Koliko poznajete druge religije?

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246

A ako govorimo o bogatstvu drugih religija, to nitko ne poriče, jer od svakog se može nešto naučiti (inače ne bih ni bila ovdje) i u tom smislu imam nešto iskustva sudjelujući na ekumenskim molitvenim sastancima.
To je bilo dragocjeno iskustvo.

Ako isključiš isključivost ovde možeš naučiti da je Papa antihrist uključujući i ekumeniste za koje se raspituješ. Lepo je što razmišljaš o tim stvarima ali isključivost je svugde štetna pa i u religiji.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
ovde možeš naučiti da je Papa antihrist uključujući i ekumeniste za koje se raspituješ.

Pa i za Krista su rekli da je zločinac...Mene to ne pogađa, a vjerojatno ni njega. Eno ga, još uvijek je autoritet u svijetu, a netko za njega i reče: jedan je Papa, a mnogo papaka.

Što se tiče isključivosti, to je ljudska slabost. Kada bi svi vjernici bili ispunjeni Bogom i po savršenojn ljubavi s Njim sjedinjeni, onda ne samo da ne bi bilo isključivosti, nego ni religija.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Tolika je razlika u shvatanju i pogledima da je bilo kakva rasprava uzaludna. Mada nikako ne mogu da shvatim takvu ograničenost da jednog običnog čoveka vidite i uzdižete umesto Boga.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Tolika je razlika u shvatanju i pogledima da je bilo kakva rasprava uzaludna. Mada nikako ne mogu da shvatim takvu ograničenost da jednog običnog čoveka vidite i uzdižete umesto Boga.

Мислим да не треба да пишем превише, мислим да ће на крају испасти да мрзим католике. На другој теми сам претерао са подацима, тако да само овде могу да додам пар сличица само. Тачно је да папу не дотачиње ништа, он не само да је ауторитет, већ је апсолутни монархиста, правно гледано. Није он као неки тамо Исус који је прао људима ноге, ово је права сила, а не као Исус. Најопасније је што га многи обожавају и стварно сматрају непогрешивим како се тврди - страшно, култ личности и идолатрија на врхунцу. Да видимо шта је Петар рекао, а како се овај "ауторитет" понаша (прво његов трон - човек има трон!):

25. А кад Петар хтеде да уђе, срете га Корнилије, и паднувши на ноге његове поклони се.
26. И Петар га подиже говорећи: Устани, и ја сам чо
век. (Дела 10)

pius 12.jpeg egipcani nose papu1.jpeg Džeb Buš, guverner Floride i predsednikov brat.jpg

9. И из једног од њих изиђе један рог мален и нарасте врло велик према југу и истоку и према красној земљи.
16. И чух глас човечији насред Улаја, који повика и рече: Гаврило кажи овоме утвару.
17. И дође где ја стајах; и кад дође уплаших се, и падох на лице своје; а он ми рече: Пази, сине човечији, јер је ова утвара за последње време.
23. А на крају царовања њиховог, кад безаконици наврше меру, настаће цар бестидан и лукав.
24. Сила ће му бити јака, али не од његове јачине, и чудесно ће пустошити, и биће срећан и свршиваће, и губиће силне и народ свети.

25. И лукавством његовим напредоваће превара у његовој руци, и подигнуће се у срцу свом, и у миру ће погубити многе, и устаће на Кнеза над кнезовима, али ће се потрти без руке. (Данило 8)


6. И отвори уста своја за хуљење на Бога, да хули на име Његово, и на кућу Његову, и на оне који живе на небу.
7. И дано јој би да се бије са светима, и да их победи; и дана јој би област над сваким коленом и народом и језиком и племеном.
8. И поклонише јој се сви који живе на земљи којима имена нису записана у животној књизи Јагњета, које је заклано од постања света. (Откривење 13)

26. А после те шездесет и две недеље погубљен ће бити помазаник (Исус) и ништа му неће остати; народ ће војводин доћи и разорити град и светињу; и крај ће му бити с потопом, и одређено ће пустошење бити до свршетка рата. (Данило 9)

Народ "војводин" су Римљани који су разорили Јерусалим освајањем 63.године и срушили Храм 70. године. После Цезара долази цар који није био за царско место, али је успео да постане веома моћан:

21. А на његово ће место доћи незнатан човек, коме није намењена част царска; али ће доћи мирно и освојиће царство ласкањем.
23. Јер удруживши се с њим учиниће превару, и дошавши надвладаће с мало народа.
36. И тај ће цар чинити шта хоће, и подигнуће се и узвисиће се изнад сваког бога, и чудно ће говорити на Бога над боговима, и биће срећан докле се не сврши гнев, јер ће се извршити шта је одређено.
37. Неће марити ни за богове својих отаца ни за љубав женску, нити ће за ког бога марити, него ће се узвишавати нада све.

38. И на место Бога Најсилнијег славиће бога ког оци његови не знаше, славиће златом и сребром и драгим камењем и закладама.

39. И учиниће да градови Бога Најсилнијег буду бога туђег; које позна умножиће им славу и учиниће их господарима над многима и разделиће земљу место плате. (Данило 11)

8. И ја чух али не разумех; и рекох: Господару мој, какав ће бити крај томе? 9. А Он рече: Иди Данило, јер су затворене и запечаћене ове речи до последњег времена.
10. Многи ће се очистити, убелити и окушати; а безбожници ће радити безбожно, нити ће који безбожник разумети, али ће разумни разумети.
11. А од времена кад се укине жртва ваздашња и постави гнусоба пустошна, биће хиљаду и двеста и деведесет дана. (Данило 12)

О гнусоби пустошној (опустошења) можемо на другом месту, да не претерујем овде. Већ сам почео о томе индиректно на другој теми.

 

Prilozi

  • tron papski.jpeg
    tron papski.jpeg
    14,1 KB · Pregleda: 10
  • throne1.jpg
    throne1.jpg
    9,6 KB · Pregleda: 10
  • throne2.jpeg
    throne2.jpeg
    13,3 KB · Pregleda: 10
  • pope_worship2.jpg
    pope_worship2.jpg
    55,4 KB · Pregleda: 10
  • photo-svet-evropa-vatikan-papa_benedikt-papa_poseta_u_961090412.jpg
    photo-svet-evropa-vatikan-papa_benedikt-papa_poseta_u_961090412.jpg
    46,9 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:
Natrag
Top