Kome je greh pripisan ako je Isus Bog i Čovek

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kad su Adam i Eva sagriješili, cijeli ljudski rod je postao proklet i taj grijeh nas je sve razdvojio od našeg Oca. Kazna za grijeh je smrt, a Bog je pravedan ,i naš stvoritelj , pa nije mogao samo tako zaboraviti naše grijehe . Tako je Bog smislio savršen plan, da bi bilo pravedno sam se spustio na zemlju i platio za nas. Kužiš koja ljubav? Da li možeš reći da je itko to spreman za tebe učiniti? Zašto takvu ljubav koja ti se nudi besplatno odbacuješ?

Reci mi, Jovane, jesi ikada volio svoju djevojku, ženu, ili svoje rođeno djete , više od sebe samoga?
Kad TO Jovane upoznaš, shvatit ćeš .

Antonija, govoroimo o načinu na koji je Bog nas spasao.Niko ne sumnjau Božiju ljubav. Nije to tema.

Nego govorimo o tome na koji je način nas je Isus spasao od greha. Da li to razumeš?

Jovan Prezviter je napisao(la):

Da li je bar ovo prihvatljivo za vaše verovanje?


Znači, ne verujete da je Isus na sebe morao preuzeti grehe da bi nas spasio. Pa dobro..a kako nas je onda spasao?

Izgleda da će na kraju ispasti da nas je spasao samo zato što se utelovio. Samo utelovljenjem On je spasao ljude...da li je to ta teologija?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Znači, ne verujete da je Isus na sebe morao preuzeti grehe da bi nas spasio. Pa dobro..a kako nas je onda spasao?

Po stoti put - ne laži i ne podmeći (ne)čovječe. Ovo što ti ovdje podmećeš, nitko nikada ovdje od nas nije tvrdio niti napisao. Kristova Crkva vjeruje, dakle mi kršćani vjerujemo , da je Isus Krist umjesto nas ljudi "platio kaznu za naše grijehe" - "ponio je naše grijehe na drvo križa", a nije umjesto ljudi, kako ti tvrdiš, "Isus postao grešnik", .

Da ja ne bih bio laprdan koji izmišlja, podmeće drugima i optužuje druge kao što ti činiš, ja ću ovdje iznijeti dokaze za obje svoje tvrdnje.

1. Dokaz za moju tvrdnju da Isus nije postao grešnik umjesto ljudi, nego da je Isus "platio kaznu" za grijehe ljudi:

1 Pt 2,22-24: On koji grijeha ne učini nit mu usta prijevaru izustiše; on koji na uvredu nije uvredom uzvraćao i mučen nije prijetio, prepuštajući to Sucu pravednom; on koji u tijelu svom grijehe naše ponese na drvo da umrijevši grijesima pravednosti živimo; on čijom se modricom izliječiste.

Heb 9,27-28: I kao što je ljudima jednom umrijeti, a potom na sud, tako i Krist: jednom se prinese da grijehe mnogih ponese ...

2. A sada dokaz za moju tvrdnju da Jovan vjeruje i ljude truje hulom nad hulama. Uvjerava nas Jovan da je Isus ljude spasio tako što je, uzimajući i noseći grijehe ljudi na križ, sam Isus postao grešnik!?!?!?!?!?!?!?!?!? Pogledajte:

Ali šta ćemo sa grehom...kako razumeti da je greh pripisan Isusu koji je i Bog? Zar Bog može imati greh na sebi? Da li smatraš da Isus koji je Bog i primio greh na sebe posto Bog sa grehom na sebi? Jer je na Njega sav greh pao jel tako? Ako je na Njega pao greh a On je Bog u telu znači postao je Bog grešnik..jer je uzeo greh na sebe.

Kao što možemo vidjeti, nema kraja Jovanovim hulama. Nakon hule da je Isus najobičniji čovjek i samo čovjek, dakle da naš Spasitelj Isus Krist nije Bog, "počasti" nas Jovan i hulom kako je naš Bog i Spasitelj Isus Krist otkupio i spasio ljude tako što je On sam posato grešnik.

P.S. Što je previše previše je. Ja zaista ovoliko i ovolikog bogohuljenja dugo ne vidjeh.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kristova Crkva vjeruje, dakle mi kršćani vjerujemo , da je Isus Krist umjesto nas ljudi "platio kaznu za naše grijehe" - "ponio je naše grijehe na drvo križa", a nije umjesto ljudi, kako ti tvrdiš, "Isus postao grešnik", .

