Koliko seksualnih partnera je previše?

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
JEDNAKOSTI TU NEMA

Koliko seksualnih partnera je previše?


Muškracima se promiskuitet uvijek računao kao vrlina; od žena se, čak i u 21. stoljeću, očekuje da ne budu takve

varanje_shutter.jpg


U dubokoj nadi da se nećete uvrijediti, pitamo vas s koliko ste ljudi spavali? Sjećate se najnovije legende o Warrenu Beattyju i 12,775 seksualnih partnerica tijekom 35 godina i priča o Fidelu Castru koji je navodno dnevno općio s dvije žene, s jednom za ručak, s drugom za večeru, s tim da se uvijek radilo o drugim ženama. Takve brojke u usporedbi s Don Giovannijem (2,065) ili Casanovom (122) izgledaju zaista ogromnima. Ali kao što već svi jako dobro znamo, broj partnera manje-više se uvijek preuveličava, (ili smanjuje, ako se radi o ženi). Toj listi ljudi s puno ljubavnika, bila ona točna ili ne, pridodana je i novinarka Lynn Barber koja je zanimljiva zbog svojih memoara „An Education" koji su prošle godine adaptirani i na filmskom platnu. Barber je u svojoj knjizi otkrila da je „spavala s vjerojatno oko 50 muškaraca" tijekom boravka na Oxfordu. Tijekom prvih 18 mjeseci koje je provela u spomenutoj instituciji imala je samo jednog dečka. „Moje razmišljanje nakon toga bilo je da moram naći dečka odmah i da nemam vremena za gubljenje na večere. Zašto ne bih odmah spavala s njima i zatim ih eliminirala ako ne valjaju i tako izbjegla gubitak vremena?", izjavila je Barber u radijskoj emisiji Desert Island Discs na BBC Radiju 4 koju vodi Kirsty Young.


>> Monogamija ljudima nije prirođena?

Barber, koja danas ima 66 godina, bila je poznata kao iznimno dobra u intervjuiranju - čak su je zvali demonom zbog svoje brutalnosti i izravnosti. Stoga ne čudi takav stav i u njenim memoarima. Njena iskrenost i otvorenost zapanjuju. Barber kaže kako nije važno s koliko ste ljudi spavali. Osobito je alergična na, kako ga naziva, „sindrom Elizabeth Taylor (iznimno seksualne žene misle da se moraju udati za muškaraca s kojim spavaju. Zatim se razvedu i priča opet ide ispočetka). Ali njeno priznanje o broju partnera nije podiglo veliku prašinu zbog samog broja već zbog toga što je ona žena. Muškarcima se promiskuitet stoljećima pribraja kao vrlina. Ženama, čak i u 21. stoljeću, priznavanje vragolaste prošlosti ne ide u prilog - to se jednostavno ne radi. Nedavno je pjevačica skupine Girls Aloud priznala s koliko je muškaraca spavala i to je jedno od rijetkih priznanja tako javnih ličnosti, odnosno žena - naime, ona je imala 'samo' dvojicu partnera. Je li to puno?


