Šta je novo?

Kršćanstvo - prirepak Židovstva ili nešto Novo?

• Začetnik teme stvarnoslap
  • Datum pokretanja
S

stvarnoslap

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
8.291
> -Zasto se nigdje u Novom zavjetu ne osudjuje nedrzanje subote kao grijeh?

Niko nije ni kršio subotu da bi zbog toga bio ukoravan.
Iv 5,18: Zbog toga su Židovi još više gledali da ga ubiju jer je ne samo kršio subotu nego i Boga nazivao Ocem svojim izjednačujući sebe s Bogom.

P.S. Izr 26,5: Odgovori bezumniku po ludosti njegovoj, da se ne bi učinio sam sebi mudar.

tripo 41

tripo 41

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
12.698
Iv 5,18: Zbog toga su Židovi još više gledali da ga ubiju jer je ne samo kršio subotu nego i Boga nazivao Ocem svojim izjednačujući sebe s Bogom
Znači veruješ farisejima da je Isus kršio subotu? Šta je Isus odg. na optužbu da jeste i da ne treba da se drži jel tako?

Da je po tvome onda bi apostoli primili veru Grka i Rimljana, ali zna se od koga ide vera prema kome.

P.S. Izr 26,5: Odgovori bezumniku po ludosti njegovoj, da se ne bi učinio sam sebi mudar.
Vidimo po duhovnoj i materijalnoj bedi favela i ubistava ko je bezuman.

S

stvarnoslap

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
8.291
Znači veruješ farisejima da je Isus kršio subotu?
Farizeji su ovdje nebitni, sveti Ivan nam kaže da je Isus kršio subotu. :)

Šta je Isus odg. na optužbu da jeste i da ne treba da se drži jel tako?
Da. Odgovorio je da Otac njegov i On neprekidno rade, i uopće ne odmaraju. Vidi, "slijepče". Iv 5,16-17: Zbog toga su Židovi počeli Isusa napadati što to radi subotom. Isus im odgovori: "Otac moj sve do sada radi pa i ja radim."

Da je po tvome onda bi apostoli primili veru Grka i Rimljana, ali zna se od koga ide vera prema kome.
Tako je. A sveti apostol Pavao kaže da je tjedna subota sjena. ;)

Vidimo po duhovnoj i materijalnoj bedi favela i ubistava ko je bezuman.
Izr 26,4: Ne odgovaraj bezumniku po njegovoj ludosti, da mu i sam ne postaneš jednak.

P.S. Blagoslovio te Trojedini Bog - Bog Otac, Bog Sin i Bog Duh Sveti.

DarthShone

DarthShone

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
5.606
Da. Odgovorio je da Otac njegov i On neprekidno rade, i uopće ne odmaraju. Vidi, "slijepče". Iv 5,16-17: Zbog toga su Židovi počeli Isusa napadati što to radi subotom. Isus im odgovori: "Otac moj sve do sada radi pa i ja radim."
Njihovo slepilo, ono najgore, "duhovne" vrste proizilazi iz apsolutnog nepoznavanja osnova jezika na kojem je Sveto Pismo pisano. Ono naime nikada i nije bilo zamišljeno da se čita i tumači na način kako to rade Mileritski "ostaci", ali i ostali scriptulatori.

tripo 41

tripo 41

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
12.698
Zato imamo danas nevolju, zbog odvajanja. Ko se odvojio od jevrejske vere prilepio se favelama, kriminalu itd.