Koji linux izabrati da podržava štampač Canon Lpb2900

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Postoji li u tom Lubuntu da moze da se ulogujes kao root, mozda ne moze da se instaliraju drajveri tek tako. Sudo komanda ne pomaze bas uvek.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Obično sve funkcioniše glatko kada u sistemskim podešavanjima klikneš na štampač i onda Add za pretragu povezanih štampača (vidi sliku), bar je tako na Ubuntu uvek bilo... ako ne, imaš ovde neke Linux drajvere za dotični štampač, instaliraj, ponovo pokreni sistem pa probaj isti metod... ako ne piši pa ćemo rešiti...
112.png
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Resi mu ovo brate nekako, covek vec dve godine po raznim forumima pokusava i nista ne moz napravi.
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruka
17
Postoji li u tom Lubuntu da moze da se ulogujes kao root, mozda ne moze da se instaliraju drajveri tek tako. Sudo komanda ne pomaze bas uvek.
Drajveri se navodno instaliraju ali štampač miruje.
Poz. Z

U krajnjem slučaju probaj pomoću ovog trika...
Zapinje kod logovanja na CUPS sajt. Popunim polja kako inače radim za svoj nalog a sajt to izgleda ne prihvata i traži ponovo i ponovo?
Poz.Z
P.S. Rešio sam početnim malim slovom...
PPS Vidi štampač, neće da odštampa print test (ni da se oglasi)...

Probaj Ubuntu 14.04.Taj prihvata sve prikljucke na USB.
Ovo sam probao pre dve godine i nije išlo...
Poz.Z
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruka
17
PPS Vidi štampač, neće da odštampa print test (ni da se oglasi)...[/QUOTE]
Canon_LBP2900
Canon_LBP2900 (Processing, Accepting Jobs, Not Shared)
Description: Canon LBP2900
Location:
Driver: Canon LBP2900 CAPT ver.1.5 (grayscale)
Connection: usb://Canon/LBP2900?serial=0000d169JCg8
Defaults: job-sheets=none, none media=iso_a4_210x297mm sides=one-sided
Jobs
Search in Canon_LBP2900:

Showing 1 of 1 active job.


▼ ID ▼
Name User Size Pages State Control
Canon_LBP2900-39 Unknown Withheld 1k Unknown processing since
Tue 18 Oct 2016 12:18:10 AM CEST
"Sending data to printer."
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
PPS Vidi štampač, neće da odštampa print test (ni da se oglasi)...
Canon_LBP2900
Canon_LBP2900 (Processing, Accepting Jobs, Not Shared)
Description: Canon LBP2900
Location:
Driver:
Canon LBP2900 CAPT ver.1.5 (grayscale)
Connection: usb://Canon/LBP2900?serial=0000d169JCg8
Defaults: job-sheets=none, none media=iso_a4_210x297mm sides=one-sided
Jobs
Search in Canon_LBP2900:

Showing 1 of 1 active job.


▼ ID ▼
Name User Size Pages State Control
Canon_LBP2900-39 Unknown Withheld 1k Unknown processing since
Tue 18 Oct 2016 12:18:10 AM CEST
"Sending data to printer."[/QUOTE]
Zakacio ja moj Mustek koji je za XP,lepo usao u programske sofvere na Ubuntu 14.04,prikacio skener,uradio dvoklik na ikonicu skenera i za par minuta radi skener bez problema.Tako je i sa printerom,Web kamerom,mobilnim.Znaci sve sto je zakaceno na USB radi.Uradio sam apgrejt na 16.04 i imao samproblema sa nekim programima,posto nusam bas jos najvicniji sa Linuxom,pa sam vratio na 14-icu.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
...ali obistinile su se crne slutnje da je falinka u ljudskom kadru. Pretisnes pogresno dugmence i dignes u vazduh pola, a ako ne ceo magacin sa vazelinom. Evo recimo kad ja gledam kako dva fosila iraju sah, sve razmisljam kako bih ja bolje. I sta se desi, kad ja sednem za sto, parkticno je vec zavrseno jel ja ustajem i zagrejao sam stolicu sledecem rahiticnom kandidatu, koji se smesti i oguli protivnika.
Sto ce reci, natrag na Win konfiguraciju ili Dzonjati po forumima naredne dve godine, bolje je biti iskren, jel zato i ovo mesto postoji.
Ili sacekati naredni disto od 10Gb, ko sto je Win 10, za ove nove kandidate sto pristizu.
Sto ce opet reci, ...treba biti iskren.
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruka
17
Isprobao sam nekoliko ubuntu i lubuntu distr. ali ni jedan nema u svoj bazi štampač Canon Lpb2900. Pre dve godine pokušali su da mi pomognu na forum ali nije uspelo. Smara me da prelazim na windouz da bi nešto povremeno odštampao.
Srdačan pozdrav
NIJE REŠENO...
 
Natrag
Top