Koju mrezu koristite, koji paket i da li ste zadovoljni?

Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Тренутно 065 mix1000 код Телекома, а 063 prepaid сам извадио из телефона и више га нисам користио, јер ми је било више мука да некога цимнем или само питам где је и да ми за 5s разговора скину 15дин. ОК, разумем да заокружују први минут, али за сваки позив по 15дин., сваки дан морам да дајем по пар стотина динара и стално треба да мислим имам ли кредита или не.
Овако, за 1280дин. имам преко 300 минута у свим мрежама, мада у ствари никада не потрошим толико. Једном чак један мој колега, који није имао кредита, звао некога исто код Телекома Републике Српске (чији је власник наш Телеком), и рачун ми је био 2дин. већи од претплате.

Нема шта да хвалим фирму, они своју услугу наплате, једино би телефони могли да им буду мало јефтинији. Ја сам мој (Нокија 6500 слајд) купио у фирми уз копију уговора за број, и то на препоруку човека из пословнице пошто тренутно нису имали баш неки велики избор у продвавници, што је на крају била још јефитнија варијанта - ја само питам, да ли би ми у Теленору неко препоручио да уместо код њих узмем телефон у некој од приватних радњи са којом имају уговор?

Хтео сам да останем код Теленора, али су им телефони папрено скупи, и на 065 сам се одлучио управо због тога, иначе не бих мењао мрежу. А и већина родбине, пријатеља и колега користе Телеком (мада су многи раниеј користили Мобтел па прешли код Телекома) па ми је јефтинија варијанта након потрошених минута.

Оно што бих највише замерио свима је чињеница да превише наплаћују телефоне, кад погледате Теленор, код њих телефон уз уговор кошта малтене као у продавници, једини изговор би могао да буде да су то као права ОРИГИНАЛ фабричка паковања, док су ово по продавницима неке јефтиније варијанте са лошијим пуњачем и сл., међутим кад се погледају цене оригиналних пуњача и остале додатне опреме, опет су им телефони прескупи!

Теленор је, као и раније Мобтел, још увек по много чему орјентисан на пословне кориснике које није брига колико ће платити телефон и претплату, и са друге стране школарцима којима нуде разне варијанте да могу да заглабају по сат времена по цени једног минута – свима осталима нисам сигуран да су нешто бољи и повољнији од других!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
61
Do pre osam meseci sam koristio Telenorove usluge, od tada sam presao na Vip i jako sam zadovoljan samo imam zamerku da nemaju besplatne kilobajte bar ne u mojoj tarifi. Cene telefona ni kod njih nisu bas pristupacne. Taj mob su mi ukrali iz auta i pojeo ga mrak ali su mi izdali novu karticu za dva minuta bez ikakve dodatne naplate. Sada cekam da mi istekne ugovor pa da ponovo pazarim kod njih neki fon, samo cu sada sakupiti vise para i uzeti neki lux model, da bar vredi. Prethodni je bio Sony erikson.... Ma u sustini zadovoljan sam njima

Dodato posle 10 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

ja sa na vip-u, paket 900 mitua, 900 sms-mms, 900mb... bio sam na mts-u i vise nikad. imao sam mih 2000.i uvek sam sredinom meseca potrosio sve minute,na kraju meseca mi je stizao racun koji je i po 3 puta veci od pretplate..(4.000 pa sve do 9.000 su mi bili racuni) nisam mogao po 10-15 dana da proverim stanje,zbog njihovog sistema... Ali sada na vip-u,proveravam stanje svakog dana u mesecu, minut kosta isto za sve mreze,i jeftiniji je od mts-a, nikad nisam ppotrosio sve minute pa da mi napakuju nesto kao mts, a sto se tice signala ljudi mogu samo na se**** VIP koristi mts-ove repetitore,i kakav je signal na mts takav je i na vipu. zakupili su sve repetitore od njih,jedina mana kod sihgnala je ta sto nema video poziv,ali se planira do kraja godine..

