Kompjuter neće da se uključi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
50
Od prijatelja sam donio kompjuter sa sledećim problemom:nestajalo je struje,a kompjuter je bio uključen,kad je stigla struja kompjuter više neće da se uključi.Vadio sam napojnu jedinicu i kad sam je probao na stolu,ona radi.Provjeravao sam i taster za uključenje,ispravan je!Od svih PCI uređaja ima samo grafičku,koju sam takođe skidao i nema nikakvih promjena.Dali neko ima neku ideju šta dalje da pogledam,ja sumnjam da bi moglo biti do matične ploče,ali to su samo pretpostavke.Unaprijed hvala svakome ko mi da neku ideju.
 
Poslednja izmena:

Sky

Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
1.647
Da li si probao da na neko drugo mesto ukljucis racunar.......da proveris da li radi
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
50
Jesam,ako misliš na produžni kabal,ili sl.Radi napojna kad je probam solo.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Maticna ploca je crkla, jer ti ne pisti, odnosno nemas nikakav zvicni signal, kojim bi znao sta je u kvaru (Grafika, Zvucna karta, RAM- memorija) ili ti ne radi taj zvucnik u kucistu.
Proveri jos RAM, ako ne resis problem, Maticnu plocu je spalio trenutni naboj pri dolasku struje, licno sam iskusio na mom racunaru (a i kod drugih).
Nema sta da sumnjas u MB, zato sto je osetljiva na strujne udare.
I nisi rekao, da li se ukljuci i ne dize sistem ili se uopste ne ukljucuje, odnosno fizicki ne radi uopste (ne cuju se cooleri itd)?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.06.2010
Poruka
29
Pre nego sto bila sta kupis prvo odspoj sve od napajanja (citace,rezace, flopi, i sve harddiskove osim onog na kome je sistem), znaci samo ploca i hard sa sistemom i onda startuj komp, ako ni tada necujes zvucni signal onda je sigurno ploca ili oslabilo napajanje prilikom dolaska napona. Mogao bi pre toga jedina restartovati plocu ukoliko znas kako se to radi da je sam nebi pregoreo( baterija i napajanje napolje i nista prikljuceno na njoj itd...).Ukoliko sa opcijom jednog harddiska i ploce kompijuter upali i proradi ti mu onda dodaj jedan po jedan uredjaj pa ces videti ako je paljenje oslabelo i do koje granice ide
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
50
Maticna ploca je crkla, jer ti ne pisti, odnosno nemas nikakav zvicni signal, kojim bi znao sta je u kvaru (Grafika, Zvucna karta, RAM- memorija) ili ti ne radi taj zvucnik u kucistu.
Proveri jos RAM, ako ne resis problem, Maticnu plocu je spalio trenutni naboj pri dolasku struje, licno sam iskusio na mom racunaru (a i kod drugih).
Nema sta da sumnjas u MB, zato sto je osetljiva na strujne udare.
I nisi rekao, da li se ukljuci i ne dize sistem ili se uopste ne ukljucuje, odnosno fizicki ne radi uopste (ne cuju se cooleri itd)?
Kompjuter ne reaguje uopšte,nemože da se uključi nikako,znači ne pokrene se kuler,i ne startuje napajanje uopšte(ne pokreće se ni vetiltor na napajanju).
 
Član
Učlanjen(a)
02.06.2010
Poruka
29
Stavi neko drugo paljenje ako imas i prikljuci samo plocu , graficku i hard
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
To sto PSU radi "solo", kako ti kazes, je samo simulacija prespajanja zelene i crne zice (sto u stvari radi ploca, kada pritisnes dugme na kucistu), na glavnom napojnom konektoru i nema veze sa realnim radom napajanja, jer ne znas da li su svi naponi prisutni, i ako jesu, ne znas koliko je relej u mogucnosti da pruzi struje zbog neispravnosti.
Pozajmi napajanje od nekog druga, da vidis da li ce se komp ukljuciti, jer ne mozes znati na pamet da li je ploca ili PSU (moze i ploca da bude u kvaru, da je crkla naponska sekcija ulaznih elektrolita i elektronskog naponskog kontrolera).
Dakle probaj sa napajanjem od barem 200W ciste snage, samo za test, pa javi sta si uradio?
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
50
E ljudi hvala vam,a što se tiče napajanja prespajao sam žicom zelenu i crnu kako kažeš i svi naponi su prisutni :+3,3V,5V i 12V što sam mogao da izmjerim ,čak sam neke i opterećivao potrošačem,ali ipak je moguće da nemože napojna usljed oštećenosti da obezbjedi dovoljno snage.Maloprije sam i izvadio napajanje iz mog kompa da probam,ali moje napajanje nema konektor za SATA hard diskove :-(,tako da ništa ne mogoh uraditi.Ali probaću sutra zbaviti neko napajanje pa ću probati.Hvala svima na trudu!

Dodato posle 32 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Džaba je kad je čovjek Bosanac :),tek kad sam sve vratio na svoje mjesto skontao sam da ovu sumnjivu napojnu mogu probati u svom računaru!To sam i uradio napojna radi u mom računaru,znači ispravna je.Ipak je vjerovatno kvar nešto do matične ploče :-(.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top