Колико познајемо хришћанство?

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
2. Солуњанима, глава 2
10. И са сваком преваром неправде међу онима који гину: јер љубави истине не примише, да би се спасли.
11. И зато ће им Бог послати силу преваре, да верују лажи;

12. Да приме суд сви који не вероваше истини, него волеше неправду.
13. А ми смо дужни свагда захваљивати Богу за вас, браћо љубазна Господу! Што вас је Бог од почетка изабрао за спасење у светињи Духа и вери истине.
14. У које вас дозва јеванђељем нашим, да добијете славу Господа нашег Исуса Христа.
15. Тако дакле, браћо, стојте и држите уредбе којима се научисте или речју или из посланице наше.
16. А сам Господ наш Исус Христос, и Бог и Отац наш, коме омилесмо и даде нам утеху вечну и наду добру у благодати,
17. Да утеши срца ваша и да вас утврди у свакој речи и делу добром.


Ко Истину не љуби, нити га интересује, већ има неко своје мишљење које не испитује и проверава (јер нема интересовања), подложан је сили преваре, јер она делује по сотонином рецепту слаткоречивости и лажне побожности. Баш као у Едему, превара је увек лукавством, не само присилом. Јер човек мора својом вољом да прихвати лаж или да је одбаци. Ако му није сумњиво шта се дешава, онда живи у свом царству и самом себи је бог, па тако своје мишљење и веровање држи изнад Божије речи.

Матеј, глава 24
11. И изићи ће многи лажни пророци и превариће многе.
12. И што ће се безакоње умножити, охладнеће љубав многих.
13. Али који претрпи до краја благо њему.
 
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Upravo tako, svi odgovori i uputstva potrebna covjeku su data Bozjom rijecju u Svetom Pismu - Bibliji !

Svaki covjek koji ovo izucava, shvati, razumije i primjeni u svom zivotu, dobija smisao, sadrzaj i svu punocu zivota...

...i svu ljepotu bezgranicnog i beskonacnog stvaranja u vjecnom zivotu sa svojim Bogom.

Amin !
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Dobro e sada ti Adrian BG meni reci, Solomon je rekao da je video pravednika kako propada u pravdi svojoj, a Hristos je rekao da će gladni pravde nasititi pravde. Je li to istina ili laž??? Ako je istina zašto je istina ako je laž, zašto je laž????
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Соломон је писао у очајању. Да би схватио зашто његови текстови тако звуче, човек мора прво да зна околности. Као када нама није ни до чега, па меланхолично потпуно исто видимо да је све таштина, да не видимо излаз из безнађа и сл. Зато и каже да праведник на овоме свету нема награде, већ само осуде, спотицања, мржњу завидних. Као када и ми видимо колико је друштво оболело духовно, морално и свакако. Некад паднемо у очај и не видимо излаз, наду да ће се ишта променити. Зато Господ говори о новом Царству које није од овог корумпираног и изопаченог света. О Царству које треба да наступи за те исте праведнике које свет одбацује.

Соломон није имао спознају о том Царству, он је градио царство земаљско и с обзиром да је био изузетно мудар, схватао је да људи колико год да им створиш добре услове настављају са својим злом. Праведника је видео да бива маргинализован и "одбачен". Па, сви смо сведоци томе. Никакве разлике нема за оно и ово време, сем што ми имамо наду и велики ослонац. Ако наде немамо и вере у долазеће Царство праведности, веома лако падамо у очај ако мудро сагледавамо слику и куда људски род иде. Не мислим на технологију, већ духовни напредак (пад). Неко воли овај свет изопачености, где се за узор узима разврат, насилништво, бунтовништво итд. Свако бира које му царство одговара по мери душе.

Тако исто греше и ове прозападне секте, јер уопште не помишљају (нити их интересује) зашто Соломон у једном делу пише веома мудро, а већ у другом потпуно у очајању. То им се не објашњава, већ се хватају за неке речи које и ми сами очајни изговарамо.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Освети их истином својом: ријеч је твоја истинa" ( Jovan 17. 17 )

"Ko ima zapovesti moje i drži ih, on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav Otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam.
I reče Mu Juda, ne Iskariotski: Gospode! Šta je to da ćeš se nama javiti a ne svetu?
Isus odgovori i reče mu: Ko ima ljubav k meni, držaće reč moju; i Otac moj imaće ljubav k njemu; i k njemu ćemo doći, i u njega ćemo se staniti.
Koji nema ljubavi k meni ne drži moje reči; a reč što čujete nije moja nego Oca koji me posla.
Ovo vam kazah dok sam s vama.
A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh.A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje,

On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh" ( Jovan 14. 26 )
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Да би се унапредило знање, како о Господу нашем по јеванђељима, тако и о апостолима, не би било лоше да се макар одгледају добро урађени филмови.


Ако скидате филм, превод можете скинути са програмом Google2SRT.

http://
sourceforge.net/projects/google2srt/?source=pdlp
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Pa procitaj bibliju a zatim kuran,Marksa i Engelsa,Darvina i knjigu njegovog brata!pa onda komentarisi.Oni su javno protivnici Boga a to ti je opisano u rimljanima prva glava .

Pozdrav od gere.

Koju knjigu Darvina ?

I jos jedno pitanje, sta se po vama desava ateistima i ljudima koji veruju u druge vere nakon smrti ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I jos jedno pitanje, sta se po vama desava ateistima i ljudima koji veruju u druge vere nakon smrti ?

Isus kaze "KO VERUJE U MENE AKO I UMRE ZIVECE"

To znaci da oni koji ne veruju u Hrista nece imati zivot, vec ce umreti kao nevernici.

Ovo povlaci pitanje Bozje vecne ljubavi, da svakome da priliku da poveruje.
On to cini u ovom zivotu, a sto se tice buduceg, ili ono sto mu pretstoji a to je sud, za to moramo da pricekamo, jer Bog nikoga nece prepustiti smrti i dati da bude izgubljen a da ne bude osvedocen u njegovo postojanje i njegovu ljubav, i da donese odluku da mu se preda i sluzi celim srcem.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Pa sta se desava onda sa onima koji su rodjeni u drugim religijama ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I ja sam rodjen u Pravoslavnoj tradiciji, pa sam istrazujuci spoznao istinu i presao u crkvu koja je poseduje.
To nije samo moj slucaj, vec mnostvo drugih ljudi, koje njihovo rodjenje na odredjenom podnevlju, u razlicitoj kulturi ili tradiciji nije sputalo da istrazuju, i pronadju istinu, posebno u danasnje vreme opste informisanosti.
Coveku jedino moze da se desi da ne upozna istinu svojom krivicom, odnosno ako nece, jer je biblija dostupna svima i prevedena je na 1500 jezika.

Bog ocekuje da ovu istinu spoznamo u ovom zivotu, a na sudu ce se svakome dati po srcu i savesti, ako tu istinu zbog okolnosti nije imao prilike da upozna.
 
Natrag
Top