Koji windows na stariji laptop-lite ili...

Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
Od kako sam postavio 3 SSD-a za 3 OS-a,Win.10 za 15 sec. izlazi na net,kada se pokrene.Na HDD-u nisam mogao da se nacekam da se samo pokrene.
Znaci jos jedan razlog vise da kupim ssd
Znaci od vremena kad se klinke dugme za paljenje do izlaska na internet 15 sec. Nevjerovatno. Nadam se da ce na ovom mome starom procesoru i 4 gb rama ici makar za 45 sec. Bilo bi odlicno
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Znaci jos jedan razlog vise da kupim ssd
Znaci od vremena kad se klinke dugme za paljenje do izlaska na internet 15 sec. Nevjerovatno. Nadam se da ce na ovom mome starom procesoru i 4 gb rama ici makar za 45 sec. Bilo bi odlicno
Hoce sigurno.samo jos da premostis logovanje na Win.10,kada se podigne sistem otvori folder My PC i klikni desni klik na prazno,a properties,pa na komandu Advanced setings.Onda na trecu donju komandu setins,levi klik i tamo ces moci da posesis da ti se sistem podize za 10 skundi,nego sa 30.Mozes staviti i 5,koliko hoces da smanjis.Ostavi taj HDD i koristi kao eksterni za cuvanje tebi potrebnih podataka,jer sam negde procitao da SSD nije bas pouzdan za cuvanje podataka.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
Пошто живим у Русији а Русија је под санкцијама, пиратерија је слободна и Руси нуде гомилу одличних верзија Windowsa. Већ сам навео, на мом лап топу из 2011 11-ца ради без проблема. Могу ти линковати пар торента за проверене верзије 10-ке и 11-це. Касније, после инсталације, можеш променити језик јер су верзије на руском.
Лајт верзије су као коска без меса.
Све верзије су активиране.
Што се тиче Скајпа, користио сам доста и периоду када није био и власништву Мајкрософта. Тада је радио без сецкана и на малим брзинама а Мајкрософт га је унаказио да сам престао да га користим од када су се појавили други сервиси.
Што се тиче вашег лап топа, он је вероватно sata 2 али и на њему ssd омогући ће 2,5 или 3 х већу брзину од hdd диска.
Не знам цене у Србији, овде се ssd sata од 1tb може купити за непуних 30€ (wd green).
Разни кинески модели још јефтиније.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
Hoce sigurno.samo jos da premostis logovanje na Win.10,kada se podigne sistem otvori folder My PC i klikni desni klik na prazno,a properties,pa na komandu Advanced setings.Onda na trecu donju komandu setins,levi klik i tamo ces moci da posesis da ti se sistem podize za 10 skundi,nego sa 30.Mozes staviti i 5,koliko hoces da smanjis.Ostavi taj HDD i koristi kao eksterni za cuvanje tebi potrebnih podataka,jer sam negde procitao da SSD nije bas pouzdan za cuvanje podataka.
Hvala jolemisa na uputama, nisam znao za ta podesavanja. Probam cim prije. A nisam zna ni da su ssd-ovi nesigurni za cuvanje podataka. i na to treba obratiti paznju.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Hvala jolemisa na uputama, nisam znao za ta podesavanja. Probam cim prije. A nisam zna ni da su ssd-ovi nesigurni za cuvanje podataka. i na to treba obratiti paznju.
Pogledaj opet i raspitaj se,ali sam na vise mesta procitao to za cuvanje podataka.Prvo sam procitao na jednom forumu,pa sam posle pretrazio i poklopilo se.Zato i kazem da ne sklanjas negde taj HDD,nego da ga koristis kao eksternog za tebi vazne podatke.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
Пошто живим у Русији а Русија је под санкцијама, пиратерија је слободна и Руси нуде гомилу одличних верзија Windowsa. Већ сам навео, на мом лап топу из 2011 11-ца ради без проблема. Могу ти линковати пар торента за проверене верзије 10-ке и 11-це. Касније, после инсталације, можеш променити језик јер су верзије на руском.
Лајт верзије су као коска без меса.
Све верзије су активиране.
