Kopi-paste

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Malo sam razmišljao da li da pokrenem ovu temu i na kraju odlučio da to učinim, nadajući se da bi mogla biti korisna. Naime, kao što svi možemo primjetiti, pojedinci na ovom Forumu kopiraju i lijepe kilometarske članke, koje, uvjeren sam niko normalan i ne čita, jer kada vidi post od nekoliko stranica, izgubi svaku volju za njegovim čitanjem.
Ne razumijem porive tih koji tako rade. Ako nemaju sami šta reći, kakvo zadovoljstvo nalaze u tome da kopiraju tuđe misli i tuđe članke i lijepe ih kao svoje postove.
Šta mislite o tome?
 
Član
Učlanjen(a)
05.08.2009
Poruka
89
Veruj da bash danas dok sam gledala jednu temu svi postovi su bili tako dugi wacko2 i kopirani i bilo mi je toliko odvratno i naravno nisam chitala.Pa makar kad vec hoce to neka odvoje po neki pasus,urede malo nego sve strpaju pa wacko2 muke moje :D i hvala za ovu temu :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Na forumima se tako nešto generalno ne zabranjuje pre tome zavisi čisto od onoga koji to postavlja, odnosno od njegovog osećaja da li će to neko da čita i koliko to uošte znači za njega samog. Meni lično to ne smeta ako me tema interesuje svakako ću to pročitati, ali može da bude neukusno ako se neko na taj način često ponavlja
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Na forumima se tako nešto generalno ne zabranjuje pre tome zavisi čisto od onoga koji to postavlja, odnosno od njegovog osećaja da li će to neko da čita i koliko to uošte znači za njega samog. Meni lično to ne smeta ako me tema interesuje svakako ću to pročitati, ali može da bude neukusno ako se neko na taj način često ponavlja

Slažem se ,osim što bih još dodala i kada se stavlja copy/past po pravilu treba poštovati pravog autora ili navesti izvor odakle je tekst.
Generalno znam tačno na šta je Jurivaka mislio i takvo nešto nema smisla,na postavljenu temu odgovarati sa copy/past i to još lošim i kilometarskim da ne može čak ni da se pročita a kamoli da komentar.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Da, i ja tako mislim. Par puta sam čak opominjala ljude kad to urade da ako sam recimo ja postavila temu, ne želim da mi dodaju još članaka na temu koju sam postavila, nego da kažu šta misle. Ako nemaju šta da kažu, ne moraju da odgovore, niko ih ne tera. Ali volim da čujem kako ljudi razmišljaju, a ne da mi lepe tuđe misli.
Mislim, jedno je citirati nekoga jednom rečenicom, ako mislite da će to objasniti ono što ste hteli da kažete, i to je u redu. Ali zalepiti još jedan tekst na tu temu, to je stvarno nepotrebno, i to retko ko pročita.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Veruj da bash danas dok sam gledala jednu temu svi postovi su bili tako dugi wacko2 i kopirani i bilo mi je toliko odvratno i naravno nisam chitala.Pa makar kad vec hoce to neka odvoje po neki pasus,urede malo nego sve strpaju pa wacko2 muke moje :D i hvala za ovu temu :)
Upravo tako, što se tiče počinjanja tema, a odgovaranje sa "kilometarskim" postovima svakako nije poželjno ;)
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
zavisno od tipa informacije, ja sam i za i protiv kopiranja king sajz tekstova. sta hocu reci, ako je uzeta neka informacija iz nekih novina ili pak sa drugog foruma i vi tu informaciju prekratite ili pak protumacite pogresno i to napisete tako ... zar negubite smisao originalne poruke tj cilja. drugo, svi znamo sta znaci " izvuceno iz konteksa" , zar ne...
a da treba navesti izvor poruke e tu sam za . treba ispostovati autora teksta
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kada sam postavio ovu temu i kritički se osvrnuo na naviku mnogih radi predugačkih kopy-paste postova, ja nisam mislio da to treba po svaku cijenu izbjegavati. Nekada je potrbno neku svoju misao potkrijepiti nekim odgovarajućim citatom iz drugog izvora. Ali u takvim slučajevima, treba izbjegavati kopiranje cijelog članka, naročito ako se radi o dugačkom tekstu, a kopirati samo ono što se odnosi na konkretnu misao koju treba potkrijepiti. U krajnjem, kada je neophodno postaviti cijeli kopirani tekst, onda je poželjnije da se postavi njegov link.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Kada sam postavio ovu temu i kritički se osvrnuo na naviku mnogih radi predugačkih kopy-paste postova, ja nisam mislio da to treba po svaku cijenu izbjegavati. Nekada je potrbno neku svoju misao potkrijepiti nekim odgovarajućim citatom iz drugog izvora. Ali u takvim slučajevima, treba izbjegavati kopiranje cijelog članka, naročito ako se radi o dugačkom tekstu, a kopirati samo ono što se odnosi na konkretnu misao koju treba potkrijepiti. U krajnjem, kada je neophodno postaviti cijeli kopirani tekst, onda je poželjnije da se postavi njegov link.

Slažem se, ja sam upravo to i rekla u svom odgovoru gore.
 
Natrag
Top