Koju knjigu trenutno čitate?

Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Pročitala zbirku pjesama Tadeuša Ruževiča " Nemir ", ali u jako lošem prevodu. Sada čitam Melaniju Bulatović : " Polje boje duše ".
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
44
Kabulske laste - Jasmina Kadra (pseudonim-autor je muškarac): Avganistan, brutalnost i drama svakodnevice, očaj i nesnalaženje običnih ljudi, ljubav i tragedija. Izvanredno napisano i (iako možda ne poseduje zavodljivost "Lovca na zmajeve"-Haleda Hoseinija) snažno delo koje ostavlja utisak na duge staze. Preporučujem.:yea:
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Pročitala sam dvije " ženske " knjige, mada ih ne volim, ali više ne znam šta da proberem po biblioteci.
Maruha Tores:" Dok živimo " i Gordana Popović: " Muško pismo ".Ova Gordanina nije loša,održava pažnju, ima nekih dobrih razmišljanja o životu, ali lagana. Sada sam uzela Modernu rusku kulturu, nešto kao presjek kroz rusku kulturu, film, književnost. To mu dođe za neko proučavanje, ali da se malo informišem, nije loše.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Ne znam ni što sam uzimala Modernu rusku kulturu, kada sam znala da je to za proučavanje i da me nešto posebno i ne interesuje. Čitam " Priče iz trapa " Miroslava Josića Višnjića.

Dodato posle 12 Sati 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Juče me našao pisac iz Californije na Scribdu. Rekoh, đe mene nađu, ali eto. Pisao mi da pročitam njegovu novelu iz tri dijela SF. Iako mu rekoh da nisam ljubitelj SF knjiga, ovo što sam jutros pročitala je stvarno dobro. Downloadovala sam i drugi dio.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Počela sam da čitam Luiđija Pirandela : " Pazi, snima se " . Sviđa mi se njegov stil pisanja, koji je u isto vrijeme i lak,zanimljiv ,čitljiv i slikovit.
 
Natrag
Top