Koliko poznajete druge religije?

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Bez obzira na to dali ste vernik ili niste, koliko poznajete druge religije i zanimaju li vas uopste? :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ne poznajem nešto posebno druge religije, ali ih poštujem i kada naletim na kvalitetan članak o bilo kojoj obavezno pročitam :)
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Mislim da bih i vlastitu religiju mogla i trebala da poznajem još bolje! Ostale religije poznajem onoliko koliko opšta kultura zahteva. Neke poznajem bolje jer me je nešto u tim religijama privuklo i nateralo da idem u dublja istraživanja i proučavanja a neke poznajem savim površno...
 

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
Pa onako solidno da se kaze, volim da znam svega po malo :)
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Najvažnije je poznavati Hristovu reč-ne postoji po Reči Hristovoj više od dve religije.tj.crkve.Jedna je Božija Reč,druga je od zloga,jer se ne pokorava Reči niti hoće.To je istina jevaneđelja.Ljudi su pak zastranjenjem načinili na hiljade učenja,i okačili fine ispisane, opisne table,ali iza nema života bez držanja Reči.Jer je Pisano da neće čovek živeti o samom hlebu (ili o lepom promotivnom izgovoru imena crkve)već o svakoj Reči koja izlazi iz usta Božijih.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2009
Poruka
69
da,poznajem ljude druge religije.......kod mene ih ima dosta........postujem ih naravno kao sto se nadam da i oni mene postuju.....;);)
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
Najvažnije je poznavati Hristovu reč...

Mrak. Pa šta da radimo sa ovih 3-4 milijarde koji ne poznaju Hristovu reč, a ako ćemo pravo i ne zanima ih. Imaju ljudi druge reči koje ih nadahnjuju i čine ljudima dostojnim tog imena.

Moco, tolerancija se uči u osnovnoj školi. Zato, ne bi bilo loše kod ovako epohalnih izjava dodati i ono "za mene, po meni".

Ti si urednik koji treba da daje ton ovom forumu. Ako ne ide, ispiši se iz njih, pa onda raspali, ovako ispada da je to stav foruma. Stvarno nema smisla.

E da. I ne treba svaka poruka bold. Vidi se dobro i ovako (nažalost :( )
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Iako sam vec odgovorila na ovo pitanje u nekom od prethodnih postova, indirektno, ponovicu:da, mislim da sam ostale religije upoznala najvise sto sam mogla u datim periodima kada sam se za njih interesovala.Da ilustrujem:procitala sam Ku*an i o njemu diskutovala sa prijateljicom iz Sirije, Ajsom, ciji je otac hodza.Prisustvovala sam njihovoj molitvi u dzamiji u Bg, u delu koji je odvojen za zene, naravno...osim toga, naucila mnoge zenske trikove i vestine, obaska kako da koristim zacine za pikantna jela.
Isto je sa nacinom na koji sam upoznala jevrejsku religiju, opet preko devojke koja je Jevrejka. (jednom sam bila izbacena sa njihovog groblja, da se ne bih tamo smucala, a nemam nikog svog). Prilicno su zatvoreni sto se tice kontakata sa onima koji nisu njihove vere.Redovno isla na predavanja u jevrejsku opstinu...
Citala indijsku i kinesku filozofiju, zen, neko vreme bila praktikant TM...
Dakle, smatram da je stvar opste kulture, postovanja, inteligencije, kako god, biti obavesten o verovanjima koja imaju drugi ljudi.Ali to ne umanjuje moju ljubav prema Pravoslavlju, prema mojoj Crkvi, niti me to sprecava da budem iskrena i dobra prijateljica sa svima koji moja uverenja ne dele. Zato i ne dozvoljavam da iko blati moja uverenja niti ja to cinim sa njihovim.
 
Natrag
Top