KORISNICI MTS-A BI OBO TREBALO DA PROCITAJU OBAVEZNO: pred raskid ugovora sa mts-om su mi stizali astronomski racuni, i dosta prijatelja se zalilo da kradu. stizao mi je listing,kao sve izgleda ok... i jednog dana vise nisam hteo da trpim da mi neko na moje oci krad3e i odem u vip,potpisem ugovor dobijem tel za 1 dinar (kostao je tad 25.000 za kes), a ugovor as mts-om ne raskinem nego samo ostavim karticu. i dalje meni stizu racuni, kao potrosio sam minute,zvao nekoga,a kartica stoji u fioci i niko je ne dira...jad ok. ALI POSLE TRI MESECA MENI ISKLJUCE KARTICU,NE MOGU NI DA ZOVEM NI DA ME ZOVU,KAD ONO U LISTINGU OPET IMAM KAO DA SAM ZVAO NEKOGA I POTROSENI MINUTI. eto koliko je meni trebalo da na tezi i skuplji nacn shvatim da su lopovi. i jos nesto kad sam placao mts u posti su mi uzimali proviziju na racun,a na vip-u ne uzimaju...gde je tu logika!?

tako da sada imam 8 ne placenih racuna mts-u,i ako me budu opominjali,imam listing i racune kao dokaz da su lopovi,ako oni tuze mene istog trena krece protiv tuzba...

sto se tice razgovora mislim da je telenor najbolji,vip ima najbolje telefone u ponudi...a mst bi odmah zatvorio!!!

Pazi sta radis, ja sam se tako jednom zeznuo i doslo mi za samo jedan neplacen racun, bilo je zadnji mesec pred raskid ugovora, tako velika suma da mi se zavrtelo u glavi. Za nepostovanje ugovora 16.500 dinara, za racun su mi nakalemili 3.500 iako ga nisam koristio i plus neki prevremeni raskid oko 18.000 i sudski troskovi.... Ma strasno, nisam hteo da platim sve to mada mi je doso sudski izvrsitelj na vrata i kaze ja tebe razumem sto mi kazes ali imas 8 dana da platis ovo ili plenimo stvari.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.05.2010
Poruka
2
Prokleti mts

ja sa na vip-u, paket 900 mitua, 900 sms-mms, 900mb... bio sam na mts-u i vise nikad. imao sam mih 2000.i uvek sam sredinom meseca potrosio sve minute,na kraju meseca mi je stizao racun koji je i po 3 puta veci od pretplate..(4.000 pa sve do 9.000 su mi bili racuni) nisam mogao po 10-15 dana da proverim stanje,zbog njihovog sistema... Ali sada na vip-u,proveravam stanje svakog dana u mesecu, minut kosta isto za sve mreze,i jeftiniji je od mts-a, nikad nisam ppotrosio sve minute pa da mi napakuju nesto kao mts, a sto se tice signala ljudi mogu samo na se**** VIP koristi mts-ove repetitore,i kakav je signal na mts takav je i na vipu. zakupili su sve repetitore od njih,jedina mana kod sihgnala je ta sto nema video poziv,ali se planira do kraja godine..

KORISNICI MTS-A BI OBO TREBALO DA PROCITAJU OBAVEZNO: pred raskid ugovora sa mts-om su mi stizali astronomski racuni, i dosta prijatelja se zalilo da kradu. stizao mi je listing,kao sve izgleda ok... i jednog dana vise nisam hteo da trpim da mi neko na moje oci krad3e i odem u vip,potpisem ugovor dobijem tel za 1 dinar (kostao je tad 25.000 za kes), a ugovor as mts-om ne raskinem nego samo ostavim karticu. i dalje meni stizu racuni, kao potrosio sam minute,zvao nekoga,a kartica stoji u fioci i niko je ne dira...jad ok. ALI POSLE TRI MESECA MENI ISKLJUCE KARTICU,NE MOGU NI DA ZOVEM NI DA ME ZOVU,KAD ONO U LISTINGU OPET IMAM KAO DA SAM ZVAO NEKOGA I POTROSENI MINUTI. eto koliko je meni trebalo da na tezi i skuplji nacn shvatim da su lopovi. i jos nesto kad sam placao mts u posti su mi uzimali proviziju na racun,a na vip-u ne uzimaju...gde je tu logika!?

tako da sada imam 8 ne placenih racuna mts-u,i ako me budu opominjali,imam listing i racune kao dokaz da su lopovi,ako oni tuze mene istog trena krece protiv tuzba...

sto se tice razgovora mislim da je telenor najbolji,vip ima najbolje telefone u ponudi...a mst bi odmah zatvorio!!!
Tako sam i ja radila i sad mi javlja otac da mi je stigao sudski poziv. Imam dug negde oko 9700, s tim da mi vec od marta vise nisu slali racune za placanje, a karticu jos odavno iskljucili. Pitam se koliko ce da mi naguraju kamatu na sve ovo... Inace je i jednoj mojoj sestri stiglo sa suda da plati neki poveci dug, ali neki drug im je rekao da se ne zezaju da placaju sve odjednom, vec da uplate tako po neki racun, cisto da im se zamazu oci. I sad ne znam sta ja da radim kad budem otisla na sud...
 
