Koji Browser koristite?

Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Ne znam da li je off-topic ali jedan od veoma prakticnih nacina poredjenja browsera je zauzece CPU. Otvorite na primer youtube video (u okviru stranice, ne full screen) i pogledajte zauzece CPU u task manageru. Iako je verovatno logicno iznenadilo me je da IE najmanje zauzima procesor. Opera 12 je u sredini a CHROME i njegovi derivati su cista katastrofa. IE koristi sopstveni flash player koji je stariji i "zreliji" od ostalih pa je to na neki nacin logicno ali ostali browseri koriste isti player i svu razliku predstavlja sam browser. Ovo je najlakse uociti kod starijih procesora kojima pustanje youtube videa predstavlja znacajan napor.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Chrome takodje koristi builtin flash player, koji je manji po zauzecu od adobe-ovog. IE su strasno popravili u odnosu na nekad, ali mana je nema dodataka. Chrome takodje za svaki tab vodi zaseban proces pa je nekada i nezgodno preracunati ukupnu potrosnju, mada se mzoe pogledati i u chrome task maanger-u. Sto se tice flash player-a sada je na youtube default html5, pa treba obratiti paznju sta browser koristi. Svi browseri vremenom sve vise i vise resursa uzimaju, valjda je to posledica potrosackog drustva u kojem zivimo. Nekada smo bili srecni da pogledamo video u 240p :D sada nam ni full hd nije dovoljan :)
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Meni recimo 4 taba + youtube video u full hd(1080p) manje od 2 Gb na win 7 x 64...

Ovo je zauzece zajedno sa sistemom kod mene :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
A ja prosto ne znam sta da uradim i sta sve da otvorim da bi mi Opera 12 zauzela makar blizu 1GB na W7-32. Ovo kucam u 8-om tabu a ukupno zauzece - 598MB.
 
Natrag
Top