>> Depresivne žene žude za seksom

Evo još jedne zanimljivosti - do šeste sezone Seksa i grada glavni likovi su neizravno spavali sa 115 milijuna ljudi (pitamo se kome je palo na pamet to izračunati). Ali Carrie i ostatak ekipe više odgovaraju današnjem tipu žena, iako se radi o izmišljenim likovima, nego što je slučaj s pjevačicom Walsh. Drugim riječima, žene su danas više poput Carrie i Samanthe i imaju više seksualnih partnera nego prije. Ako išta znate o šezdesetima prošloga stoljeća jasno vam je da je to bilo vrijeme seksualne revolucije kad su naše bake, djedovi (nekome i roditelji), da se slikovito izrazimo, mijenjali partnere kao čarape. Vjerovali ili ne, danas djevojke imaju tri puta više partnera nego što im bake ili majke imale u tim ludim godinama prošloga stoljeća - čak deset posto žena priznaje da do 24 godine bude s deset muškaraca. Prema najnovijim istraživanjima oko 20 posto muškaraca je imalo samo jednu partnericu.
Izgleda da se kolo okrenulo - muškarci imaju sve manje partnerica, žene sve više partnera. Što se uistinu zbiva? Dolazi napokon do seksualne ravnoteže između spolova? Na kraju krajeva, je li zaista bitno s koliko ljudi je tko spavao? Seksualna terapeutkinja Tracey Cox, kako navodi Telegraph, daje sljedeći savjet - odgovor na bilo koje od ovih i sličnih pitanja iz članka trebao bi biti „ne tiče vas se". „Ako priznate točan broj", kaže Cox, „naročito ako ste žena, garantiram vam da će, koji god broj rekli, on biti prevelik. Čak i da ste spavali samo s pet ljudi, to će opet biti četiri previše." Toliko o jednakosti između muškaraca i žena.

izvor:metro portal
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.06.2010
Poruka
195
Ne vidim što bi neko nekom brojao s koliko je partnera bio. U braku još i nekako .... alli pre toga baš me boli *** sa koliko i skim je npr moja draga bila. A i to je ono što bi rekli kako je kome kašika upala....nekom u med a nekom...hm. Znači što autorka priče reče glumci i slične poznate ličnosti stalno su u prilici da menjaju partnere pa im se može (saleću ih sa svih strana), a mi smrtnici snalazimo se kako znamo i kolko nas je priroda obdarila :)
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Ne razumem sta znaci preterano??? Imala je koliko je trebalo, imao sam koliko sam zeleo. Kada udjemo u brak ona ima mene, ja imam nju i gotovo ....
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
1.832
Ne razumem sta znaci preterano??? Imala je koliko je trebalo, imao sam koliko sam zeleo. Kada udjemo u brak ona ima mene, ja imam nju i gotovo ....
potpuno se slazem.
za nekog je dovoljno 2 a za nekog 202.
u braku nije tako jednostavno...dragi ljudi mogu biti povredjeni...
 
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
2.013
Uvjek me to nerviralo sto se to njima moze a nama se ne moze....u svemu...njima dozvoljeno nama zabranjeno...ali daaaaaaaaavno kad mi je drugarica otela igracku ja sam se zalila mami rekla nije fer...mama mi je rekla polako vidjeces da zivot nije fer navikni se....:D
Svako neka sebi bira...
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Citirano :Izgleda da se kolo okrenulo - muškarci imaju sve manje partnerica, žene sve više partnera.

Neko tu žestoko laže......yes3
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Slažem se sa black wizardom ali samo delimično.

Sigurno da ni jedan muškarac neće oženiti devojku koja se prodavala za novac (pa makar bila i najskuplja, ne menja stvar).

Žena ne treba da krije kakav je seksualni život imala iza sebe, jer ako neko želi, to će saznati pre ili kasnije.
Kolika je verovatnoća da će se žena udati za klošara koji živi u nekoj napuštenoj nedovršenoj zgradi tolika je verovatnoća da će normalni muškarac koji ima nešto stvoreno sa 10 prstiju poštenim radom oženiti neku ženu koja je ceo život bila igračka u rukama muškaraca a sve zbog novca.

Čak i da se nije bavila takvim stvarima, sigurno da devojka koja je izmenjala gomilu njih ne može da bude privlačna nekom ko želi brak ili dugu vezu.

Na kraju krajeva, žene traže sposobnog muškarca, a kad je već tako, zašto bi neki uspešan muškarac bio sa ženom koja je nesposobna pa zarađuje uvlačeći se bogatašima ili se prodaje za šušku???

Mislim da žena koja stvarno drži do parole "seks samo iz ljubavi" može da bude sa najviše 5 muškaraca u toku svog života.
 
Natrag
Top