Што се тиче Скајпа, користио сам доста и периоду када није био и власништву Мајкрософта. Тада је радио без сецкана и на малим брзинама а Мајкрософт га је унаказио да сам престао да га користим од када су се појавили други сервиси.
Што се тиче вашег лап топа, он је вероватно sata 2 али и на њему ssd омогући ће 2,5 или 3 х већу брзину од hdd диска.
Не знам цене у Србији, овде се ssd sata од 1tb може купити за непуних 30€ (wd green).
Разни кинески модели још јефтиније.
Hvala veliko na pomoci. Svaki savjet je dobrodosao a i torenti sa provjerenim i stabilnim windowsima ce svakako dobro doci. A kod nas su dosta skuplji 480-512 gb kosta nekih 30-35 eura. Mislim da meni nije potreban veci od 120 gb.
Hvala jos jednom.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Hvala veliko na pomoci. Svaki savjet je dobrodosao a i torenti sa provjerenim i stabilnim windowsima ce svakako dobro doci. A kod nas su dosta skuplji 480-512 gb kosta nekih 30-35 eura. Mislim da meni nije potreban veci od 120 gb.
Hvala jos jednom.
Pa nije ti potreban veci za pocetak.Sve zavisi koliko i koliki eu programi sa kojima radis.Dodaj i njihove apdejte.Inace bih ti preporucio da ga opet podelis na dve particije,jer kada budes ubacivai te potrebne dokumente da nabacis na tu drugu particuju,dok ne prebacis na HDD.50-ak GB ti je potrebno za bilo koji OS,a ono ostalo ostavi za drugu particiju.Kada budes mogao i ako se ukaze prilika da kupis veci SSD,jer mesta nikad dosta.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
Evo vec dva casa on-line nastave preko skajpa odradjena bez problema. Win je sad za sad ok. Nadam se da ce i ostati.
Jedino sto je zx16 napisao kao koska bez mesa, nema nista, ama bas nista, ali i ne treba mi. Imam to sto mi treba na desktopu.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
@ragi, ja sam skoro upgrade radio na jednom starom Samsungu R540, ali pošto mi nije bila frka ja sam CPU, RAM i ODD rack za HDD kupio na Aliexpressu za smešne pare, sve je izašlo 850 dinara, odnosno oko 7 evra, stiglo je sve za nekih mesec dana, samo sam ovde kupio nov SSD Patriot od 128GB za 15 evra , jer je na aliexpressu mačka u džaku SSD.
Procesor i5-560M, RAM 4GB 1066mhz i rack za hdd 12.5mm u koji sam ubacio HDD umesto DVD-a jer mi ne treba, sada ima 6GB RAM-a (imao je 3GB), SSD je otišao ceo za sistem, a njegov HDD od 500GB za podatke, razliku sam već primetio kad sam zamenio CPU i dodao RAM, SSD je doprineo da se sistem brže podiže, i brže otvara programe, ali ništa posebno u odnosu na HDD, na Windows 11 pro bez modovanja sistema, lap top je oživeo.
Napiši tačan model laptopa da vidimo da li može upgrade CPU-a i koji bi mogao da se ubaci umesto tog sada, znači ovaj upgrade sa aliexpressa je najjeftinije rešenje, lap naravno koristiš na tom lite win 10 dok ne stignu komponente, bio sam skeptik kako će to u praksi raditi, ali 7 evra je smešan rizik, bukvalno kao espreso sa ortacima u kafiću.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
U pravu si prijatelju, smijesna svota. A to sto si mi ispricao je za ne povjerovati. Stvarno. Evo idem da pogledam specifikacije laptopa i napisem.
TOSHIBA SATELLITE L300-2EL SYSTEM UNIT To je ono sto pise napoledjini. A ovo je sto ja znam zasigurno Procesor je intel dual core 2.1 GHz T-4300. RAM 4GB DDR2, HDD 500GB.
I ja sam kod instalacije gore pomenutog Win 10 odabrao 32-bitnu verziju, a tek kasnije vidio da procesor podrzava i 64-bitnu, tako da mi sad RAM memorija ne prikazuje stvarno stanje od 4 GB nego manje (2.87).
I hvala puno
 
Natrag
Top