KRŠĆANI NE TREBAJU POŠTOVATI 4.BZ SUBOTU???

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je neki samo vaš bog. Pravi Bog je vodio apostole i oni su odabrali nedjelju za brojnija i svečanija okupljanja na Euharistiju.

Nikada apostoli nisu odabrali nedelju jer to nigde ne pise.
Pise da su se okupljali "KAD GOD BI SE SASTALI" kako kaze i sam Hrist.

Nedelju je uvedena iz mnogobstva kao dan posvecen Bogu sunca, i nju je uveo prvo Konstantin, a potom je zvanicno obelodanio i sabor u Laodikeji 336 godine nove ere, koji je uveo nedelju kao praznik, a prokleo sve koji i dalje budu svetkovali subotu.

Dakle, Hriscani su sve do 330 svetkovali subotu po bibliji, a potom su to cinili u progonstvu.
Ostali koji su odbacili Hristovu nauku, oni su sto zbog samoobmane, sto zbog straha prihvatili nedelju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Nikada apostoli nisu odabrali nedelju jer to nigde ne pise.

Piše u Bibliji, Dj 20,7.


Nedelju je uvedena iz mnogobstva kao dan posvecen Bogu sunca,

Nikada nitko od pogana nije nedjeljom (prvi dan u tjednu) slavio boga sunca. :) Iz vrlo jednostavnog razloga - pogani tada (u vrijeme nastanka kršćanstva) nisu imali sedmodnevni tjedan. Prosto k'o pasulj.

Ostali koji su odbacili Hristovu nauku, oni su sto zbog samoobmane, sto zbog straha prihvatili nedelju.

Obrnuto. Oni koji su život davali za Krista okupljali su se nedjeljom, a oni koji su Krista odbacili nastavili su subotariti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Piše u Bibliji, Dj 20,7.

"А у први дан недеље, кад се сабраше ученици да ломе хлеб, говораше им Павле, јер хтеде сутрадан да пође, и протеже беседу до поноћи" ( dela 20. 7 )

Nigde tu ne pise da je to bio dan odredjen za veceru Gospodnju, vec jedan sastanak u toku sedmice, i to prvi dan u sedmici.

Osim toga, ovo je moglo biti vreme nakon subote uvece, i da im je Pavle govorio do ponoci u nedelju, ili je mogalo biti u nedelju uvece kada je Pavle propovedao do ponoci u ponedeljak.

***Napomena: vreme se kod Jevreja merilo od zalaska do zalaska sunca kada je odpocinjao novi dan***

U bibliji pise "SVAKI DAN LOMLJAHUHLEB PO KUCAMA"

A Hristos kaze "KAD GOD SE SASTAJETE ( u bilo koji dan ).

Nikada nitko od pogana nije nedjeljom (prvi dan u tjednu) slavio boga sunca. :) Iz vrlo jednostavnog razloga - pogani tada (u vrijeme nastanka kršćanstva) nisu imali sedmodnevni tjedan. Prosto k'o pasulj.

Da vidimo da li je ovo istina:

U mnogožaćkoj planetarnoj sedmici - svaki dan je bio posvećen određenom Bgu.
Nedelja je bila posvećena paganskom bogu sunca i ovaj kult je bio osnova svih religija u davnoj prošlosti


* SUNDAY - Nedelja: Solis (Sunce) dimanche domenica domingo Sun

* MONDAY - ponedeljak: Lunae (Luna - Mesec) lundi lunedi lunes Moon

* TUESDAY - utorak: Martis (Mars) mardi martedì martes Tiw (the Anglo-Saxon god of war, the equivalent of the Norse Tyr or the Roman Mars)

* WEDNESDAY - sreda: Mercurii (Mercur) mercredi mercoledì miércoles Woden (the Anglo-0Saon equivalent of the Norse Odin or the Roman Mercury)

* THURSDAY - četvrtak: Jovis (Jupiter jeudi giovedi jueves Thor (the Norse god of thunder, the equivalent of the Rofman Jupiter)

* FRIDAY Veneris - petak: (Venera) vendredi venerdi viernes Frigg (the Norse god of love and fertility, the equivalent of the Roman Venus)

* SATURDAY - subota: Saturni (Saturn) samedi sabato sábado Saterne (Saturn, the Roman god of agriculture)


Obrnuto. Oni koji su život davali za Krista okupljali su se nedjeljom, a oni koji su Krista odbacili nastavili su subotariti.

Ovo je paradoks, jer po tebi odbaciti Hristovo jevandjelje i Bozju rec i usvajati rec ljudsku - znaci dati zivot za Hrista, a biti poslusan Hristu i njemu sluziti znaci odbaciti ga.

A rec Bozja kaze: "TESKO ONIMA KOJI CINE OD SLATKOGA GORKO A OD GORKOG SLATKO"
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
"А у први дан недеље, кад се сабраше ученици да ломе хлеб, говораше им Павле, јер хтеде сутрадан да пође, и протеже беседу до поноћи" ( dela 20. 7 )

Nigde tu ne pise da je to bio dan odredjen za veceru Gospodnju, vec jedan sastanak u toku sedmice, i to prvi dan u sedmici.

Kako ne piše? Lijepo ti Luka piše zbog čega su se sastali - lomiti kruh (Euharistija).

