kompjuter nece da udje u bios

Učlanjen(a)
02.04.2010
Poruka
3
Kada upalim racunar pocne da ocitava i stane na slici se vidi isto tako nece da udje u bios.Maticna ploca asus psb-se na ploci je 24 pinsko napajanje a napaja ga asus napajanje 400w sa 20 pinova.moye li neko pomoci1964406_3923505063235_327482877_n.jpg

P_500.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Proveri napajanje, odnosno probaj sa drugim napajanjem, pozeljno je da uzmes od nekog drugara sa 24-pin ATX konektorom, cisto da probas i vidis hoce li biti napretka
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Zaiteresirala me je ova tema ako bi mogli malo peciznije objasniti ako nije problem o resetovanjem cmos-a. HVALA
Na ATX pločama postoji JUMPER koji je obično označen sa CLR_CMOS, CLEAR, CLR, CLRPWD, PASSWORD itd... i nalazi se blizu baterije ili procesora mada nije pravilo i spojen je na 2 pina od 3 ukupno. Pošto se kompjuter isključi sa strujne mreže, prespoje se dva pina sa default stanja (npr. 2. i 3.) na druga dva pina (npr. 1. i 2.) i tada držiš pritisnuto dugme za uključivanje računara (Power) 10-ak sekundi da bi se obrisala CMOS-čip podešavanja. Ukoliko ne postoji džamper, CMOS se može resetovati i odstranjivanjem baterije (CR2032) i pritiskom na Power dugme 10-ak sekundi radi pražnjenja akumulirane struje. U oba slučaja kompjuter mora biti isključen iz strujne mreže odnosno u slučaju lap-top računara, izvađena glavna baterija!

images
images
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Samo da nešto dodam. Preporučljivo je prije resetovanja biosa da otpojiš hdd sa napajanja. Dešavalo je se da prilikom resetovanja biosa dođe do gubitka particije a samim tim i gubitka podataka. Naravno, podaci se u 90% uspiju vratiti ali to je samo dodatni posao iz svu moguću sekiraciju...
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Imam isti problem na matičnoj ploči M2V-MX SE. Zamenio sam danas RAM memoriju. Sa 2Gb sada sve super radi. E sada treba da povećam količinu RAM-a za grafiku. Pošto ova ploča ima integrisanu grafiku, moram da proverim da li će raditi bolje. O tome sam već pisao i dobijao savete. Znam putanju za izmene, ali...Ne mogu da uđem u BIOS. Milsio sam da je do tastature, ali i ja pri pokušaju da uđem u BIOS na 2 sekunde vidim sliku na početku posta, ali se BIOS ne otvara.

Upravo sam uspeo da uđem i BIOS tako što sam izvadio bateriju sa matične ploče i podesio memoriju grafičke kartice. Kada sam pokušao ponovo da uđem i proverim da li je izmena uspela, opet nisam mogao da uđem. Ponovo sam izvadio bateriju. Podešeno je na 256mb. Opet sam pokušao da uđem u BIOS i ne uspeva mi. Računar savršeno radi.

Šta bi mogao da bude uzrok ovog problema?

P.S. Izmenio sam ovu poruku, jer sam uspeo da uđem u BIOS. To više nije problem za koji mi treba pomoć.
 

Prilozi

  • ploča M2V-MX SE.png
    ploča M2V-MX SE.png
    978,9 KB · Pregleda: 25
Poslednja izmena:
Natrag
Top