Postao je i grešnik i to ne kažem ja već Pismo...."postao grehom mesto nas".

"Jer Onog koji ne znaše greha nas radi učini grehom, da mi budemo pravda Božja u Njemu", 2. Korinćanima 5,21

Dakle, Isus je pripisom naših greha uračunat u grešne. Kako inače neko uopšte može nisiti greh a da nije grešan? Dakel, Isus je "učinjen" ili "uračunat" u grešnika.

Zato je to telo moralo umreti..a nama je pripisana Hristova pravda. To je princip zamene.

1 Pt 2,22-24: On koji grijeha ne učini nit mu usta prijevaru izustiše; on koji na uvredu nije uvredom uzvraćao i mučen nije prijetio, prepuštajući to Sucu pravednom; on koji u tijelu svom grijehe naše ponese na drvo da umrijevši grijesima pravednosti živimo; on čijom se modricom izliječiste.

Pa šta bi značilo to "u telu svom grehe naše ponese"? Kako to kada neko uzme grehe da nije grešan? Naravno Isus nije grešan zato što je učinio greh već zato što su Mu pripisani naši gresi. Ti stalno izvrćeš ono što se kaže...

Dakle Pismo ti jasno kaže da je "poneo grehe u telu" dakle to telo je učinjeno grešnim....jer nosi naše grehe....

Heb 9,27-28: I kao što je ljudima jednom umrijeti, a potom na sud, tako i Krist: jednom se prinese da grijehe mnogih ponese ...


"grehe mnogih ponese"...jasno..ako nosi grehe tvoje i moje znači da je greh na Njemu...kao kada bih ja recimo uzeo tvoj samar koji nosiš..umesto tebe uzmem ja da ti pomognem..dakle ja sada imam samar na sebi tj. greh je na Isusu....nije više na tebi ali je na Isusu...

Greh je uračunat Hristu a tebi Njegova pravda. Isus je time postao grešnik...jer je uzeo greh u telu svom.

To govori i Isaija...

E sad pošto je greh na Hristu od trenutka pripisa..dakle On je postao "grešan" nas radi..a ti veruješ da ima dve prirode u Njemu..onda su obe prirode pod grehom..jer su nerazdvojne. Greh je i na Bogu..kako proističe iz tvoje vere.

Greh samim tim nije ni otkupljen jer Bog ne može umreti.

ALI..ako je Isus samo Čovek na zemlji onda je On zaista umro a greh pripisan Njemu je zaista otkupljen...

Nije teško razuemti ovo je tako jednostavno.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Nema ništa isisanog iz prsta...

Nego tebi očigledno nisu poznate najosnovnije stvari vere.

Skrećeš temu...zapravo...znam šta radiš

Dakle po tvom shvatanju greh je pao na Hrista koji je Bog i Čovek jel tako?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dosta je tvoga, iz prsta isisanog, bogohulničkog tumačenja Biblije. Citiraj Bibliju gdje piše da je Isus spašavajući ljude postao grešnik. Ako nemaš takvu potvrdu u Bibliji, bar prestani bogohuliti.

Neće, jer nastavlja i dalje da igra igru Advocatus Diaboli... Naravno to može samo da pokuša.

Shvati, za njih, hulu nad hulama, Isus se borio sa grehom. Shvati, to je ono što oni u svojo aroganciji uče. Zato te i "navlači" da mu i nehotice daš za pravo. Jer ako mu odgovoriš, ako mu makar i malo daš za pravo, pada bezgrešno začeće, pada Isusova bezgrešnost, a time i Njegovo Božanstvo.


Nema ništa isisanog iz prsta...

Ima, hteo ti to da priznaš ili ne.

Nego tebi očigledno nisu poznate najosnovnije stvari vere.

A tebi jesu? Da jesu ne bi Mileritski sotonski otpad ovde propovedao.

Skrećeš temu...zapravo...znam šta radiš

Ne, ne znaš...
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Darth, ako imaš šta na temu da kažeš kaži..ne budi advocatus Slapis..molim te.

Ne treba njemu advocatus...

Sve što činim je da razotkrivam pozadinu tvojih postova.

Što se tiče teme, koju si otvorio, prvo jasno i glasno napiši šta je za tebe greh, pa tek onda kada budeš izneo definiciju greha, tvoju definiciju, može se razgovarati i raspravljati.

Dakle, prvo definiši greh. Šta je za tebe, "denominaciju" kojoj pripadaš, greh.

Ps. To isključuje pozivanje na Pisma.
 
Natrag
Top