Osim toga, ovo je moglo biti vreme nakon subote uvece, i da im je Pavle govorio do ponoci u nedelju, ili je mogalo biti u nedelju uvece kada je Pavle propovedao do ponoci u ponedeljak.

Sveti Luka nije bio luđak ili idiot. Točno je znao koji je dan bio kad su se sastali na Euharistiju, lomiti kruh, a bila je to, piše Luka, nedjelja- prvi dan u tjednu. :)


Da vidimo da li je ovo istina:

U mnogožaćkoj planetarnoj sedmici - svaki dan je bio posvećen određenom Bgu.
Nedelja je bila posvećena paganskom bogu sunca i ovaj kult je bio osnova svih religija u davnoj prošlosti


* SUNDAY - Nedelja: Solis (Sunce) dimanche domenica domingo Sun

* MONDAY - ponedeljak: Lunae (Luna - Mesec) lundi lunedi lunes Moon

* TUESDAY - utorak: Martis (Mars) mardi martedì martes Tiw (the Anglo-Saxon god of war, the equivalent of the Norse Tyr or the Roman Mars)

* WEDNESDAY - sreda: Mercurii (Mercur) mercredi mercoledì miércoles Woden (the Anglo-0Saon equivalent of the Norse Odin or the Roman Mercury)

* THURSDAY - četvrtak: Jovis (Jupiter jeudi giovedi jueves Thor (the Norse god of thunder, the equivalent of the Rofman Jupiter)

* FRIDAY Veneris - petak: (Venera) vendredi venerdi viernes Frigg (the Norse god of love and fertility, the equivalent of the Roman Venus)

* SATURDAY - subota: Saturni (Saturn) samedi sabato sábado Saterne (Saturn, the Roman god of agriculture)

Zašto opovrgavaš nešto što ja nisam tvrdio? Ja nisam tvrdio da dani u sedmodnevnom tjednu nisu nazvani po planetama. :) Ja sam tvrdio da nitko od pogana u vrijeme prvih kršćana nije slavio nikakvog boga nedjeljom. Naprosto nisu mogli slaviti bilo kojeg boga nedjeljom, jer u to vrijeme uopće nisu imali sedmodnevni tjedan, dakle, nisu imali nedjelju. Razumiješ li ti to?

Tvoja tvrdnja da su pogani u to vrijeme slavili nekog boga nedjeljom, ista je kao kad bi tvrdio da su se apostoli na misijska putovanja vozili automobilima na struju. Jeli ti sada jasno koliko ti je tvrdnja idiotska? :)
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
KRŠĆANI NE TREBAJU POŠTOVATI 4.BZ SUBOTU???

DAL TI VIDIŠ NA KRAJU - OVO - ???

ŠTO ZNAČI - ???


Tako zapoveda izgubljeni piramida:

OČITO JE DA NISI PROČITO ŠTO SAM DAO

JA JESAM ... - UPS - UPRAVO SAM SA JA JESAM
REKO DA SAM BOG - JEL TAK?

JA JESAM SUBOTAR
KAKO PIŠE U BIBLIJI - A NE KAKO TI DOLE TVRDIŠ
_____________________________________

A Bog ovako zapoveda:

TKO JE TVOJ BOG ???

==============================
Najteže pitanje za 99% današnjih samozvanih Kršćana!
===========================================
Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------------------

Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………

"Sjeti se da svetkujes dan subotni. Sest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A sedmi je dan Subota, pocinak posvecen Jahvi Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi..." Izlazak 29, 8-11. Stvarnost.


Imaš lažno prevedenu Bibliju
iz koje je izbačeno sa 7.000 mjesta
Sveto Ime Jedinoga Boga Oca
JHVH.

Uzmi ispravno prevedenu – a tu krivotvorinu – baci
jer i tebe i druge krivo naučava,
tako da se ne zna TKO je BOG OTAC JEDINI
niti KAO MU JE SVETO IME.

Zašto ne koristiš ISTINITIJE prevedenu - Jeruzalemsku Bibliju?

ILI

Zašto ne koristiš Bibliju Kršćanska Sadašnjost?

========================================

4. Božja Zapovjest - SUBOTA

=================================


IZLAZAK 20,8

Sjeti se da svetkuješ dan SUBOTNI.

IZLAZAK 20,9

Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.

IZLAZAK 20,10

A SEDMOGA JE DANA SUBOTA,

počinak posvećen JHVH, BOGU tvojemu.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


SUBOTA JE POSVEĆENA JHVH BOGU OCU -

NE Sinu Gospodinu Yehoshui
------------------------------------------------------------------------------------------


IZLAZAK 20,10

Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj,

ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.

IZLAZAK 20,11

Ta i JHVH je šest dana STVARAO nebo, zemlju i more i sve što je u njima,

a SEDMOGA JE DANA POČINUO.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



BOG OTAC JHVH JE STVORITELJ -

NE Sin Gospodin Yehoshua

----------------------------------------------------------------------------


IZLAZAK 20,11

Stoga je JHVH BLAGOSLOVIO I POSVETIO DAN SUBOTNI.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



BOG OTAC JHVH JE BLAGOSLOVIO I POSVETIO SUBOTU -

NE Sin Gospodin Yehoshua

--------------------------------------------------------------------
 
Natrag
Top