POKAJANJE,DAKLE AKO JE TO MORAO BITI ČAK ZVANIČNI ČIN VIDLJIV POKAJANJE A NE SAMO REĆI KAJEM SE,ONDA KOLIOKO TEK SAMO iSUSOVO KRŠTENJE IMA VALIDNOST. NIkodemu se jasno kaže da bez tog krštenja nema neba.
ZA LAODIKEJU:
KAO ŠTO SAM REKAO ti očito nemaš um Hristov da razumeš već jednom mateja 12,.da Isus ne govori o rodovima,množina,rodovi Duha već o rodu drveta dobra i drveta zla. jednina. da bi davao rodove Duha o kojemu stalno pričaš moraš prvo biti usađeno drvo dobra. kako drvo koje nije ni usađeno može da dade bilo kakav rod. ti si pobrkao pojmove očito. ako to ne možemo ovde da se dogovorimo kao hrišćani da matej 12,govori o rodu drveta dobra i zla a da drvo koje nije nikad ni bilo usađeno nikakav rod ne može nio davati. od kad je veka neusađeno drvo nije dalo roda! sad kod tebe prvi puta se Božji promisao menja!
Isus jasno govori o Duhu svetome. fariseji su pokazanio kao drvo zla iz prostog razloga što je to Isus identifikovao po rodu. oni su na Duha svetoga kada se Isus našao u sili i izgnao demone da su reklid a je to od đavola. hula na Duha je zli rod. reč je o rodu koji se zove ili verujem u krštenjek Duhom i manifestacije istog,izgon demona,polaganje ruku na bolesne u ime Isusa ,govorenje novim jezicima ili ne verujem. ako ne verujem kao fariseji hulim i sebe ukazujem kao drvo zla. vrlo prosto. ali tiv oliš da vrdaš teološki naučen od crkve. daj budi jednom iskren pa čitaj kako je Isus to doneo,bez mlaćenja prazne slame čas o zakonu čas o rodovima duha jer u mateju 12.odentifikacija Božjeg drveta dobra nema veze sa time. jurivaka je dotakao opet škakljivu temu krštenje. i ako očekujuć suštinu sa svoje tačke dobio je suštinu sa Biblijske tačke,a vi se očito ovde sčabo snalazite kao riba u plićaku. jer krštenje u trojstvo je dokaz zlog roda a krtštenje u ime Isus dokaz dobrog roda,kao i krštenje svetim Duhom naravno. zato je tebi do priče da krštenje baš i ne spasava tolko. umujuć kako te svrbe uši navodno citirajuć petrovu poslanicu da ako se ne damo Bogu obećanjemd obre savesti da voda ne znači ništa. to je tačnos amo za o-ne koji nikad ne dođu Bogu kao oni koji su umrli starom čoveku ali za one koji su sirkeni ono spasava i uvek će spasavati. po tebi Isus nije ni morao ići na krst onda jer taj događaj je direktno vezan za krštenje,rimljanima,6.gl.
 
Natrag
Top