Član
Učlanjen(a)
27.05.2010
Poruka
2
ja sa na vip-u, paket 900 mitua, 900 sms-mms, 900mb... bio sam na mts-u i vise nikad. imao sam mih 2000.i uvek sam sredinom meseca potrosio sve minute,na kraju meseca mi je stizao racun koji je i po 3 puta veci od pretplate..(4.000 pa sve do 9.000 su mi bili racuni) nisam mogao po 10-15 dana da proverim stanje,zbog njihovog sistema... Ali sada na vip-u,proveravam stanje svakog dana u mesecu, minut kosta isto za sve mreze,i jeftiniji je od mts-a, nikad nisam ppotrosio sve minute pa da mi napakuju nesto kao mts, a sto se tice signala ljudi mogu samo na se**** VIP koristi mts-ove repetitore,i kakav je signal na mts takav je i na vipu. zakupili su sve repetitore od njih,jedina mana kod sihgnala je ta sto nema video poziv,ali se planira do kraja godine..

KORISNICI MTS-A BI OBO TREBALO DA PROCITAJU OBAVEZNO: pred raskid ugovora sa mts-om su mi stizali astronomski racuni, i dosta prijatelja se zalilo da kradu. stizao mi je listing,kao sve izgleda ok... i jednog dana vise nisam hteo da trpim da mi neko na moje oci krad3e i odem u vip,potpisem ugovor dobijem tel za 1 dinar (kostao je tad 25.000 za kes), a ugovor as mts-om ne raskinem nego samo ostavim karticu. i dalje meni stizu racuni, kao potrosio sam minute,zvao nekoga,a kartica stoji u fioci i niko je ne dira...jad ok. ALI POSLE TRI MESECA MENI ISKLJUCE KARTICU,NE MOGU NI DA ZOVEM NI DA ME ZOVU,KAD ONO U LISTINGU OPET IMAM KAO DA SAM ZVAO NEKOGA I POTROSENI MINUTI. eto koliko je meni trebalo da na tezi i skuplji nacn shvatim da su lopovi. i jos nesto kad sam placao mts u posti su mi uzimali proviziju na racun,a na vip-u ne uzimaju...gde je tu logika!?

tako da sada imam 8 ne placenih racuna mts-u,i ako me budu opominjali,imam listing i racune kao dokaz da su lopovi,ako oni tuze mene istog trena krece protiv tuzba...

sto se tice razgovora mislim da je telenor najbolji,vip ima najbolje telefone u ponudi...a mst bi odmah zatvorio!!!

Tako sam i ja radila i sad mi javlja otac da mi je stigao sudski poziv. Imam dug negde oko 9700, s tim da mi vec od marta vise nisu slali racune za placanje, a karticu jos odavno iskljucili. Pitam se koliko ce da mi naguraju kamatu na sve ovo... Inace je i jednoj mojoj sestri stiglo sa suda da plati neki poveci dug, ali neki drug im je rekao da se ne zezaju da placaju sve odjednom, vec da uplate tako po neki racun, cisto da im se zamazu oci. I sad ne znam sta ja da radim kad budem otisla na sud...
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2010
Poruka
39
Telenor zakon,kod njih je sve po propisu...,koja cena pise,toliko i tarifira,a ne ko MTS lopine...,ja sam davno shvatio da je 064 lopovska firma i popegao od njih i vec oko 5 god. sam na Telenoru (Mobtelu)...
 
Član
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
10
ja mislim da su najvece derikoze ovi iz telenora, ali nisam siguran, ma svi su oni sa istog pojila. uzimite kalkulator i malo saberite i videcete da je u sustini sve isto, samo reklama druksha
 
Član
Učlanjen(a)
23.02.2010
Poruka
26
Dugododisnji sam korisnik pripejd mts a od nedavno i Vip postaida videcemo kada uporedim koji vise "deru";)
 
Natrag
Top